YOUNG BOYS - DINAMO 1:1: / Nakon šoka na početku, Dinamo je sjajnim golom Oršića osigurao pozitivan rezultat za uzvrat

Pred uzvrat u Maksimiru ekipa Nenada Bjelice ostvarila je sjajan rezultat u Švicarskoj

22.8.2018.
22:45
PIXSELL

Nogometaši Dinama su za uzvratni dvoboj protiv švicarskog prvaka Young Boysa izvukli obećavajućih 1-1 (1-1) pa im je za plasman u Ligu prvaka za šest dana u Zagrebu dovoljan i remi bez pogodaka.

Švicarci su poveli već u 2. minuti pogotkom Mbabua. Izjednačujući pogodak je u 40. minuti postigao Mislav Oršić na asistenciju Izeta Hajrovića. Jedan od ponajboljih Dinamovih igrača bio je vratar Danijel Zagorac koji je zaustavio niz opasnih udaraca domaće momčadi.

Borba za Ligu prvaka

Uzvratna utakmica Dinamo - Young Boys na rasporedu je u utorak, 28. kolovoza (21 sat), na stadionu Maksimir.

Pobjednička momčad će se 30. kolovoza naći među 32 najbolja europska kluba u ždrijebu skupina Lige prvaka, dok će poraženi biti među 48 momčadi koje će 31. kolovoza biti raspoređene u 12 skupina Europske lige. Oba ždrijeba bit će održana u Monte Carlu.

YOUNG BOYS - DINAMO 0-0

YOUNG BOYS: Von Ballmoos; Benito, Wüthrich, Von Bergen, Mbabu; Sulejmani, Sow, Sanogo; Fassnacht; Hoarau, Ngamaleu

DINAMO: Zagorac; Leovac, Dilaver, Theophile, Stojanović; Ademi; Oršić, Gojak, Olmo, Hajrović; Gavranović

KRAJ UTAKMICE!

92' Pokušao je glavom Dilaver nakon centaršuta Oršića, nema pogotka.

90' Igrat će se još tri minute sučeve nadoknade!

87' Podigao se tempo pred sam kraj, možda vidimo još koji gol prije kraja.

85' Još jedna, zadnja promjena kod Dinama, ulazi Šunjić, iz igre će Olmo.

84' Pokušao je Nsame, ali više je to bilo dodavanje u ruke Zagorca.

83' Mijenja Dinamo, izlazi Hajrović, ulazi Kadzior!

82' Pokušao je Hoarau s oko 11 metara, ali odlazi to preko vrata.

81' Izlazi Ngamaleu, a ulazi Nsame.

80' Pokušavaju Švicarci centaršutevima, ali čvrsta je obrana Dinama.

78' Odličan skok Sanogoa brani Zagorac!

76' Velika prilika za Young Boyse nakon centaršuta, ali nema pogotka.

74' Ušao je Budimir umjesto Gavranovića.

73' Prekršaj Ademija u opasnoj zoni za Dinamova vrata!

70' Izašao je Fassnacht, a ušao Aebischer kod Young Boysa.

69' Dobar solo prodor Oršića igrač Dinama završio je lošim dodavanjem kojim je predao loptu domaćinu.

66' Žuti karton za Gavranovića.

64' Potpuno drugi Dinamo izašao je u drugom dijelu, Švicarci zasad nadigrani u drugom poluvremenu!

61' Kakva briljantna obrana Von Balmoosa! On drži domaćine na životu!

60' Ogromna prilika za Dinamo, stativu je zatresao Hajrović!

59' Mbabu je prošao Leovca, ali nije uspio proći Dilavera.

57' Hajrović je pokušao udarcem iz kosa, ali Von Balmoos spašava Young Boyse!

56' Bolji Dinamo u drugom dijelu, potpuno ravnopravan domaćinu.

53' Odlično je pokušao Olmo iz slobodnog udarca, morao se Von Balmoos ispružiti da to obrani!

52' Došao je Hoarau do lopte, ali je bio u zaleđu pa neće biti opasnosti za Dinamova vrata.

49' Nekoliko neopreznih reakcija u Dinamovoj obrani, ali spašava Zagorac!

47' Mbabu je opalio preko vrata Dinama, taj čovjek je stalna prijetnja!

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

Poluvrijeme u Švicarskoj!

45' Mbabu je radio nered na lijevom boku Dinama, ali prekombinirali su se Švicarci i nema prilike.

42' Žuti karton za Dinamo, dobio ga je Theophile!

40' GOOOOOOOOOL! Obrani Young Boysa pobjegao je Mislav Oršić i vratio Dinamo u igru!

39' Fassnacht je opalio s tridesetak metara daleko od Dinamovih vrata.

37' Ne prestaju Švicarci s dugim loptama, ali Dinamova obrana opet mirna.

35' Pokušaj Gojaka s ruba kaznenog prostora odlazi preko vrata.

34' Smirio se tempo utakmice, Dinamo izgleda bolje nego na startu, ali i dalje bez ozbiljne prijetnje za gol domaćina.

31' Novi pokušaj duge lopte švicarske ekipe, ovaj puta siguran Dilaver.

29' Pokušali su Young Boysi dugom loptom na Benita koja nije bila precizna. Ništa od prilike.

27' Centrirao je Benito, ali Danijel Zagorac bio je pravovremen.

25' Opalio je Sanogo s tridesetak metara daleko do gola.

23' Sanogo prima liječnićku pomoć, a momčadi tu priliku koriste za predah i osvježenje.

21' Još jedan pokušaj Hoaraua i opet Zagorac!

20' Velika šansa Young Boysa, opet Hoarau na skoku, ali ovaj puta spašava Zagorac!

18' Prekršaj Ademija na Sulejmaniju, uspio je Dinamo dovesti u ravnotežu odnos snaga na terenu nakon početnog šoka.

16' Hoarau je dobio skok protvi Dinamovih stopera, ali njegov pokušaj odlazi preko vrata.

14' Žuti karton dobio je Sanogo! Prvi na utakmici.

14' Ovaj puta u prilici je bio Gojak koji je uhvaćen u ofsajd zamku.

12' Pokušao je Leovac centaršutom, ali nije loptu uspio iskontrolirati Gavranović.

10' Oršić je izbio sam pred vratara, ali suđeno je zaleđe i od toga neće biti ništa.

8' Pokušao je Sow s velike udaljenosti, ali to odlazi pored gola.

5' Hajrović je zaustavljen prekršajem pri pokušaju solo prodora.

3' GOOOOOOOOL! Strijelac je Mbabu, razbijen je Dinamov lijevi bok odmah na startu!

1' Odmah je zaprijetio Sulejmani s nekih dvadesetak metara, ali nije bio precizan.

1' Počela je utakmica!