SUPERKUP / Real rutinski pobijedio Eintracht i osvojio prvi trofej u sezoni

Tekstualni prijenos utakmice Superkupa između Real Madrida i Eintrachta pratite na našem portalu.

10.8.2022.
20:28

KRAJ

REAL MADRID- EINTRACHT FRANKFURT 2:0

Alaba 38'/ Benzema 66'

90+3' KRAAAAJ. Real je slavio u Helsinkiju i osvojio Superkup.

85' Carlo Ancelotti je odlučio unijeti živosti u svoju ekipu. Toni Kroos izlazi, a ulazi Aurelien Tchouameni (Real Madrid).

71' Pomoćni sudac je podigao zastavicu i glavni sudac je zaustavio napad. Vinicius Junior (Real Madrid) je bio uhvaćen u ofsajdu.

61' Casemiro pogađa gredu! Modrić ga je proigrao na 20 metara, Brazilac su je pustio loptu na lijevu nogu i potegnuo silovito. Odbila se lopta od prečke van igre.

55' Još jednom Vinicuis nije iskoristio odličnu šansu. Modrić ga je idealno gurnuo u prostor, Brazilac je imao samo još Trappa za svladati, no iskazao se ponovo njemački golman i obranio njegov pokušaj.

51' Casemiro je pravovremenim uklizivanjem zaustavio opasnu kontru. Lindström je opasno probijao desnu stranu ali Casemiro uspjeva osvojiti loptu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Poluvrijeme u Helsinkiju. Alaba se najbolje snašao i doveo Real u vodstvo. Sadržajno je bilo prvo poluvrijeme s mnoštvo prilika na obje strane.

37' GOOOOL, Casemiro se sjajno snašao nakon jednog kornera, dao povratno za Alabu koji je pospremio loptu u mrežu

24' Nova prilika za Eintracht, Knauff je pucao, ali opet brani Courtois.

22' Smirio se tempo igre.

18' Velika prilika za Real Madrid! Sjajnu akciju odigrali su igrači Real Madrida, izigrali cijelu obranu Eintrachta i Vinicius se našao pred praznim golom. Tuta se stvorio u posljednji trenutak i s crte izbacio loptu.

13' Velika prilika za Eintracht! Kamada se našao u sjajnoj situaciji, pucao je s pet metara no Courtois sjajno brani.

5' Real dominira terenom i pokazuje kako je kvalitetnije momčad

1' Počelo je utakmica

SASTAVI:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Mendy, Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius, Benzema

Eintracht Frankfurt: Trapp, N'Dicka, Sow, Kamada, Rode, Toure, Borre, Lenz, Lindström, Tuta, Knauff

ISPUNJENJE SNOVA /

Hrvoje Smolčić uoči Super kupa: 'Naježio sam se kad sam pomislio da ću igrati s najtrofejnijim europskim klubom'

Real Madrid i Eintracht Frankfurt sastaju se u Helsinkiju u utakmici europskog Superkupa. Utakmica je to u kojoj igra osvajač Lige prvaka protiv pobjednika Europske lige. Real je u svibnju s 1:0 pobijedio Liverpool u finalu Lige prvaka, dok je Eintracht Frankfurt bio bolji od Glasgow Rangersa izvođenjem jedanaesteraca.