BENFICA – DINAMO 3-0: / Modri se raspali u produžecima – nemilosrdni portugalski velikan uništio Dinamov europski san

Dinamo je večeras završio svoj europski put nakon poraza u uzvratnoj utakmici osmine finala Europske lige protiv portugalske Benfice

14.3.2019.
23:30

Nogometaši Dinama ostali bez plasmana u četvrtfinale Europske lige nakon što su poraženi u produžetku uzvratnog dvoboja protiv Benfice u Lisabonu sa 3-0, jer je domaća momčad u osnovnih 90 minuta pogotkom Jonasa poništila prednost Dinama iz Maksimira.

[FOTO, VIDEO] BLIŽI SE UTAKMICA GODINE; /

Boysi ulaze na stadion, policija ozbiljno nadzire situaciju

Pogodak za produžetak 34-godišnji Brazilac Jonas postigao je u 71. minuti. U produžetku su domaći s dva udarca sa 20-ak metara došli do uvjerljive pobjede. U 94. minuti neobranjivo je pogodio Ferro, a u 105. minuti za 3-0 je pogodio Grimaldo s više od 20 metara iskosa.

Raspad Dinama u produžecima

Dinamo je najbolje prilike za pogodak imao u produžetku. U 96. minuti Gojak je propustio s pet metara poslati loptu u mrežu, a u 112. minuti Atiemwen je izbio sam pred Vlachodimosa i poslao loptu pokraj lijeve vratnice.

Od 104. minute Dinamo je bio s igračem manje, jer je sudac Deniz Aytekin pokazao dva žuta kartona i isključio Petra Stojanovića zbog prigovaranja.

UŽIVO: BENFICA - DINAMO 3-0(0-1)

BENFICA: Vlachodimos, Ribeiro, Almeida, Ferro, Dias, Fejsa, Pizzi, Živković, Pires, Jota, Rafa Silva

DINAMO: Livaković, Stojanović, Rrahmani, Theophile-Catherine, Dilaver, Moro, Olmo, Oršić, Kadzior, Gojak, Petković

106' - Počeo je drugi produžetak.

105' - Kraj prvog produžetka.

105' - GOOOOL! Kraj priče za Dinamo u Lisabonu. Grimaldo je primio jednu loptu na lijevoj strani i strašnim udarcem počistio paučinu s gola Modrih, iako će se postavljati pitanja oko Livakovićevog pozicioniranja. Benfica ima 3-0.

96' - Kakva šansa za Dinamo!Gojak je bio sam pred vratima Benfice, do njega je došla lopta s lijeve strane, a on neshvatljivo promašuje s par metara!

94' - GOOOOL! Fenomenalan pogodak Ferra - nakon Benficinog kornera Theophile je izbio loptu, a mladi obrambeni igrač sjajnim udarcem dovodi Benficu u prednost!

91' - Počeo je prvi produžetak!

90+4' - Kraj 90 minuta, igrat će se produžeci.

90+1' - Četiri minute nas dijele od produžetaka.

86' - Gavranović je zamijenio Petkovića u vrhu napada.

77' - Još jedna dobra šansa za Benficu, Jonas je opalio silovito van šesnaesterca, ali odlično brani Livaković!

75' - Brza kontra domaćih - Silva se sjurio po lijevom boku, ali njegovu povratnu loptu je dobro pratio Rrahmani i izbacio je u korner.

71' - GOOOOOL! Pukao je obrambeni bedem Modrih - jedna lopta se odbila na desnicu Jonasa, a on iz voleja sjajno pogađa za 1-0 Benfice! S ovim rezultatom idemo u produžetke!

61' - Ušao je mladi Joao Felix u redovima Benfice.

50' - Prvi udarac Dinama na utakmici - Dani Olmo je zaprijetio, ali Vlachodimos brani.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45+3' - Kraj prvog poluvremena u Lisabonu.

45+1' - Igrat će se tri minute dodatka u prvom poluvremenu.

41' - Još jedna dobra šansa za domaće! Kombinirali su Silva i Pizzi ispred kaznenog prostora Modrih, a Silvin šut je opasan. Livaković dobro brani. Benfica sve više prijeti.

38' - Prva prava prilika na utakmici! Pizzi se prošetao po lijevom krilu, ubacio u sredini i opalio desnicom, ali šut je slab i ide ravno u Livakovića!

37' - Pizzi opasno ubacuje iz slobodnog udarca s lijeve strane, ali Livaković je prvi na toj lopti i boksa je van šesnaesterca.

24' - Sjajna reakcija Teophile-Catherinea koji je izbio loptu natrčalom Silvi i spriječio veliku šansu za Benficu.

23' - Ponovo je u akciji Andrija Živković - srpski nogometaš primio je loptu na sredini terena, izborio se za šut, ali lopta još jednom ide preko gola.

19' - Živković je sjajno povukao loptu kroz Dinamovu sredinu, ali njegovo dodavanje u prostor prema Silvi je prejako, propala je šansa.

15' - Slobodni udarac s desne strane za Benficu, ali centaršut lagano izbacuje Emil Dilaver.

7' - Prvi udarac na utakmici - stoper Benfice Ferro opalio je sa više od 30 metara, ali lopta ide bezopasno iznad Livakovićevog gola.

1' - Počela je utakmica u Lisabonu.

20:30 - Igrači Dinama odradili su na Luzu zagrijavanje prije početka utakmice.