ODLIČNA UTAKMICA / Dinamo potopio majstora s mora: Hajdučka barka s četiri rupe plovi natrag u Split

Utakmicu Dinamo - Hajduk pratite uživo tekstualnim prijenosom od 21:05 sati

13.8.2022.
15:07
Grafika RTL.hr

Nogometaši Dinama s uvjerljivih su 4-1 svladali Hajduk u stotom dvoboju ove dvije momčadi u Hrvatskoj nogometnoj ligi, koja je u subotu odigrana pred 14 000 gledatelja na stadionu Maksimir. Hajduk je poveo golom u posljednjoj minuti prvog poluvremena kad je Jani Atanasov s više od 25 metara pogodio gornji desni kut Dinamovog gola.

HNL /

Golijada u Gorici: Domaćin dao gas u nastavku protiv Lokomotive i preokretom došao do pobjede

HNL /

Izjednačujući pogodak za Dinamo postigao je Martin Baturina u 61. minuti preciznim udarcem sa 16 metara. Samo tri minute poslije preokret i vodstvo Dinamu donio je Arijan Ademi pogotkom glavom. U 84. minuti za 3-1 Dinama pogodio je Amer Gojak. Konačnih 4-1 u prvoj minuti sučevog dodatka postavio je Mislav Oršić.

Aktualni prvak je ovom pobjedom povećao svoju prednost na vrhu ljestvice jer iz pet nastupa ima 13 bodova, sedam više od Hajduka, Lokomotive i Šibenika, ali Splićani imaju dvije utakmice manje. Dinamo je dominirao terenom u prvom poluvremenu, imao gotovo tri četvrtine vremena loptu u svojim nogama, imao više udaraca na gol (9-3) i unutar okvira (5-2), ali je Hajduk na odmor otišao s golom prednosti.

KRAJ!

GNK Dinamo 4-1 HNK Hajduk

Martin Baturina 61' / Arijan Ademi 64 / Amer Gojak 84' / Mislav Oršić 91'

Jani Atanasov 45+2'

----------------------------------------------

90+3' Kraj susreta, zaslužena pobjeda momčadi Ante Čačića koji još uvijek ne zna za poraz na klupi Modrih

90+1' GOOOOOOOOLLL!! Mislav Oršić stavlja točku na "i", Potop Hajduka. Dinamo vodi rezultatom 4-1

90' Igrat će se još tri minute nadoknade

90' Lauritsen se izborio za udarac glavom, no nije bio precizan

88' Ovacijama s tribina, travnjak napušta Martin Baturina, u igru ulazi Rasmus Lauritsen

84' GOOOOOOOOOL! Dinamo dolazi do velikih 3-1, Gojak je pogodio i donio veliko slavlje Modrima

81' Igru kod Hajduka napušta Stipe Biuk, a zadnjih deset minuta će dobiti Nikola Kalinić

79' Izlazi Bruno Petković, a ulazi Josip Drmić u vrh Dinamovog napada

76' Prve izmjene kod Dinama, ulaze Oršić i Gojak, a izlaze Špikić i Ademi

73' Mikanović je uputio udarac koji završava u bloku, Bijeli imaju udarac iz kuta

70' Melnjak je poslao nezgodnu loptu na pet metara, Livaja se ubacio u prostor, no pucao je preko vrata

64' GOOOOOOOOOLLL!! Dinamo u kratkom razdoblju preokreće susret na svoj mlin, Ademi je opet tukao glavom na ubačaj Špikića. Dinamo vodi 2-1

61' GOOOOOOOOOOL!!! Martin Baturina majstorski pogađa za 1-1, Kalinić nije imao nikakve šanse

57' Pao je ritam utakmice, Dinamo nema riješenja prema naprijed, udara c Mišića iz očaja ide pored gola

50' Dinamo nastavlja stvarati prilike pred golom gostiju, no Modri ne uspjevaju svladati Kalinića

48' Ristovski je poslao loptu u kazneni prostor, Ademi je uputio udarac glavom kojeg hvata Kalinić

46' Početak drugih 45 minuta, lopta je za Modre

45+3' Kraj prvog poluvremena u Maksimiru

45+2' GOOOOOOOOOOOOOOOL! Kakva bomba Atanasovaaaa, Dinamo je apsolutno dominirao, ali jedan zalutali metak našao se iza leđa Dominika Livakovića, Hajduk vodi 1-0

45' Igrat će se još tri minute u prvom poluvremenu

45' Ademi ponovno u prilici, svi su očekivali ozbiljiniji udarac, no Ademi je pucao ravno u Kalinića

44' Špikić je u želji da dođe do lopte napravio prekršaj na Nigerijcu Awaziemu

43' Odbijenu loptu na volej je dočekao Ristovski, no Makedonac je loše zahvatio loptu

40' Ubačaj u kazneni prostor, Ademi je uputio udarac glavom pored gola

35' Pokušaj Petkovića odlazi malo iznad gola, no i da je Dinamov napadač pogodio mrežu nalazio se u nedozvoljenoj poziciji

27' Koliko sreće za Hajduk, Čolina je pogodio vratnicu vlastitog gola, Kalinić je uhvatio loptu

26' Mišić je pokušao iznenaditi Kalinića udarcem izvan šesnaesterca, no Hajdukov čuvar mreže je bio spreman

25' Nakon brze kontre Dinama, Awaziem čisti ubačaj Ristovskog ispred Petkovića

24' Kalinić je u stilu Manuela Neuera izašao izvan kaznenog prostora i glavom očistio loptu ispred Dinamovog napadača

21' Špikić je pospremio loptu iza Kalinića, no nakon VAR provjere pogodak je poništen zbog zaleđa

19' Prvi pokušaj domaćina prema vratima Lovre Kalinića, no udarac Ivanušeca je završio ravno u rukama Hajdukovog vratara

15' Odlična obrana Livakovića nakon što se prema vratima Modrih uputio Stipe Biuk

10' Evo prvog udarca na utakmici, Atanasov je primio loptu u kaznenom prostoru, no blokirao ga je Ljubičić. Hajdukov veznjak traži igranje rukom Dinamovog lijevog beka

Luka Ivanušec se vratio nakon ozljede i iz utakmice u utakmicu pokazuje koliko znači za momčad Ante Čačića. Sjajano igra u veznom redu i bio bi sjajan ofenzivni veznjak za našu momčad.

8' Dosta miran početak utakmice, skoro se ništa nije dogodilo

5' Livaja je ušao u duel s Perićem i napravio prekršaj

1' Počeo je susret u Maksimiru

Izašle su postave!

Dinamo i Hajduk će večerašnjim susretom u Maksimiru odigrati jubilarni 100-ti međusobni derbi u HNL-u. U dosadašnjih 99 međusobnih HNL utakmica Dinamo je upisao 46 pobjeda, uz 25 remija i 28 pobjeda Hajduka. Ante Čačić četiri je puta vodio Dinamo protiv Hajduka i upisao sve 4 pobjede, a večeras ide i po svoju 15. utakmicu bez poraza od dolaska na klupu Dinama.

Valdas Dambrauskas u pet je susreta s Dinamom ostvario tek jedan poraz u 90 minuta igre, a u četiri je susreta Hajduk ostao netaknute mreže. Prošle je sezone Hajduk osvojio 7 od mogućih 12 bodova u susretima protiv Dinama. U redovima Modrih i dalje nema ozlijeđenog Josipa Šutala, dok će Bijeli biti bez Marca Fossatija. Utakmica s Hajdukom je veliki poticaj za sve igrače tvrdi Dinamov strateg.

"Sigurno je da je Hajdukova energetska potrošnja veća, mi smo imali dan više za pripremu, ali s druge strane i mi imamo ritam od dvije utakmice tjedno učestaliji od njih. Utakmica s Hajdukom je veliki poticaj za sve igrače. Ne bih rekao da je energetska potrošnja nečiji hendikep jer derbi je derbi. Hajduk je sad u boljem stanju nego što je bio u Superkupu. U zadnja dva mjeseca smo imali dvije utakmice, jedna je otišla na našu stranu u zadnjim minutama, u Superkupu smo izdominirali u drugom dijelu. Očekujem Hajduk koji će ići na tri boda. Obje momčadi su u dobrom raspoloženju. Očekujem dvosmjernu utakmicu", najavio je Čačić.

Dambrauskas tvrdi da se Bijeli ne dolaze braniti i slikati za Instagram.

"U nekim trenutcima ćemo dominirati, u nekima će dominirati oni. Bitno je zadržati fokus, imat ćemo plan igre, nećemo se braniti, želimo igrati, ali moramo priznati i da je Dinamo jaka momčad i u europskim okvirima. Ne idemo u Zagreb raditi fotografije za Instagram i očekujem da odigramo bolje nego što smo igrali protiv Vitorije", rekao je trener Dambrauskas.

Utakmicu Dinamo - Hajduk pratite uživo tekstualnim prijenosom ovdje od 21:05 sati.