HAJDUK – SLAVIA 1-0: / Bugarska momčad pružila je dobar otpor, ali Majstori s mora ipak na korak od prolaska

Hajduk je uz puno muke došao do važne pobjede pred uzvrat u Bugarskoj

26.7.2018.
11:32
PIXSELL, Miranda Cikotic

Nogometaši Hajduka u prvoj su utakmici 2. pretkola Europske lige pred 26.000 gledatelja na Poljudu svladali Slaviju iz Sofije sa 1-0 (0-0). Strijelac jedinog gola bio je Ahmed Said u 79. minuti.

Hajduk je većim dijelom utakmice napadao, no teško je pronalazio put ka vratima obrambeno dobro organiziranih gostiju. S druge, strane bugarski je sastav svaki put kada bi uspio prijeći sredinu terena ozbiljno zaprijetio splitskim vratima.

Slavija dobro počela

Prvu veliku priliku Slavia je imala u 16. minuti kada je Cvetanov izbio sam pred Posavca, no novi čuvar mreže Hajduka sjajnom je intervencijom sačuvao svoj gol. U samoj završnici prvog dijela Uzunov je uputio snažan udarac sa 16 metara kojega je Posavec uspio odbiti u vratnicu. Hajduk je, pak, najbolju šansu u prvom dijelu imao u 11. minuti kada je Gyurcso sa 20-ak metara pucao preko gola.

Promjene odmah na poluvremenu

Trener Hajduka Željko Kopić je na poluvremenu umjesto Tudora u igru uveo Saida i to se pokazalo odličnim potezom jer je igra bijelih u nastavku bila mnogo bolja. Hajduk je najčešće prijetio nakon prekida, no Caktaš u 50. i Lopez u 67. minuti nisu udarcima glavom bili precizni. Caktaš je promašio, dok je pokušaj Lopeza obranio vremešni vratar Slavije Petkov.

Najbolju priliku iz igre Hajduk je stvorio u 75. minuti kada se Fomitschow ubacio na lijevom krilu i pucao s ruba kaznenog prostora no Petkov se ispružio i uspio odbiti loptu u polje. Pogodak je stigao nakon udarca iz kuta Bašića, Nižić je na prvoj vratnici glavom uspio prebaciti loptu na drugu stativu gdje se našao Said i uspio pogoditi mrežu.

Moglo je biti i više

Prednost Hajduka se u samoj završnici mogla i povećati, u 89. minuti Bašić je izveo slobodan udarac s ruba kaznenog prostora s desne strane, Petkov je izvukao loptu iz svog donjeg lijevog kuta, a na odbijenoj lopti nije se najbolje snašao Caktaš čiji je pokušaj s tri metra blokiran.

Uzvratna utakmica igrat će se u Sofiji za tjedan dana.

Bolji iz ogleda Hajduka i Slavije u 3. pretkolu igrat će protiv boljeg iz susreta između slovenskog Rudara iz Velenja i rumunjskog FCSB-a. U prvoj utakmici u Velenju FCSB je bio bolji sa 2-0.

HAJDUK - SLAVIJA 1-0

HAJDUK: Posavec - Fomitschow, Lopez, Nižić, Juranović - Caktaš, Hamza, Palaversa - Gyurcso, Tudor - Ivanovski

SLAVIJA: Petkov - Angelov, Karabelyov, Stanisavlevich, Tsvetanov - Velkovski, Uzunov, Aleksandrov, Martinov - Ivanov, Hristov

KRAJ UTAKMICE!

90' 6 minuta sudačke nadoknade.

89' Još jedna senzacionalna obrana Petkova, on je definitivni spasitelj Slavije!

87' Pritišće Hajduk, traže još jedan pogodak koji bi olakšao uzvrat!

84' Slavija s igračem manje, drugi žuti karton dobio je Saša Aleksandrov!

79' GOOOOOOOOOOOOOL! Vodi Hajduk! Pogodak je zabio Said nakon kornera!

75' Pokušaj Fomitschowa obranio je Petkov, on večeras drži Slaviju!

73' I dalje je 0:0 na Poljudu, Hajduk ipak bolji u drugom poluvremenu!

68' Petkov s dvije sjajne obrane spašava Slaviju!

26.07.2018., Poljud, Split - 2. pretkolo Europske lige, 1. utakmica, Hajduk - PFC Slavia Sofia. Torcida.

64' 26 103 gledatelja na Poljudu.

58' Pucao je Caktaš, a obranio Petkov! Pokušao je Caktaš nisko, ali odbio je to Petkov nogama.

52' Prva prilika u drugom dijelu! Pokušao je glavom Caktaš, ali nema pogotka!

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME

45' Opet Posavec spašava nakon dobrog pokušaja Uzunova!

42' Žuti karton za Ivanova zbog simuliranja u kaznenom prostoru.

39' Prvi žuti karton, dobio ga je igrač Slavije, Vladimir Uzunov!

36' Napeto na Poljudu, puno Hajduk kruži oko vrata Slavije, ali još nema pogotka.

33' Dobar pokušaj Hajduka odlazi preko vrata!

30' Dobar dribling Hamze, ali ništa od prijetnje.

26' Sjajan udarac Palaverse s dvadesetak metara brani Petkov!

25' Hajduk je izašao u pritisak i kombinira, ali Slavija se kompaktno brani.

20' U sudaru dviju desetki završio je na travnjaku Karabeljov, ali se ubrzo pridigao.

17' Dalekometni pokušaj Fomitschowa zamalo je završio u mreži, spašava Petkov.

16' Kakva obrana Posavca! Izašao je Cvetanov 1 na 1 s vratarom Hajduka, ali on je to sjajno obranio!

14' Pokušao je Hajduk po desnoj strani, ali napravili su prekršaj u napadu.

11' Odličan pokušaj s Gyurcsoa s dvadesetak metara odlazi preko vrata!

8' Pritišće Slavija preko desne strane Hajduka, ali još nema ozbiljnije prijetnje.

6' Velika prilika za Slaviju, ispala je Hajdukova obrana, ali Ivanov puca pored gola.

4' Ubacio je Fomitschow, ali vratar Slavije siguran.

1' Počela je utakmica!