PRVI KIKS DINAMA OVE SEZONE: / Osječani pokazali zube prvacima, Livaković spašavao Modre u Gradskom vrtu

Dinamo sada ima 10 bodova, jedan više uz utakmicu više od drugog Hajduka i treće Rijeke

9.8.2019.
21:53
Pixell

U prvom susretu 4. kola Prve HNL Osijek i Dinamo su igrali 0-0. Zagrebački je sastav u susret ušao sa 10 novih igrača u odnosu na utakmicu protiv Ferencvarosa u 3. pretkolu Lige prvaka prije tri dana, jedini koji je započeo oba dvoboja bio je vratar DominikLivaković.

Domaćini bolji

Domaći su stoga bili bolji suparnik većim tijekom dvoboja te su stvorili dvije-tri dobre prilike za pogodak, no upravo je Livaković s nekoliko odličnih obrana zaslužio epitet igrača utakmice.

Vodeći Dinamo sada ima 10 bodova, jedan više uz utakmicu više od drugog Hajduka i treće Rijeke, dok je Osijek četvrti sa sedam bodova, jednim više uz utakmicu više od pete Istre 1961.

Pred 5.000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Zebec iz Varaždina.

UŽIVO

OSIJEK - DINAMO 0-0

Osijek: Ivušić, Kleinheisler, Majstorović, Mance, Lopa, Bočkaj, Šorša, Zaper, Škorić, Marić, Šutalo

Dinamo: Livaković, Pinto, Moubandje, Theophile Catherine, Dilaver, Moro, Marin, Kadzior, Atiemwen, Majer, Gavranović

Kraj

90' Sporna situacija Theophile je srušio Marića, ali sudac Zebec smatrao je da je osječki napadač simulirao i pokazao mu je žuti uz protivljenje s tribina.

75' Umjesto Lope je ušao Mioč.

65' Mance je pobjegao obrani, ali nije uspio pogoditi okvir gola.

63' Mance je ubacio u peterac, a Bočkaj je tukao lijevom nogom sa 7-8 metara, međutim Pinto je u zadnji trenutak uklizao i spasio.

57' Bočkaj je ubacio s lijevog krila, Šorša je lijepo tukao glavom, ali je Livaković fanstastičan danas.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

41' Mance je preslabo tukao za Livakovića.

37' Nova velika šansa za Dinamo. Nakon prekida sam je ostao Theophile. Pucao je glavom s pet metara, a Ivušić je opet sjajno reagirao.

31' Stopostotnu šansu imali su Modri. Majer je odigrao za Gavranovića, koji s lijeve strane u šesnaestercu nije uspio prebaciti istrčalog Ivušića. Njegova reakcije bila je vrhunska. Lopta se odbila do Atiemwena koji iz odlične izgledne situacije tukao preko grede.

21' Majstorović je ubacio loptu u kazneni prostor, primirio ju je Marić i pucao s desetak metara, ali Livaković je sjajno reagirao.

25' Škorić je tukao glavom, ali nije dobro zahvatio loptu,.

19' Dosta se oprezno igra s obje strane, još nema prilika.

16' Nema prilika u Gradskom vrtu.

5' Šutalo je bio neoprezan te je izgubio lotu u opasnoj zoni, Gavranović je proigrao Kadziora na desnoj strani, ali Lopa je spasio Osječane.

1' Utakmica je počela.

19:88 - Glavni sudac je M. Zebec (Varaždin). Pomagat će mu B. Križarić (Čakovec) i N. Kečkiš (Virovitica) uz dva dodatna arbitra, a to su M. Vidulin (Kanfanar) i J. Titlić (Hrvace).

18.57 - Stigli su sastavi. Prve minute poe sezone upisat će Kevin Theophile-Catherine. Oporavio se od ozljede i to je veliki vjetar u leđa Modrima. S druge strane Olma nema niti na klupi što je pokatnulo glasine o transferu.

18:33 - Bjelica uoči utakmice.

"Osijek je uvijek težak protivnik, u Osijeku je uvijek teško, tako će vjerojatno biti i sada. Oni su u dobroj seriji utakmica s pobjedama. Vjerojatno će pokušati na svom terenu sa svojim navijačima pobijediti Dinamo. Mi smo spremni za utakmicu, dobro smo se regenerirali. Siguran sam da će svi koji će nastupiti odraditi dobru utakmicu i da ćemo se vratiti u Zagreb s tri boda. Hoće li biti rotacija u ekipi? Bit će nekih promjena, ima igrača koji su umorni ili koji osjećaju neka mala zatezanja pa nećemo riskirati s njima. Nekima ćemo dati šansu da se pokažu."