BORUSSIJA - BAYERN 3-2: / Alcacer i Reus režirali nevjerojatan preokret, Kovač nikad bliže otkazu

Novi problemi za bivšeg hrvatskog izbornika kojem se sve ozbiljnije trese stolica

10.11.2018.
18:10

U najvećem derbiju njemačkog nogometa Borussia Dortmund je u subotu u 11. kolu Bundeslige na svom Westfalenu svladala Kovačev Bayern sa 3-2, i sada ima sedam bodova više od momčadi koju vodi bivši hrvatski izbornik.

Prvu prigodu na utakmici imala je Borussia Dortmund u 10. minuti. Nakon kontranapada Marco Reus je izbio sam pred Neuera, ali vratar Bayerna uspijeva zaustaviti udarac. No, Robert Lewandowski u 26. minuti, nakon ubačaja Gnabryja, glavom zabija za vodstvo Bayerna.

Pobjegli na sedam bodova prednosti

Domaćini uspijevaju poravnati na početku drugog poluvremena, a strijelac je Marco Reus u 49. minuti iz penala. Ubrzo je uslijedio šok za domaće. U 52. minuti Robert Lewandowski opet glavom trese mrežu za novo vodstvo Bayerna, 2-1. Nakon toga Borussia Dortmund je propustila iskoristiti tri gol-šanse, u 59. minuti Marco Reus, u 62. spetljao se Paco Alcacer i u 65. ponovno je neprecizan bio Reus.

Unatoč propuštenim prilikama Borussia je uspjela napraviti preokret. Marco Reus u 67. minuti odličnim poluvolejem zabija za 2-2, a u 73. minuti Paco Alcácer iz kontranapada pogađa za pobjedu domaćina 3-2. Vodeća Borussia iz Dortmunda ima 27 bodova, druga je Borussia iz Moenchengladbacha sa 23, a slijedi Bayern sa 20 bodova.

BORUSSIA DORTMUND - BAYERN MUNCHEN 3-2

BORUSSIJA: Hakimi, Zagadou, Akanji, Pisczek, Weigl, Witsel, Larsen, Reus, Sancho, Alcacer

BAYERN: Kimmich, Hummels, Boateng, Alaba, Martinez, Gnabry, Muller, Goretzka, Ribery, Lewandowski

95' Kraj utakmice!

95' Lewandowski je zabio, ali bio je u zaleđu i ništa od pogotka!

90' Witsel je pokušao s dvadesetak metara, ali udarac odlazi preko vrata!

85' Utakmica je potpuno otvorena, a domaćini djeluju sve goropadnije! Momčad Nike Kovača kao da je pala u zadnjim minutama.

78' Ponovno se stvara pritisak Bayerna, čini se da ćemo vidjeti još golova!

74' GOOOOOOL! Alcacer zabija za potpuni preokret Borussije!

67' GOOOOOL! Ponovno je zabio Marco Reus!

62' Sancho je pretrčao sve igrače Bayerna i stvorio veliku priliku za Borussiju, ali Alcacer nije uspio zabiti.

59' Veliki prilika za Marca Reusa da ponovno izjednači rezultat, ali obranio se Bayern!

55' Franck Ribery je zaradio žuti karton.

53' GOOOOOOL! Bayern uzvraća udarac, strijelac je ponovno Lewandowski.

49' GOOOOOOL! Zabio je Marco Reus s bijele točke!

48' Penal za Borussiju!

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Poluvrijeme!

41' Bayern igra u visokom pritisku, domaća momčad sve teže nosi se s napadima preko bokova.

37' Akanji je dobio žuti karton.

32' Ne smiruje se tempo, čini se Bayern sve ozbiljnije preuzima inicijativu i steže obruč oko gola domaćina.

26' GOOOOOOL! Zabio je Robert Lewandowski i Bayern vodi 1:0!

23' Obje momčadi traže pogodak, a nešto bližu istom je Bayern koji je imao već nekoliko sjajnih prilika pred vratima domaćina, jedino što je nedostajalo bila je realizacija.

18' Nova velika prilika za Borussiju, ali opet je Neuer nadmudrio Reusa.

14' Igra se živa utakmica u Dortmundu, obje ekipe imale su izgledne prilike i rezultat je mogao biti puno atraktivniji.

10' Velika prilika za Borussiju, Reus je sam istrčao pred Neura, ali udarac je bio preslab da ga iskusni vratar ne bi uhvatio.

6' Napada Bayern, ali zbog toga pati obrana koja ostavlja previše prostora iza svojih leđa. Domaća momčad očito vreba kontru iz koje bi došli do pogotka.

3' Odmah je u napad krenuo Bayern, ali riješili su domaćini gužvu u svom kaznenom prostoru.

1' Počela je utakmica!