SENZACIJA NA MAKSIMIRU: / Boban srušio Dinamo i vratio neizvjesnost u završnici prvenstva, Hajduku se otvorila velika prilika

U 30. kolu Prve HNL vodeća momčad prvenstva izgubila je od Osijeka. Na taj način otvorila se nova prilika Hajduku da se u potpunosti vrati u borbu za naslov.

18.4.2018.
17:20
Luka Stanzl/PIXSELL

U dvoboju 30. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Osijeka slavili protiv Dinama s 1-0 (1-0).

Osječani su slavili u derbiju i nanijeli lideru prvenstva tek četvrti poraz u dosadašnjem dijelu sezone. Bila je to tek treća gostujuća pobjeda Osijeka, a za nju je najzaslužniji vratar Malenica, koji je obranio sve pokušaje zagrebačke momčadi.

DERBI NA MAKSIMIRU: Dinamo ugostio Osječane

Osijek je hrabru igru u prvom dijelu konkretizirao pogotkom u 15. minuti nakon lijepe akcije u kojoj je Marić pronašao Gabrijela Bobana, kome s tri metra nije bilo teško pogoditi mrežu. (VIDEO)

Zagrebački sastav je potom bio puno opasniji, ali vratar Malenica dvaput zaustavlja Ćoričeve udarce, dok su Rrahmani i Soudani bili neprecizni. U 84. minuti junak dvoboja Malenica brani i udarac Gojaka iz blizine.

Dinamo vodi s 66 bodova ispred Hajduka, koji ima 58, i ima priliku da, ukoliko večeras na Poljudu svlada Cibaliju, dođe na svega pet bodova lideru. Osijek je ostao četvrti s 52 boda.

UŽIVO

GNK DINAMO - NK OSIJEK 0-1

Kraj

82' Još jedna odlična reakcija Malenice. Gojak je tukao glavom, ali vratar Osijeka je sjajno reagirao.

79' Soudani je tukao iz voleja, lopta je otišla malo pokraj vrata.

77' Izgubi li Dinamo, Hajduku se otvara nova velika prilika u završnici prvenstva. Bijeli u srijedu od 20 igraju s Cibalijom, a za vikend na Poljudu dočekuju Modre.

67' Izašao je Rrahmani, a ušao je Fiolić. Jurčević baca sve u vatru.

65' Ćorić je pucao u lijevi kut, a Malenica je čudesno obranio.

63' Grgić je tukao pokraj lijeve vratnice.

58' Hajradinović je ubacio iz prekida, Marić je glavom poslao loptu u mrežu, ali je bilo zaleđe.

55' Hajrović tukao pod gredu iz slobodnjaka, Malenica ju je izbio u korner.

53' Osije je povukao kontru preko Jambora, Bobana i Hajradinovića, ali je akcija završila lošim ubavanjem Hajradinović za Bobana.

50' Rrahmani je tukao glavom nakon ubačaja iz kornera, lopta je otišla malo pokraj lijeve vratnice. Bila je to još jedna dobra prilika za domaću momčad.

49' Hajrović,je ubacio, Benković je skočio, ali je na kraju loptu uhvatio Malenica.

46' Grgić je ušao umjesto Lope.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Ćorić je tukao iz slobodnog udarca s 20-ak metara, lopta je završila malo preko gola.

43' Gavranović je zaprijetio glavom, ali osječki vratar i ovaj je put siguran.

39' Ćorić je ubacio s lijeve strane, a Soudani je tukao škaricama s 8-9 metara, međutim lopta je otišla preko gola.

38' Soudani je s lijeve strane pogodio vanjski dio mreže.

34' Benković je tukao iz daljine, ali Malenica je bio siguran.

26' Rrahmani je je s desne strane odlično proigrao za Ćorića u sredini, ali njegov je udarac bio neprecizan. Bila je to dosta dobra situacija.

21' Gavranović je odigrao za Ćoriću, koji iskosa iz kaznenog prostora tukao, ali je lopta na krjau završila u korneu.

15' GOOL Gabrijel Boban doveo je goste u vodstvo. Barišić je proigrao Lopu koji se sjurio prema šesnaestercu nakon čega je odigrao za Mariću. Napadač je potom odigrao u peterac za Boban koji nije imao težak posao. (VIDEO)

14' Doumbija je ubacio za Hajrovića, ali ovaj se nije snašao u kaznneom prostoru.

12' Nema za sada velikih prilika niti na jednoj strani.

8' Gavranović je tukao glavom nakon Ćorićeva ubačaja iz prekida, ali nije bilo opasnosti za Malenicu.

6' Lopa je probao iznenaditi Livakovića iz slobodnog udarca, međutim završilo je daleko od gola.

4' Mioč je tukao iz daljine preko gola.

1' Utakmica je počela.

17:13 Stigli su sastavi.