DINAMO U FINALU HRVATSKOG KUPA: / Petković majstorijom podigao publiku na noge, Šunjić u završnici stavio točku na 'i'

Modri su slavili su protiv Osijeka u polufinalu Kupa te će u finalu 22. svibnja u Puli igrati s boljim iz ogleda između Intera i Rijeke, koji je na rasporedu u srijedu.

23.4.2019.
19:51
Robert Anic/PIXSELL

Nogometaši Dinama plasirali su se u finale Hrvatskog kupa nakon što su u utorak u Maksimiru u polufinalu protiv Osijeka slavili sa 2-0 (1-0), te će imati priliku osvojiti dvostruku krunu jer su već osigurali naslov prvaka Hrvatske.

Jedina ozbiljna akcija Dinama u prvom poluvremenu urodila je pogotkom, a bilo je to u 18. minuti. Glavninu posla odradio je Bruno Petković, koji je, dobivši loptu na vrhu 16-erca, predriblao nekoliko igrača gostiju i potom povratnom loptom uposlio Danija Olma, koji rutinirano pogađa za 1-0.

Dvije šanse gostiju

Osječani su imali dvije obećavajuće situacije. U 27. minuti Pilj je opalio iz daljine, vratar Dinama Livaković nespretno je intervenirao, ali lopta odlazi u korner. A nakon kornera prigodu je imao Boban, ali je loše pucao.

NAVIJAČI BOJKOTIRAJU MODRE: Dinamo igra polufinale Kupa, a na Maksimiru tribine gotovo prazne

U nastavku prvu ozbiljnu situaciju vidjeli smo u 76. minuti. Dinamov napadač Oršić izveo je slobodni udarac sa 30 metara, lopta je išla pod gredu, ali vratar Malenica izbija ju u korner. Potom je u 78. minuti prigodu imao Olmo, ali je njegov udarac sa deset metara iskosa bio je neprecizan.

Loša reakcija i kazna

Dinamo je riješio pitanje pobjednika u 90. minuti iz kontranapada. "Modri" su ispucali lotu prema protivničkoj polovici, ali Žaper i Kleinheisler loše reagiraju, pa se Kadzior sam sjurio prema golu gostiju, njegov udarac obranio je Malenica, ali odbijenu loptu Ivan Šunjić posprema u mrežu za konačnih 2-0.

Drugi polufinalni par čine Inter i Rijeka, koji se sastaju u srijedu u Zaprešiću (18 sati), a finale je na rasporedu 22. svibnja u Puli.

Uživo

Dinamo - Osijek 2-0

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani, Ademi, Šunjić, Hajrović (Kadzior 60), Olmo, Oršić (Gojak 90+1), Petković (Andrić 90+3).

OSIJEK: Malenica, Škorić, Guti, Lončar, Grgić (Šorša 46), Kleinheisler, Pilj (Bočkaj 67), Žaper, Boban (Ejupi 77), Marić, Alves Pereira.

Kraj

90' GOOL Žaper uz pomoć Kleinheislera nije uspio omesti Kadziora koji kreće sam prema Malenici, ali ga je osječki vratar spriječio da mu zatrese mreže, ali odbijena lopta došla je do Šunjića koji takvu prigodu ne propušta - 2:0.

75' Orši ćje tukao iz slobodnog udarca s preko 30 metara, lopta je išla pod gredu, ali je Malenica uspio obraniti.

66' Bočkaj je ušao umjesto Pilja.

63' Kleinheisler je izveo slobodnjak s preko 20 metara, lopta je prošla malo pokraj desne vratnice.

56' Na tribinama je 3.483 gledatelja.

55' Jak pljusak spustio se na Maksimiru, što otežava situaciju i igračima i navijačima.

51' Petković i Hajrović su pred Malenicom, ali samo je korner za Modre.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Ušao je Šorša umjesto Grgića.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

32' Škorić je tukao s vrha 16-erca iz slobodnog udarca. Lopta se odbila od živog zida u korner.

27' Boban je odigrao za Marića, ali je Livaković obranio. Prethodno je svirano zaleđe.

25' Bilo je opasno u domaćem kaznenom prostoru. Talys je prošao lijevom stranom, ubacio loptu u sredinu, a Livaković je u posljednji trenutak presjekao ispred Grgića.

18' GOOL Petković je ušao u 16-erac, riješio se dvojice braniča te je poslao povratnu za Olma, koji je preciznim udarcem zatresao mrežu.

15' Marić je poslao loptu u mrežu, ali je bilo zaleđe.

9' Nema izrazitih prilika na Maksimiru.

1' Počela je utakmica.

17:58 - Izostala je podrška navijača i tribine su sablasno prazne.