NEDOSTAJALO JE SREĆE / Salzburg slavio protiv Dinama pogotkom iz dvojbenog penala: Sudac poništio gol Drmića za bod u zadnjim minutama

Za tjedan dana hrvatski i austrijski prvak će imati uzvrat na stadionu Maksimir

5.10.2022.
13:06
Grafika RTL.hr - Jurica Galoic/PIXSELL

Dinamo je na gostovanju kod austrijskog prvaka Salzburga u susretu trećeg kola Lige prvaka izgubio s rezultatom 0-1. Pogodak odluke zabio je Noah Okafor iz jedanaesterca u 70. minuti. Modri su dobro ušli u susret, u 8. minuti opasno je zaprijetio Mišić, a u 13. minuti i Ivanušec. Međutim, mreža domaćeg sastava je ostala nedirnutom.

OČARAO IH JE /

Srpski mediji oduševljeni nakon poraza Modrih: 'Nepogrešivi srpski stoper hapsio Dinamovce'

U 17. minuti zaprijetili su i domaćini, no Livaković je obranio Sučićev udarac. U posljednjih 15 minuta prvog dijela Salzburg je pritisnuo, međutim domaćini niti jednom nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Dinamovim vratima. Pritisak domaćina nastavio se i na otvaranju drugog dijela i Salzburg je u 55. minuti dočekao sjajnu priliku. Seiwald je ubacio iz kornera, Šeško pucao glavom pogodivši Livaković u glavu.

Kazneni udarac je presudio

Ključni trenutak utakmice zabio se u 68. minuti kada je latvijski sudac Andris Treimanis dosudio upitan kazneni udarac za Salzburg nakon Moharramijeva prekršaja nad Andreasom Ulmerom. Okafor je bio siguran za 1-0. Dinamo je u sudačkoj nadoknadi uspio zatresti mrežu suparnika, no gol Drmića je poništen zbog zaleđa. Za domaćine je Luka Sučić igrao do 90. minute, dok Roko Šimić nije ulazio u igru.

Za sedam dana hrvatski i austrijski prvak će imati uzvrat na stadionu Maksimir. U drugom susretu iz skupine večeras se na Stamford Bridgeu sastaju Chelsea i Milan. Nakon nepotpunog trećeg kola na vrhu ljestvice je Salzburg s pet bodova, Milan ima četiri, Dinamo tri, a Chelsea jedan bod.

KRAJ!

RB Sazburg 1-0 GNK Dinamo

Okafor 71'

----------------------------------------------

90+5' Kraj u Salzburgu! Domaćini pogotkom Okafora uzimaju prva tri boda u Ligi prvaka

Statistika nakon svih 90 minuta

90+4' Drmić se sjajno prikrao na pet metara od gola Salzburga i pogodio mrežu Austrijanaca, no označeno je zaleđe i poništen je pogodak i izjednačenje Modrih

90+1' Sučić je prošao Šutala i Perića i namjestio Šeška oči u oči s Livakovićem koji je obranio ovu poluvisoku loptu

90' igrat će se još pet minuta sudačkog dodatka

87' Četvrta izmjena Ante Čačića! Martin Baturina će ući u igru umjesto Luke Ivanušeca

84' Luka Sučić se u stilu Lionela Messija sjurio prema Dinamovim vratima, no srećom lopta je zapela na zadnjoj prepreci obrane Plavih

82' Najbolja prilika za Modre na utakmici.... Josip Drmić je imao priliku oči u oči s Kahnom i nije uspio postići pogodak

80' Nove promjene! Zadnjih deset minuta će dobiti Špikić i Bočkaj, a svoje su rekli Oršić i Moharrami

79' Mijenjaju i domaćini! Iz igre izlazi strijelac pogotka Okafor, a u igru će Adamu

76' Čačić vuče prvi potez! Iz igre izlazi Theophile, a posljednjih 15-tak minuta će dobiti Drmić

71' NEEE!! Modri gube rezultatom 1-0 nakon dvojbenog kaznenog udarca. Okafor je pucao neobranjivo u desni kut, a Livaković je otišao u suprotnu stranu i morao po loptu u svoju mrežu

68' Kazneni udarac za domaćine...... Moharrami je došao do lopte, no suci su procijenili da je to prekršaj za najstrožu kaznu....

64' Modri su preuzeli posjed lopte, ali još uvijek nemaju udarac u okvir gola austrijskog vratara u drugom dijelu susreta

58' Ljubičić je povukao loptu! Lijevo mu se otvarao Oršić, a Ivanušec je utrčavao iza obrane i tražio loptu, no lijevi bek Modrih se odlučio za udarac koji je otišao daleko preko vratiju

55' Kakva prilika za domaćine koji su izveli udarac iz kuta, a lopta je došla do Šeška na petercu Modrog gola, ali njegov udarac pogodio je Livakovića na sredini gola kojemu će se morati pružati pomoć

52' Robert Ljubičić je zakasnio na loptu koja je bila upućena Amaru Dediću i napravio prekršaj na njemu

49' Još uvijek nema prilika u nastavku susreta, ali lopta je gotovo cijelo vrijeme domaćem posjedu

46' Vratili smo se nakon kratkog predaha, a počelo je drugo poluvrijeme

45+1' Kraj prvog poluvremena u kojih je moglo biti pogodaka na obje strane, no treba biti zadovoljan jer je Salzburg u više navrata pokušavao doći do pogotka

Statistika nakon prvih 45 minuta

45' Četvrti sudac je pokazao da će se igrati još jedna minuta nadoknade

44' Austrijanci ne planiraju stati! Dedić je pokušao ubaciti, no Ljubičić ga je zaustavio klizećim startom i odbio loptu u udarac iz kuta za Salzburg

39' Salzburg ponovno preuzeo inicijativu, no austrijski prvak ne uspjeva okušati Livakovića

36' Moharrami je nanjušio Ademija kako se prikrada na pet metara od gola. Ubacio je loptu, no Dinamov kapetan ju nije dobro zahvatio

34' Pritisak Salzburga u posljednjih par minuta, Livaković je boksao svaki pokušaj ubacivanja lopte u kazneni prostor

30' Na sredini terena našao se Bruno Petković, domaćini su negodovali konačnoj odluci suca koji kaže da je lopta za Modre

27' Bruno Petković je zaradio žuti karton i dobio prvu javnu opomenu na ovom susretu

26' Nakon skoro pola sata igre u prvom dijelu Austrijsnci usu uputili sedam udaraca, a Modri samo tri. Obje momčadi su dva puta tukle u okvir vrata

24' Zvižuci na tribinama zato jer je Moharrami završio na travnjaku. Ulmer je naletio na desnog bočnog Modrih nakon jednog skoka

23' Ulmer je pronašao slobodan prostor na lijevoj strani, no lijevog bočnog Salzburga je zaustavio gusti blok Plavih

17' Velika opasnost pred vratima Livakovića! Sučić je uputio udarac iz mrtvog kuta kojeg je vratar Modrih odbio na nogu Okafora koji pogađa vanjski dio mreže

16' Dinamo dominira u posjedu lopte. Hrvatski prvak ima 57 posto lopte u svojim nogama

13' Petković je sjajno pronašao Ivanušeca koji se sjurio prema vratima Salzburga, no previše si je skratio kut i pucao slabašno prema vrataru

7' Kakva bomba Josipa Mišića koja je ostavila sve gledatelje bez daha, ali domaći vratar je sjajno skinuo udarac koji je skoro završio u rašljama

5' Novi udarac za domaćine. Sučić je odlučio opaliti izvan kaznenog prostora te je gađao preko gola

2' Prvi pokušaj na susretu, ali udarac iz velike daljine ide ravno u Dominika Livakovića

1' Počeo je susret na Red Bull Areni, prva lopta će biti za Modre

Ristovski će biti na klupi, a Čačić je rekao da s njime neće riskirati. Mišić je ipak u početnom sastavu. U sastavu je Theophile koji je dobio priliku ispred Lauristen te će to biti njegova prva utakmca u Ligi prvaka ove sezone.

Izašle su postave!

Salzburg: (4-3-1-2) - Kohn - Dedić, Solet, Pavlović, Ulmer - Capaldo, Seiwald, Kjaergaard - Sučić - Šeško, Okafor

Dinamo: (3-5-2) - Livaković - Theophile, J. Šutalo, Perić - Moharrami, Ademi, Mišić, Ivanušec, Ljubičić - Oršić, Petković

Zagrebački Dinamo gostuje u Salzburgu u sklopu trećeg kola Lige prvaka. Modri će od 18.45 tražiti drugu pobjedu u grupi koja bi im mogla širom otvoriti vrata europskog proljeća pa čak i drugog kruga Lige prvaka.

Iako je Red Bull Salzburg nominalno najslabiji protivnik Dinama u grupi, Austrijanci su vrlo dobro ušli u Ligu prvaka te su ostali neporaženi u ogledima protiv Chelsea i Milana. Slično je napravio i Dinamo koji je šokirao Engleze u Zagrebu, a potom pružio dobar otpor u Italiji.

Obje su momčadi svjesne da njihova budućnost u europskim natjecanjima ove sezone ovisi upravo o dva međusobna ogleda.

"Kad su izvučene skupine, rečeno je da će se voditi borba Salzburga i Dinama za prezimljavanje u Europi. Nakon ove dvije utakmice će situacija biti jasnija. Držim da je domaćin pod većim pritiskom jer Dinamo ima bod više i učinit ćemo sve da tako i ostane. Ove su sezone protiv Chelseaja i Milana pokazali da su zaista dobri, ali i Dinamo je pokazao da nije uljez u skupini", konstatirao je strateg hrvatskog prvaka Ante Čačić.

Zagrepčani imaju i problem s ozljedama dva vrlo važna prvotimca.

"Pod velikim su upitnikom Mišić i Ristovski, s tim da za Mišića ima šanse, a za Ristovskog sam odlučio ne riskirati i definitivno ga nećemo vidjeti sutra. Imamo još 24 sata, Mišiću su šanse male, ali imamo igrače koji ih mogu zamijeniti", kazao je Čačić na konferenciji za medije.

Za razliku od iskusnog lisca kojeg na klupi ima Dinamo, Salzburg vodi mladi i izuzetno talentirani Matthias Jaissele. Kao i njegov stariji kolega u drugom taboru, trener Red Bulla svjestan je važnosti iduća dva ogleda.

"Nemojmo se zavaravati, ove dvije utakmice bit će odlučujuće. Očekujem ravnopravne utakmice bez izrazitih favorita. Dinamo je nevjerojatno dobra momčad s potrebnim iskustvom. Sigurno će to biti utakmica na nož", kazao je Matthias Jaissle.

Jasno je da među klubovima postoji veliki respekt te možemo očekivati dobru utakmicu. Modre čeka težak posao na vrućem gostovanju, jer Salzburg na svom terenu nije izgubio više od 20 mjeseci. Naime, posljednji poraz su doživjeli od Villarreala u Europa ligi 2020./2021.

Austrijska momčad je od tada odigrala četrdeset utakmica bez poraza na domaćem terenu. S druge strane, Dinamo bilježi jedan od najboljih ulazaka u sezonu u modernoj povijesti. Tko će izvući više iz današnjeg dvoboja ostaje nam tek za vidjeti.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na RTL.hr.