ISTRA - DINAMO 1-4: / Modri mini uraganom došli do preokreta, Budimir stavio točku na i

Dinamo je rutinskom pobjedom stigao do mira pred utakmicu u Slovačkoj

20.10.2018.
16:47
Luka Stanzl/PIXSELL

U susretu 11. kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju u Puli pobijedio Istru 1961 sa 4-1 (1-1). Utakmicu je pred 2.000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina vodio Tihomir Pejin. Strijelci su bili za 1-0 Fuentes (7), 1-1 Petković (8), 1-2 Gavranović (65), 1-3 Ademi (67), 1-4 Budimir (90+3).

Kadzior joker s klupe

Istra je povela već u sedmoj minuti golom Fuentesa, međutim Dinamo je praktički u idućem napadu izjednačio, a pogodak je postigao Petković. Domaćin se dobro držao do 65. minute kada su gosti poveli golom Gavranovića, a samo dvije minute kasnije Ademi je povisio na 3-1 i tako hrvatskog prvaka gurnuo korak do nova tri boda.

U posljednjim trenucima susreta Budimir je samo potvrdio slavlje Dinama.

ISTRA - DINAMO 1-4

ISTRA 1961: Čondrić; Rubić, Bosančić, Rufati, Fuentes; Ivančić, Cardozo; Traore, Sane, Obeng; Rodriguez

DINAMO: Livaković; Rrahmani, Perić, Lešković, Stojanović; Šunjić, Ademi, Oršić, Gavranović, Hajrović; Petković

KRAJ UTAKMICE!

93' GOOOOL! Budimir stavlja točku na i ove utakmice!

88' Velika prilika za Istru, Vila je izbio sam pred vratara Dinama, ali udarac odlazi pored gola.

84' Nakon sjajne kombinacija Modrih pokušao je Oršić udarcem iz prve, ali bio je neprecizan.

80' Odmah se nametnuo Olmo, tukao je iz voleja, ali udarac nije bio precizan i otišao je visoko iznad gola.

77' Zadnja izmjena Modrih. Iz igre je izašao Mario Gavranović, a umjesto njega je ušao Dani Olmo.

73' Ponovno oba trenera reagiraju u isto vrijeme. Bjelica iz igre vadi Petkovića umjesto kojeg ulazi Budimir, a Curo Torres odlučio je napraviti dvostruku izmjenu. Iz igre je povukao Cardoza i Fuentesa, a umjesto njih su ušli Vila i Perić.

70' Sudac Pejin ima pune ruke posla danas. Upravo je dodijelio već deseti žuti karton na utakmici, dobio ga je Kadzior.

66' GOOOOOL! Uragan Dinama, zabili su za 3:1! Strijelac je Arijan Ademi!

65' GOOOOOOL! Dinamo ima vodstvo, zabio je Gavranović!

61' Prve promjene na susretu. Kod Istre je izašao Ivančić, a ušao Espinosa. Kod Dinama je Kadzior zamijenio Hajrovića.

59' Sjajna prilika za Oršića, odlično je zapucao, ali udarac završava na gredi.

57' Nakon sjajne solo akcije Sane se odlučio na udarac s velike udaljenosti, ali Livaković je bio spreman.

52' Žuti karton zaradio je Regan.

50' Dinamo je bolje ušao u drugi dio i konstantna su prijetnja vratima domaćina.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Oba trenera na teren su odlučila poslati iste sastave s kojima su i započeli utakmicu.

45' Poluvrijeme na Aldo Drosini.

44' Rodriguez je sjajnim potezom potpuno iz igre izbacio Stojanovića i poslao loptu pred Dinamova vrata, ali tamo nije bilo nikog od suigrača.

43' Nova prilika za Modre, pokušao je glavom Gavranović, ali nema pogotka.

39' Odmah odgovor na drugoj strani, veliku priliku za Dinamo promašio je Arijan Ademi.

37' Puno sreće sada za Dinamo, Traore je s pet metara pucao tik uz vratnicu!

34' Žuti karton Šunjića za profesionalni prekršaj nad Traoreom.

29' Pokušao je Oršić nakon što je Gavranović napravio probleme domaćoj obrani, ali vrata Čondrić siguran.

27' Došlo je do manjeg sukoba na terenu nakon kojeg su Traore i Budimir, koji je s klupa došao tražiti pravdu, završili sa žutim kartonima.

26' Pokušao je Hajrović iz slobodnog udarca, ali to nije bilo dovoljno precizno.

24' Novi žuti karton, ovaj puta za napadača Dinama Brunu Petkovića.

20' Prvi žuti karton na utakmici pripao je veznjaku Istre Cardozu.

15' Gledamo vrlo otvorenu utakmicu na Aldo Drosini, obje ekipe jure pogodak, a to se vidi i po dosadašnjim događanjima.

10' GOOOOOL! Kakva utakmica, Petković odmah donosi poravnanje za Dinamo!

8' GOOOOOL! Istra vodi! Šokirali su Modre na početku susreta! Strijelac je Fuentes!

5' Nakon kraće gužve u kaznenom prostoru domaćina Petković je bio u prilici za udarac, ali nije dobro zahvatio loptu.

3' Igrači obje momčadi na teren su izašli uz poseban banner u sklopu FARE Akcijskog tjedna borbe protiv rasizma, diskriminacije i netolerancije.

1' Tihomir Pejin dao je znak i počela je utakmica na Aldo Drosini.