SPEKTAKL NA WEMBLEYU: / Građani nakon penala srušili Redse i osvojili Community Shield, Pep zaradio žuti i ušao u povijest

Nogometaši Manchester Cityja osvojili su prvi trofej u novoj sezoni

4.8.2019.
18:07

Nogometaši Manchester Cityja pobjednici su Community Shielda nakon što na Wembleyju pred 77.500 gledatelja pobijedili Liverpool 5-4 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Utakmica je završila rezultatom 1-1. City je poveo u 12. minuti golom Raheema Sterlinga, a izjednačio je JoelMatip u 77. minuti.

Lovren ostao na klupi

Prilikom izvođenja jedanaesteraca od 10 izvođača samo Georginio Wijnaldum nije uspio zabiti. Pucao je u lijevu stranu, ali je ClaudioBravo obranio njegov udarac. Hrvatski reprezentativac DejanLovren nije nastupio za Liverpool.

Aktualni engleski prvak je tako ušao u novu sezonu s prvim trofejom, petim za 'Građane' u povijesti ovog natjecanja. Bila je to odlična utakmica s nizom prilika na obje strane i pravo je čudo što nije bilo više golova. Prvo poluvrijeme je pripalo Cityju, dok je Liverpool bio bolji u nastavku.

Velike prilike Redsa

Aktualni engleski prvak je poveo u 12. minuti golom Sterlinga na asistenciju Davida Silve. Isti je igrač mogao do gola i u 48. minuti, no pogodio je vratnicu.

Okvir gola pogodio je i branič 'Redsa' Virgil van Dijk u 57. minuti, a samo minutu kasnije vratnicu je pogodio i Mohamed Salah.

U 61. minuti City je imao sjajnu priliku za 2-0. Sterling je sam krenuo prema Alissonu Beckeru, ali je očajno reagirao i propala je sjajna prilika Cityja.

Majstorija Walkera

Liverpool je uspio izjednačiti u 77. minuti. Virgil van Dijk je nabacio, a Joel Matip zabio glavom u mrežu za 1-1. U posljednjih 10 minuta utakmice Liverpool je bio bliži drugom golu, a najbolju je priliku propustio Salah u sudačkoj nadoknadi. Nakon što mu je Stones blokirao udarac, Salah je glavom pucao u praznu mrežu, no njegov udarac je na crti Walker izbacio škaricama.

Nakon 90 minuta igre nije bilo produžetaka, pa je pitanje pobjednika razriješeno jedanaestercima. Kod Cityja svih pet igrača je bilo precizno (Gundogan, Bernardo Silva, Foden, Zinčenko, Jesus), dok su kod Liverpoola golove zabili Shaqiri, Lalana, Oxlade-Chamberlain i Salah, a jedino Wijnaldum nije zabio.

Englesko prvenstvo starta 9. kolovoza utakmicom Liverpool - Norwich City.

Liverpool - Manchester City 1-1 (4:5)

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson, Wijnaldum; Salah, Origi, Firmino. Klupa: Mignolet, Lovren, Keita, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Shaqiri, Matip.

Manchester City: Bravo; Walker, Stones, Otamendi, Zinchenko; Rodri, Silva, De Bruyne; Bernardo, Sané, Sterling. Klupa: Ederson, Gundogan, Jesus, Agüero, Angeliño, Foden, García.

Kraj

93' Salah je imao još jednu veliku šansu i opet ga je vratar zaustavio. Odmah potom imao je još jednu priliku, ali je obrana očistila njegov pokušaj. Točnije Walker je nevjerojatnom reakcijom izbio s gol crte.

88' Salah je bio u izvrsnoj prilici. Bio je u petercu i pucao po sredini gola, ali Bravo je odlično obranio.

77' GOOL Virgil van Dijk je nabacio, a Matip zabio glavom.

69' Salah je snažno pucao u desnu stranu, ali je vratar sjajno obranio.

58' Mohamed Salah je pogodio desnu stativu.

57' Virgil van Dijk snažon tukao po golu, ali je pogodio prečku.

52' Guardiola se upisao u povijest.

49' Sterling je zatresao gredu.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

38' Prvaci imaju 58 posto loptu u svojem posjedu.

17' Sterling je bio u izvrsnoj prilici, međutim iz blizine je pucao preslabo za Alissona.

13' Sane je napustio igru zbog ozljede, ušao je Jesus. Loša vijest za Kovača koji ga želi u Bayernu.

12' GOOL Sterling je doveo građane u vodsvo naokn što ga je Silva pronašao u kaznenom prostoru.

8' Salah je dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu, lopta je otišla desno od gola.

4' Sane je tukao malo pokraj lijeve stative nakon što ga je sjajno uposlio Raheem Sterling.

1' Počela je utakmica.

15:45 - Uskoro počinje spektakl.