INTER - DINAMO 0-2: / Bjeličina miješana momčad uvjerljiva, Petković postigao pogodak škaricama!

9.12.2018.
16:50
Pixsell

Dinamo je uvjerljivom igrom sa dva pogotka razlike slavio protiv Intera u Zaprešiću

U susretu 17. kola Prve HNL Dinamo je u Zaprešiću pobijedio Inter sa 2-0 i 'modri' ponovo imaju devet bodova više od drugoplasirane Rijeke.

Dinamo je rutinski stigao do bodova protiv Intera, a 'modrima' je put do pobjede bio olakšan od 51. minute kada je zbog drugog žutog kartona isključen Jasmin Čeliković. U 68. minuti isključen je domaći trener Samir Toplak zbog prigovora sucu Damiru Batiniću.

Škarice Brune Petkovića

Utakmicu je obilježio sjajan pogodak Brune Petkovića koji je u 61. minuti zabio 'škaricama' za 2-0. Bile su to njegove druge 'škarice' ove sezone nakon što je u studenom gotovo na identičan način zabio i Lokomotivi.

Dinamo je poveo u 22. minuti golom Damiana Kadziora. Poljak je primio jednu loptu izvan šesnaesterca, uputio udarac, a lopta je na putu do gola pogodila jednog od igrača Intera u prevarila vratara Matkovića.

Dinamo vodi na ljestvici sa 42 boda, Rijeka na drugom mjestu ima 33 boda, a treća je Lokomotiva sa 30 bodova. Inter je ostao sedmi sa 17 bodova..

Kasnije se sastaju Gorica i Osijek, a kolo u ponedjeljak zatvaraju Rudeš i Slaven Belupo.

INTER - DINAMO 0-2

INTER: Matković - Bosec, Šimunec, Prenga, I. Čeliković - J. Čeliković, Postonjski - Zulim, Rak, Ajayi - Andrić

DINAMO:Zagorac - Leovac, Rrahmani, Lešković, Stojanović - Šunjić - Šitum, Gojak, Moro, Kadzior - Petković

90' - Kraj utakmice u Zaprešiću.

60' - GOOOOOL! Bruno Petković sjajnim udarcem postiže drugi pogodak za Dinamo!

45' Kraj prvo poluvremena.

39' Žuti karton za Rrahmanija kojem je to treći akumulirani pa Bjelica neće moći računati na njega u sljedećem kolu protiv Hajduka.

34' Odmah nas je demantirao Nikola Rak koji je pretrčao Stojanovića i sjajnim udarcem testirao Zagorca. Ipak, vratar Dinama uspio je obraniti udarac i ostaje 0:1.

33' Dinamo dominira terenom, na trenutke izgleda kao da samo oni i igraju.

27' Damian Kadzior je danas očito raspoložen. Sada je probio stranu i nabacio za Petkovića koji je loše pucao glavom.

22' GOOOOOL! Vodi Dinamo! Nakon dvadeset minuta dosade, Damian Kadzior je zapucao sa sedamnaest metara, lopta se odbila od nekoga u Interovoj obrani i uhvatila Matkovića na krivoj nozi.

15' Većina igre odvija se na sredini terena, a sada se i Inter napokon oslobodio početnog pritiska pa utakmica možda živne.

10' Dinamo je preuzeto inicijativu od prve minute, ali zasad nema ozbiljnijih prilika ni sa jedne strane. Zaleđe Petkovića jedino je što vrijedi istaknuti u početnih 10 minuta.

3' Utakmicu sudi sudac Damir Batinić.

1' Počela je utakmica!