DINAMO – GORICA 1-0: / Hrvatski prvak se vratio na pobjedničke staze, ali situacija s kraja utakmice bit će tema mnogih razgovora

Nogometaši Dinama pobijedili su Goricu s minimalnih 1-0 golom Šituma iz 55. minute

2.12.2018.
16:55
PIXSELL

U posljednjoj utakmici 16. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali Goricu s 1-0 (0-0) i povećali vodstvo na ljestvici. U vrlo šarolikom sastavu, jer je trener Nenad Bjelica počeo samo s Gojakom od prvih 11 iz utakmice s Fenerbahčeom u četvrtak, Dinamo je teškom mukom slavio protiv najugodnijeg iznenađenja prvenstva.

Hrabra Gorica je izdržala sve napade prvaka sve do 55. minute kada je Mario Šitum najbolje reagirao nakon što je Petković prebacio loptu na drugu vratnicu. Bio je to prvi gol Dinama nakon što nisu zabili u šest poluvremena zaredom - protiv Fenerbahčea (0-0) i Rijeke (0-1) nisu ni postigli gol, a u pobjedi protiv Lokomotive (1-0) su zabili u prvom dijelu.

Sporni trenutak na kraju ogleda

Gorica je u samoj završnici propustila dvije velike prilike za izjednačenje - u 87. minuti igrač Gorice Dvorneković je pogodio gredu, a u 91. minuti udarac Suka je prošao tik pored vratnice. Treba napomenuti i da u prvospomenutoj šansi došlo do sporne situacije koja će sigurno biti predmet analize mnogih. Je li Lešković igrao rukom nakon što je Zwolinski potom okušao udarac, odnosno je li trebao biti suđen jedanaesterac za goste, znat će se nakon dodatnih provjera.

DINAMO - GORICA 1-0

DINAMO: Zagorac - Leovac, Perić, Lešković, Moharrami - Šunjić - Šitum, Gojak, Moro, Kadzior - Petković

GORICA: Kahlina - Špičić, Čagalj, Oboabona, Muhammed - Suk, Marina - Čabraja, Atiemwen, Dvorneković - Zwolinski

KRAJ UTAKMICE! Pobjeda Dinama 1-0

90+1' Nova šansa za Goricu! Suk puca tik uz vratnicu!

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

87' Velika šansa za Goricu, Dvorneković je glavom pogodio prečku. Potom nešto o čemu će se pričati - lopta se odbila do Zwolinskog koji puca, a lopta, dojam je, pogađa Leškovića u ruku. Ništa od najstrože kazne.

Sudac Bebek je još jednom na ovoj utakmici odmahnuo glavom i penala nije bilo. Situacija je sumnjiva, trebat će pričekati što kažu stručnjaci.

87' Oršić unutra, Kadzior van.

82' Bio je Dinamo u šansi za povećanje vodstva, no Petković na drugoj stativi nije dobro reagirao na ubacivanje Kadziora.

76' Iz igre je izašao strijelac jedinog gola na utakmici. Umjesto Šituma u igri je Menalo.

68' Promjena i u redovima Dinama, iz igre je izašao Gojak, u igri je Olmo.

66' Desetak minuta nakon gola bilježimo zamjenu u redovima gorice (Miya izlazi, Dvorneković ulazi) i žuti karton za gostujućeg igrača (Marina nagazio Šituma).

55' GOOOOL! Kadzior je ubacio, Petković prenio loptu na drugu stativu do Šituma kojem nije bilo teško poentirati. Dinamo vodi 1-0.

51' Zaprijetio je Šitum s nekih 12-13 metara. Vratar gorice bio je spreman.

50' Žuti kartoni za Perića i Zwolinskog koji su se malo zakačili nakon jednog dvoboja.

46' Započelo je drugo poluvrijeme!

45' Poluvrijeme na Maksimiru!

40' Bolji je Dinamo u prvom dijelu, imali su nekoliko izglednih prilika, ali još ništa od pogotka.

36' Nakon kornera na vrata Kahline glavom je zapucao Moro i razljutio Perića koji mu je gestikulirao da mu je skinuo loptu s glave. Kahlina je mirno riješio situaciju.

31' Ponovno je prijetio Dinamo. Ovoga puta je pokušao Moro udarcem iz koraka, ali bilo je to preslabo za vratara Kahlinu.

27' Velika prilika za Dinamo! Probio je Gojak lijevu stranu i centrirao pred vrata Kahlinu, ali Šitum je zakasnio i ništa od pogotka.

25' Bruno Petković našao se u dobroj prilici, ali Nigerijac Obaobone bio je spretniji pa izbio to s pet metara.

19' Čabraja je oštro startao na Kadziora, a Bebek mu za taj start nije dao žuti karton što je razljutilo Bjelicu. Ipak, nakon kratke rasprave situacija se smirila.

15' Prva velika prilika na utakmici! Gorica je bila u šansi, a tukao je Miya unutar kaznenog prostora, ali lopta odlazi preko gola. Na zemlji je u kaznenom prostoru Dinama ranije završio Atiemwen, ali kao i slučaju Šituma, Bebek nije reagirao.

10' Moharrami je pokušao po desnoj strani, ali centaršut nije bio dobar. Ipak, zaradio je ohrabrenje od trenera Bjelice.

7' Domaća momčad nastavlja s pritiskom, ali Gorica zasad bez problema odolijeva.

3' Dinamo je u prvom pravom napadu skoro izborio kazneni udarac. U kaznenom prostoru pao je Šitum i tražio penal, ali sudac Bebek samo je odmahnuo rukom.

1' Počela je utakmica na Maksimiru!