ATOMSKI EL CLASICO: / Remi u ludoj utakmici na Camp Nou, Barcelona cijelo poluvrijeme igrala s igračem manje

Nevjerojatna utakmica odigrana je u nedjelju navečer u Barceloni, ali pobjednika nije bilo

6.5.2018.
22:45

Iako ovaj puta El Clasico nije imao nikakvu natjecateljsku težinu, jer je Barcelona već osigurala naslov prvaka, dvoboj na Camp Nou bio je dovoljno zanimljiv, a na kraju je završilo neodlučeno 2-2, premda je Real cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više.

HRVATSKI VEZNJAK KAKVOG NIKAD NISTE VIDJELI: Jordi Alba gutio Modrića, Luka mu žestoko uzvratio

Prvi gol nije trebalo dugo čekati. Nakon lijepe akcije Barcelone mrežu je u 10. minuti zatresao Luis Suárez. No, Real je brzo došao do poravnanja nakon pogotka Cristiana Ronalda u 15. minuti.

Glupost Sergija Roberta

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+3) problemi za Barcelonu, jer je desni branič Sergi Roberto isključen zbog toga što je laktom udario Marcela. U poluvremenu trener Reala ostavio je na klupi Ronalda, koji se žalio na ozljedu, a zamijenio ga je Marco Asensio.

MARCELO ISPROVOCIRAO ISKLJUČENJE: Sergi Roberto nije mogao kontrolirati emocije i nasrnuo je na Brazilca

Barcelona u nastavku, unatoč igraču manje, ponovno vodi, a strijelac je Lionel Messi u 52. minuti. Igrači Reala su prosvjedovali kod suca tvrdeći da je golu prethodio prekršaj na Varaneu, ali bez uspjeha.

SUDAC POGUBIO KONCE NA EL CLASICU: Realovci su žustro prosvjedovali zbog ove dvije situacije, jesu li u pravu?

U 70. minuti Lionel Messi nije iskoristio stopostotnu priliku, a kazna je stigla već u 73. minuti, kada je Gareth Bale donio izjednačenje Realu, 2-2, što je bio i konačan rezultat.

U dresu Reala Luka Modrić odigrao je cijeli susret, pruživši solidnu partiju, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 84. minuti. Ivan Rakitić je za Barcu igrao svih 90 minuta.

UŽIVO

Barcelona - Real Madrid 2-2

90+4' KRAJ!

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

85' Ušao je Mateo Kovačić umjesto Kroosa

82' Messi umalo za 3-2. Trznuo je Ramosa i ciljao desni kut, no lopta je prošla pokraj gola. Nekoliko sekundi poslije opet je pokušao Argentinaca, ali sada je Keylor Navas, poput hobotnice, obranio Messijev udarac lijevom nogom

80' Pokušaj Modrića odlazi iznad gola

76' Pada Marcelo, ali sudac ne pokazuje na bijelu točku. Čini se da je bilo kontakta i da je mogao biti dosuđen kazneni udarac

72' Gareth Bale! 2-2 na Nou Campu! Kroos - Asensio i Velšanin je briljatno poentirao!

70' Argentinski majstor sjurio se prema golu Reala, ali Messijev udarac brani Navas. Ovo inače zabija

63' Messi iz slobodnog udarca pogađa živi zid

58' Odmah nakon što je Paulinho ušao umjesto Inieste, skoro je zabio. Zamalo je zakasnio na dodavanje Semeda s desne strane. To bi sigurno bio gol

57' Andres Iniesta s ovacijama posljednji put izlazi iz igre na Nou Campu! Navijači mu se klanjaju!

52' GOOOOOOOL! MESSIIIII! Zabio je Argentinac na asistenciju Suareza, ali čini se da je napravio Urugvajac prekršaj na Varaneu

52' Asensio je lijepo povukao nakon finog proigravanja Luke Modrića

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjene s obje strane. Valverde je umjesto veznjaka Coutinha ubacio Semeda, a Zidane iznenađujuće izvadio Ronalda umjesto Asensija

KRAJ POLUVREMENA

45+1' Crveni karton za Sergija Roberta zbog udarca Marcela!

42' Keylor Navas je sjajno zaustavio prodor Lionela Messija

40' Pucao je Benzema, ali lopta je otišla malo previše udesno

31' Modrić je ušao prepriku s Albom, ali sve je brzo riješeno. OVAKO je to izgledalo.

HRVATSKI VEZNJAK KAKVOG NIKAD NISTE VIDJELI: /

Jordi Alba gutio Modrića, Luka mu žestoko uzvratio

28' Ronaldo je opet pokušao samo minutu poslije, ali lopta je otišla nekoliko centimetara pokraj lijeve vratnice. Real se ohrabrio i konretnije dolazi pred vrata Ter Stegena. Ronaldo se prvim golom već izjednačio s velikim Di Stefanom na ljestivic najboljih Realovih strijelaca u povijesti El Clasica

27' Stopostotna situacija za vodstvo Reala, ali njemački golman na vratima Katalonaca zaustavio je Cristiana Ronalda!

22' Smirila se malo igra nakon fantastičnog početka

15' GOOOOOL! Nakon pet minuta ekspresno je uzvratio Ronaldo! Kroos je nabacio u sredinu, Benzema je glavom spustio za Portugalca koji je poravnao rezultat

10' GOOOOOOL! Suarez! 1-0 vodi Barcelona! Sergi Roberto je poslao precizan centaršut u kazneni prostor, a neumoljiv je Urugvajac

7' Svaki put kad Cristiano Ronaldo primi loptu Camp Nouom se prolome žestoki zvižduci, a ovog puta pokušao ih je ušutkati udarcem s lijeve strane, ali Ter Stegen lako hvata njegov udarac

4' Prvo uzbuđenje na utakmici. Messi je podvalio loptu za Suareza, ali u zadnjem trenutku zatvorili su igrači Reala. Samo udarac iz kuta za Barcelonu

1' Počela je utakmica!

20:40 - Očekuje se kako će dvoboj gledati oko 500 milijuna ljudi iz 192 država diljem svijeta

20:31 - Nešto manje od 15 minuta je do velikog susreta!

19:41 - Sat vremena prije utakmice stigle su postave

Inače, Barcelona je uspješnija u međusobnim ogledima u El Clasicu. Ima 112 pobjeda, Real je bio bolji 99 puta dok je 59 utakmica završilo remijem.

Što se tiče praćenja putem samog El Clasica, očekuje se kako će dvoboj gledati oko 500 milijuna ljudi iz 192 država, a postojat će kamere koje pratiti doslovno svaki trenutak Lionela Messija i Cristiana Ronalda.