REMI U DERBIJU U KOJEM SU SUDJELOVALA TROJICA HRVATA: / Milan i Atalanta nastavili sjajan niz, Šutalo zaustavio Rebića

Obje momčadi neporažene su od nastavka sezone

24.7.2020.
23:37

Milan i Atalanta u derbiju kola talijanskog prvenstva odigrali su 1:1. Gol je za Milan zabio Hakan Calhanoglu u 14. minuti, dok je za Atalantu u 34. pogodio Duvan Zapata.

Milanezi su na svom San Siru krenuli jako dobro. Pogotovo je kaos pravio na terenu Ante Rebić kojeg nikako nije mogao dokučiti njegov čuvar Rafael Toloi. Rebić ga je nekoliko puta propisno izvozao, a onda ga je u 13. minuti Toloi srušio kad mu je Hrvat provukao loptu kroz noge. Pogodio je iz tog slobodnjaka sjajno Calhanoglu za vodstvo Milana. Njegov pogodak možete pogledati OVDJE.

Atalanta je mogla izjednačiti 12 minuta kasnije, no Ruslan Malinovskiy nije iskoristio jedanaesterac. Njegov udarac s bijele točke sjajno je obranio Gianluigi Donnarumma.

Ipak, u 34. minuti momčad iz Bergama je izjednačila, a pogodak je postigao Duvan Zapata. Kolumbijcu se odbila lopta nakon loše reakcije obrane Milana i zabio je za poravnanje rezultata. Njegov pogodak pogledajte OVDJE.

PROCURILI DETALJI LOVRENOVOG TRANSFERA: /

Izgleda da će ga novi klub platiti puno manje nego što je prvotno objavljeno

Šutalova partija

Zanimljivo, u drugom dijelu ušao je hrvatski mladi stoper Boško Šutalo kako bi čuvao Rebića i odradio je strašan posao. Ante više nije mogao igrati kako je htio, a u 60. minuti morao je napustiti igru. Mario Pašalić je ušao u igru u 69. minuti.

Atalanta je ovim rezultatom propustila priliku pobjeći Interu na četiri boda prednosti u borbi za drugu poziciju. Sada ima dva boda više, a Inter u subotu gostuje kod Genoe.

36. kolo Serie A

Stadion San Siro, Milan, 21:45

Milan - Atalanta 1:1

Milan: Donnarumma, Gabbia, Kjaer, Laxalt, Calabria, Biglia, Kessie, Calhanoglu, Rebić, Saelemaekers, Ibrahimović.

Atalanta: Gollini, Toloi, Caldara, Djimsiti, De Roon, Freuler, Gosens, Hateboer, Gomerz, Malinovski, Zapata

FT Gotova je utakmica

85' Atalanta bolja u posljednjim trenucima utakmice, ali izvjesno je da će ovo završiti podjelom bodova. Ulazimo u posljednjih pet minuta.

73' Sjajno je pucao Leao, no pogodio je stativu!

69' Evo nam i Marija Pašalića koji ulazi umjesto Freulera.

60' Izlazi Rebić van iz igre, a umjesto njega ulazi Leao. Čudno je to jer je Ante bio jedan od najopasnijh u momčadi Milana. Izašao je i strijelac Calhanoglu, a ušao je Bonaventura.

54' Odlično igra Šutalo, sad je imao jedan prodor po desnoj strani, ali je centrirao baš onako stoperski.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Boško Šutalo je ušao da bi zaustavio Rebića, Toloi je izvan igre jer se nije mogao nositi s Antom.

HT Stigli smo do kraja zanimljivog prvog dijela. Rezultat 1:1 najpošteniji je kad se pogleda što su momčadi napravile u prvih 45 minuta.

34' Evo odgovora Atalante. zabio je Duvan Zapata nakon što je Freuler pucao dvaput. Kolumbijcu se odbila lopta nakon loše reakcije obrane Milana i zabio je za poravnanje rezultata. Njegov pogodak pogledajte OVDJE.

26' Promašila je Atalanta penal! Malinovski je pucao nakon što je sam izborio kazneni udarac, no obranio mu je Donnarumma pokušaj koji je išao skoro po sredini gola. Kako je to izgledalo, možete pogledati OVDJE.

13' Milan vodi 1:0. Pogodio je sjajno Calhanoglu iz slobodnog udarca iskosa nakon što je Rebić iznudio prekršaj. Ante je provukao Toloiju kroz noge i ovaj ga je morao prizemljti, drugačije ga nije mogao zaustaviti.

Njegov pogodak možete pogledati OVDJE.

10' U početnih desetak minuta imamo propitkivanje snaga, Rebić je upravo prošao sjajno, no Toloi mu je izbio loptu iz nogu. Posebnu pozornost morat će obratiti na Antu večeras obrana Atalante.

1' Počela je utakmica u Milanu.

21:00 - Stigli su sastavi. Ante Rebić je u prvoj postavi Milana, dok su Pašalić i Šutalo ostali na klupi Atalante.

Prava nogometna poslastica stiže nam u trećem kolu prije kraja talijanske Serie A. Drugoplasirana Atalanta dolazi u goste milanu koji je uhvatio strašnu formu u drugom dijelu sezone.

Puno Rossonerri imaju za zahvaliti našem Anti Rebiću koji zabija kao da nije s ovog svijeta u posljednim kolima. S druge strane, ne može se trener Atalante Gasperini požaliti ni na Vatrenog u svojim redovima. Mario Pašalić nedavno je zabio tri komada u jednoj utakmici, a pitajte samo navijače Chelseaja što misle o njegovoj prodaji u talijanski klub.

Atalanta i Milan u posljednje su vrijeme najatraktivnije momčadi talijanske lige i bit će ovo pravi mali spektakl, pogotovo jee Atalanta može ugroziti Juventus pobjedom, a Milan se bori za što bolju europsku poziciju.