CITY - UNITED 3-1: / Crveni vragovi potpuno razbijeni na Etihadu, Aguero i Gundogan bacili Mourinha na koljena

Guardioline trupe bez većih problema obračunale su se s Unitedom

11.11.2018.
17:33

U derbiju 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio gradskog suparnika United sa 3-1, Liverpool je slavio protiv Fulhama 2-0, Chelsea je odigrao tek 0-0 protiv Evertona, a bez pobjednika je završio i susret Arsenal - Wolverhampton (1-1).

City je ovom pobjedom ponovo preuzeo vrh ljestvice, ali i produžio niz bez poraza ove sezone. U 12 kola 'Građani su upisali 10 pobjeda i dva remija. Bez poraza su i Liverpool koji ima dva boda manje, te Chelsea sa četiri boda minusa.

Rekorder Mourinho

Pobjedu Cityju donijeli su David Silva (12), Sergio Aguero (48) i Ilkay Gündoğan (86), dok je pogodak za United postigao Anthony Martial u 58. minuti iz jedanaesterca.

Za Josea Mourinha bila je to 300-ta premierligaška utakmica i bez obzira na poraz rekorder je sa najvećim brojem pobjeda u prvih 300 utakmica. Portugalac je ostvario 189 pobjeda, Alex Ferguson 183, a Arsene Wenger 180.

90' Kraj utakmice na Etihadu!

87' GOOOOOL! Zabio je Gundogan i riješio pitanje pobjednika!

83' Izašao je United u pritisak i traže pogodak. City se zasad uspješno brani.

75' Kod Uniteda su ranije ušli Sanchez i Mata, a kod Cityja sada izlazi Aguero kako bi otvorio mjesto za Gundogana.

71' Pokušao je Fernandinho, ali De Gea ponovno izlazi kao pobjednik.

68' Probudili su se gosti, pokušavaju dugim loptama potpuno promijeniti tijek utakmice.

62' Mijenja City, izašao je Mahrez, a ušao Sane.

59' GOOOOOOL! Zabio je Martial nakon što je Lukaku u sudaru s Edersonom iznudio jedanaesterac.

55' Zaspao je Lindelof i u prilici se našao Sterling, ali Englez nije bio precizan.

49' GOOOOOL! Pogodak je zabio Kun Aguero i povećao vodstvo Cityja!

46' Počeo je drugi dio na Etihadu!

45' Poluvrijeme!

43' Velika gužva pred De Geinim vratima, ali na semaforu ostaje minimalno vodstvo Cityja.

38' Ponovno je United krenuo u kontru, povukao je Rashford, ali i on je bio sam i bez opcija.

34' Pokušao je Young solo prodorom, ali izgubio je loptu. Veliki problema ima United s izlaženjem sa svoje polovice.

26' Smalling je nadskočio Stonesa i zaprijetio glavom prema golu Edersona. Bila je to prva ozbiljan prilika Uniteda na utakmici.

22' Pokušava City preko centaršuteva, ali zasad obrana Uniteda dobro izlazi na kraj s visokim loptama. S niskima, s druge strane, baš i ne.

17' Malo se oporavio United, čini se da polako hvataju konce utakmice.

12' GOOOOOL! Zabio je David Silva!

9' Pritisak Cityja se nastavio, imali su već dva kornera, Crveni vragovi zasad bez ozbiljnije šanse.

4' Bolje je utakmicu otvorio City, napadaju odmah iz svih oružja i traže pogodak.

1' Počela je utakmica!