BARCA POTOPILA MALLORCU: / Katalonci zabili za 65 sekundi, Rakitić upisao 300. nastup za Blaugranu, navijač prekinuo utakmicu

Vodeća momčad prvenstva vratila se u velikom stilu nakon tri mjeseca pauze

13.6.2020.
23:48

Nogometaši Barcelone s visokih 4:0 na gostovanju kod Mallorce otvorili su nastavak prvenstva nakon tromjesečne pauze uzrokovane pandemijom koronavirusom. Kataloncu su odmah na početku pokazali domaćima svoje namjere. Već poslije 65 sekundi pisalo je 0:1 na semaforu kada je ArturoVidal zabio za vodstvo Barce.

Do drugog gola čekalo se do 37. minute kada je MartinBraithwaite postogao svoj prvi pogodak za klub u koji je stigao ovog siječnja. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku je pak IvanRakitić dobio priliku te je upisao svoj 300 nastup za Barcelonu.

Osim njega na travnjaku je od prve minute bio još jedna Hrvat. AnteBudimir odigrao je dobar susret te je imao dvije izgledne prilike i nekoliko centimetara dijelilo ga je o gola u 48. minuti.

Domaćini su bili opasni tijekom cijelog susreta, ali nisu uspjeli zabiti. Barca ih je pak dokrajčila preko Albe u 80. i Messija u trećoj minuti sudačke nadoknade.

UŽIVO

Mallorca - Barcelona 0-4

Mallorca: Manolo Reina; Pozo, Valjent, Raíllo, Sastre; Dani Rodríguez, Pedraza, Salva Sevilla, Kubo; Hernández, Budimir

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Araújo, Jordi Alba; De Jong, Busquets, Vidal; Messi, Braithwaite, Griezmann

Rezultati by SofaScore

Kraj

94' GOOL Messi je primio loptu u 16-ercu, oslobodio se svog čuvara i nakon toga zakucao u mrežu.

91' Mallorca je opet imala dobru priliku,ači je udarac Prats sjevnuo malo poraj gola.

79' GOOL Messi je sjajno odigrao za Albu, on se sjurio lijevom stranom i zakucao loptu u mrežu.

66' Veliku šansu nije iskoristio Lionel Messi. Primio je loptu šesnaestercu, ali je tukao visoko iznad gola.

57' Suarez je ušao umjesto Griezmanna.

Navijač utrčao na travnjak

53' Nekim čudom jedan se navijač probio na travnjak i nakratko zaustavio igru. Međutim prekid nije dugo rajao. Treba napomenuti da se utakmica igra iza zatvorenih vrata pa je nejasno kako mu je to pošlo za rukom. Uglavnom utrčao u Messijevom reprezentativnom dresu, zatražio Albu selfie, da bi ga nakon toga osiguranje ispratilo sa stadiona.

48' Budimir je opasno zaprijetio. Tukao je ljevicom s vrha 16-erca, lopta je prošla nekoliko centimetara od gola.

46' Nastavila se utakmica. Rakitić je ušao u jesto Vidala.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Budimir je tukao glavom, ali je lopta otišla malo pokraj gola.

37' GOOL Messi je nakon ubačaja u šesnaestercu poslao loptu glavom pred gol, a tamo ju je dočekao Martin Braithwaite te ju zakucao u mrežu.

32' Kubo je tukao iz slobodnog udarca, Ter Stegen je obranio.

22' Kubo je opasno tukao i prisilio Ter Stegena na reakciju.

16' Budimir je povukao polukontru, no na koncu je lopta završila u korneru.

15' Traje okupacija Mallorcinog gola.

11' Messi se skoro upisao u strijelce, ali je lopta na koncu završila u korneru.

2' GOOL Arturo Vidal je sjajno glavom naciljao uz lijevu stativu i svladao vraatara. Veznjak je bio sam nakon centaršuta i samo se naklonio da zabije gol u 65. sekundi susreta.

Mallorca's players warm up before the Spanish League football match between RCD Mallorca and FC Barcelona at the Visit Mallorca stadium (Son Moix stadium) in Palma de Mallorca on June 13, 2020.,Image: 531211701, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

1' Počela je utakmica.

22:01 - Minuta šutnje održana je za sve žrtve koronavirusa.

20:50 - Nažalost, Rakitić nije u početnom sastavu. On je na klupi, baš kao i Suarez. Ante Budimir pak igra od prve minute za Mallorcu.