LOKOMOTIVA – RIJEKA 1-0: / Bezidejni prvaci pali u Kranjčevićevoj, Kek će imati puno toga za reći svojim igračima

Rijeka se probudila tek u završnici utakmice - prekasno

4.5.2018.
19:50
PIXSELL

U prvoj utakmici 33. kola Prve HNL nogometaši Lokomotive su svladali aktualnog prvaka Rijeku sa 1-0 pogotkom Dejana Radonjića u 13. minuti dvoboja.

Odličnu, uigranu akciju za pobjednički pogodak Lokomotiva je izvela nakon udarca iz kuta. Prizemnu loptu na desetak metara prvo je preskočio Krstanović, a na nju naletio Radonjić i poslao u lijevi donji kut riječkog gola. Gostujući vratar Simon Sluga uspio je odbiti loptu, ali samo u mrežu.

Hendija se razbranio

Riječani su u drugom poluvremenu imali inicijativu, pred sam kraj utakmice i stvarali dobre prilike, ali nitko nije uspio svladati odličnog vratara Hendiju, uz strijelca Radonjića najzaslužnijeg za 11. ovosezonsku pobjedu

Lokomotive koja je sa 42 boda privremeno preskočila zaprešićki Inter i zasjela na peto mjesto prvenstvene ljestvice. Rijeka je ostala na 63 boda, odnosno šest bodova zaostatka za vodećim Dinamom (69) koji večeras gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.

Utakmicu na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pratilo je oko 500 gledatelja, a sudio je Duje Strukan iz Splita.

LOKOMOTIVA – RIJEKA 1-0

90+3. minuta: Kraj utakmice!

90. minuta: Igrat će se tri minute sudačkog produžetka utakmice.

88. minuta: Opet Rijeka u šansi. Puljić sam na 16 metara puca iznad grede.

87. minuta: Rijeka se definitivno probudila, upitno jese je li to napravila prekasno. Zuta i Puljić otvorili su idealnu priliku za Kvržića koji je bio u sjajnoj prilici za poravnati rezultat, no ponovno Lokomotiv vratar odrađuje svoj posao bez greške.

84. minuta: I opet prijeti Rijeka, sad preko Puljića iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara. Hendija opet odličan.

79. minuta: I eto ga - Rijeka je puknula u okvir Lokomotive. Točnije, napravio je to Bradarić i to dobro s 18 metara, samo je reakcija Hendije bila još bolja.

75. minuta: Nastavi li Rijeka ovako i završi li ovako utakmice imat će Matjaž Kek puno toga za reći svojim igračima. Iznimno loša igra prvaka, bez prave prijetnje prema suparničkim vratima.

72. minuta: Baš se odlično Acosty riješio pratnje u šesnaestercu suparnika, no i loše ubacio prema Čolaku.

70. minuta: Čolak je primio loptu i proigrao Kvržića u dobroj situaciji. Njegov udarac s 13 metara blokirali su braniči domaće momčadi.

62. minuta: Pad Čolaka u šesnaestercu Lokomotive. Ništa od najstrože kazne.

58. minuta: Ništa, ili da budemo blaži, vrlo, vrlo malo pokazala je Rijeka dosad u Kranjčevićevoj.

53. minuta: Zasad samo izmjene.

Kod Lokomotive Burić umjesto Datkovića, Barić mijenja Majstorovića. Kod Rijeke Puljić umjesto Pavičića.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme.

45+1. minuta: Kraj prvog poluvremena. Lokomotiva vodi 1-0.

45. minuta: Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

36. minuta: Pokušao je sad domaćin brzom akcijom, no Kneževićev ubačaj ostao je nerealiziran.

32. minuta: Ono što Rijeka pokušava u pravilu pokušava po desnoj strani. Mirnoće u završnici igrači Matjaža Keka, ipak, nemaju.

25. minuta: Baš ništa vrijedno zapisivanja u ovom razdoblju igre. Lokomotiva i dalje ima prednost 1-0.

Krstanović žuti karton.

17. minuta: Čolak glavom iznad grede!

13. minuta: GOOOOOOL! Lokomotiva vodi 1-0, strijelac je Radonjić. Samo dvije minute nakon što je bio neprecizan pred vratima Simona Sluge, Radonjić je zatresao mrežu gostujućeg gola. Kneževićevo ubacivanje nakon kornera bilo je dobro, Krstanović je loptu u očito uvježbanoj akciji propustio kroz noge, Radonjić je bio siguran.

7. minuta: Povono Rijeka u prilici. Hendija je ovaj put bio brži od Čolaka.

6. minuta: Acosty za Gorgona, ubačaj - ništa od svega. Previsoko za Bradarića.

2. minuta: Baš Raspopović prvi radi 'nered'. No, njegov ubačaj hvata Lokomotivin vratar Krunoslav Hendija.

1. minuta: Utakmica je započela! Najavljenog Leovca nema u postavi, umjesto njega igra Raspopović. Ozljeda na zagrijavanju ili nešto drugo?

17:50 - Do početka utakmice ostalo je još deset minuta.

Ove su dvije momčadi međusobno dosad odigrale 32 utakmice, a statistika je 'debelo' na strani Rijeke čiji su nogometaši pobijedili u 20 utakmica, pet puta remizirali sa ovim suparnikom i upisali sedam poraza.

Ipak, na posljednja dva gostovanja kod Lokomotive Rijeka je dvaput minimalno poražena (0-1), a svakako alarmantno za nogometaše Matjaža Keka djeluje i podatak da su u zadnjih sedam prvenstvenih gostovanja na omjeru od četiri poraza i tri pobjede.

Da treba očekivati gol(ove) i nečiju pobjedu kazuju i sljedeće dva podatka – u zadnjih 18 međusobnih utakmica u ligaškim nadmetanjima bodovi se nisu dijelili, a posljednja 22 susreta postignut je barem jedan pogodak.