MOGLO JE I BOLJE / Osijek jedva slavio protiv desetorice: Vidjeli smo sve, od eurogola, crvenog kartona do smiješnog autogola

Osijek je upisao pobjedu na početku nove europske priče

21.7.2022.
13:30
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka svladali su s 2-1 (0-0) kazahstanski Kizilžar, u gostima, u prvom dvoboju drugog pretkola Konferencijske lige. Uzvratna utakmica igra se idućeg četvrtka u osječkom Gradskom vrtu.

NEĆKA SE NEĆKA /

Pjaca ozbiljno razmišlja hoće li staviti potpis na ugovor s velikanom: Sprema li se senzacionalni povratak?

Do prve gostujuće europske pobjede nakon pet godina Osijek je došao golovima u drugom poluvremenu. U 58. minuti je glavom pogodio Mihret Topčagić, dok je domaću mrežu u 76. naciljao Laszlo Kleinheisler za 2-0. U 84. je nevjerojatan autogol postigao Darko Nejašmić za konačnih 2-1 Osijeka.

Trkački dominantno i prilično agresivno utakmicu su otvorili domaći nogometaši koji su imali sjajnu šansu povesti već u trećoj minuti. U stvorenoj gužvi osječkog šesnaesterca gromovito je pucao Gurman te je pogodio okvir vrata.

Sjajan početak domaćina

Osijek se jako mučio na početku utakmice te je rijetko dolazio i do posjeda, ali od polovice prvog dijela hrvatski klub je ipak došao do zraka. Odbio je startne domaće napade i počeo prijetiti. U 22. minuti je, nakon ubačaja Bartoleca, glavom pokušao Topčagić, dok je u 37. minuti jako dobro iz daljine pucao Laszlo Kleinheisler, ali pored domaćih vrata.

U samoj završnici prvog dijela opet je zaprijetila domaća momčad, koja se inače trenutačno nalazi tek na 12. mjestu ljestvice kazahstanskog prvenstva. Opasno je u 44. minuti pucao Lobžanidze, ali se vratar Osijeka Ivušić ispružio i spriječio vodstvo Kizilžara.

Nakon nešto mirnijeg početka drugog poluvremena Osijek je poveo u 58. minuti. Akcija je počela od Škorića, nastavio je Kleinheisler, dok je potom odličan centaršut uputio Jurčević koji je tek dvije minute ranije ušao u igru. Pored dvojice domaćih igrača najspretniji je bio Mihret Topčagić koji je glavom pogodio za 1-0 Osijeka.

U sljedeće dvije minute oba su sastava imala odlične šanse nakon dalekometnih udaraca. Za Kizilžar je prijetio Jakovljev, dok su Jurčević i Kleinheisler imali šansu povećati na 2-0.

Stresan kraj

U 68. minuti Osijek se još jedan korak približio pobjedi. Tada je, naime, drugi žuti karton dobio domaći igrač, Brazilac Gian Martins. Do drugog gola Osječani su došli u 76. minuti kada je odlično s 20 metara potegnuo Kleinheisler i zabio za 2-0.

Osječani slave gol protiv Istre u Gradskom vrtu.

U završnici se, pak, dogodio raritetni pogodak kada je u 84. minuti Nejašmić pogodio vlastitu mrežu. Gotovo sa sredine travnjaka Nejašmić je vraćao loptu Ivušiću, ali je obavio to posve neprecizno i lopta je kraj istrčalog osječkog golmana otišla u mrežu.

Zabio je Osijek do kraja i treći pogodak, ali je poništen zbog zaleđa.

Uzvratna se utakmica igra u Osijeku za sedam dana, a podsjetimo kako će ovog četvrtka prvu utakmicu 2. pretkola Konferencijske lige odigrati i nogometaši Rijeke. Oni će na svojoj Rujevici dočekati švedski Djurgarden te taj susret počinje 20.30 sati.

Konferencijska liga, 2. pretkolo (prva utakmica):

Kizilžar - Osijek 1-2 (Nejašmić 84-ag / Topčagić 58, Kleinheisler 76)

UŽIVO

Konferencijska liga, 2. pretkolo

Kizilžar - Osijek 1:2

(Topčagić 58', Kleinheisler 76'/Nejašmić 83' (ag))

Kizilžar: Lobancev; Mužek, Gurman, Karšakevič, Bušman; Tapalov, Jakovlev, Kone, dos Santos, Podio; Lobjanidze

Osijek:  Ivušić; Bartolec, Škorić, Bralić, Leovac; Nejašmić, Brlek - Fiolić, Kleinheisler, Caktaš; Topčagić

Kraj! Osijek je na kraju uspio slaviti protiv Kizilžara, teže od očekivanog, ali naš će predstavnik s prednosti 2:1 otputovati u Gradski vrt

92' - Potpuno su se otvorile obje momčadi, sjevaju kontre s jedne na drugu stranu

88' - Mierez je sada pogodio za Osijek, ali ništa od pogotka! Sudac je svirao zaleđe jer je Žaper smetao golmanu

83' - GOOOL! Pa ovo je nevjerojatno, Nejašmić je poslao nevjerojatnu povratnu loptu za Ivušića koji nije bio na vratima i to je autogol! 2:1

76' - GOOOOL! Osijek je povisio na 2:0 prekrasnim pogotkom Kleinheislera! Kakva bomba Mađara

74' - Kleinheisler je sada probao iz voleja, ali lopta odlazi pokraj gola

72' - Kone je sada imao dobru šansu, ali Ivušić brani! Prijete kazahstanci s igračem manje

70' - Topčagić napušta teren, zamijenio ga je Mierez

68' - Crveni karton za Kizilžar! Jedini igrač sa žutim kartonom na terenu zaradio isključenje, dos Santos će na raniji odmor

60' Nova ogromna šansa za Osijek. Jurčević je izbio pred protivničkog golmana i pucao, ali Lobancev brani. Nakon toga puca i Kleinheisler, ali ponoivno brani Lobancev.

58' GOOOL Osijek vodi, topčagić je zabio glavom, savršeno je s lijeve strane ubacio Jurčević, nogometaš koji je malopšrije ušao u igru.

54' Leovac mora iz igre zbog problema s preponama, umjesto njega ulazi Jurčević.

48' Odmah opasnost pred golom Osijeka. Kone je pucao glavom s pet metara nakon centaršuta, lopta odlazi pored stative.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog pluvremena.

44' Umalo šok za Osijek u završnici poluvremena, Lobjanidze se odhrvao čuvarima i uputio udarac s 12 metara, Ivušić se ispružio i skrenuo u korner.

37' Opasan pokušaj Osijeka, Kleinheisler je pucao s dvadesetak metara, ali pogađa valjski dio mreže.

32' Topčagić puca nakon prekida, ali Kazahstanci blokiraju njegov pokušaj.

28' Osijek se probudio i zagospodario terenom, no Kazahstanci su organizirani u obrani i nema opasnosti pred njihovim golom.

22' Prva velika šansa za Osijek. Ubacio je Bartolec, a Topčagić pucao glavom s kojih šest metara, no kazahstanski golman Lobancev brani.

14' Novi pokušaj Kilzižara, Podio je pucao iz daljine, ali ne pogađa okvir gola.

10' Kizilžar je puno opasnija momčad od Osijeka. Bjelica je s pravom nezadovoljan.

3' Velika šansa za Kazahstance, nakon ubačaja Gurman je dobio lopštu u šesnaestercu Osijeka i pucao, a njegov šut odsjeda na vratnici.

1' Počela je utakmica.