ISTRA - DINAMO 1:2 / Modri se pobjedom odvojili na tablici: Sjajni Oršić zabio dva gola, Istra utakmicu završila s desetoricom

Tekstualni prijenos utakmice Istra - Dinamo mogli ste pratiti na portalu Net.hr

6.2.2022.
16:11
Srecko Niketic/PIXSELL

U posljednjem susretu 22. kola Prve HNL Dinamo je u Puli pobijedio Istru 1961 s 2:1 odvojivši se na vrhu ljestvice.

Oba gola za Dinamo zabio je Mislav Oršić (30', 55' - 11m), dok je pogodak za domaćine zabio Robert Mišković (45+2').

Počelo je velikom prilikom Puljana u sedmoj minuti. Luka Hujber je ubacio s desne strane, no Dion Drena Beljo se u izglednoj situaciji nije najbolje snašao. Dinamo je uzvratio u 12. minuti, Petar Bočkaj je pucao, a Joao Silva počistio s gol-linije.

Izjednačenje Istre u samom kraju prvog dijela

Uslijedile su još dvije Dinamove prilika, a u 30. minuti i vodstvo "Modrih". Stefan Ristovski je s desne strane prebacio do Mislava Oršića koji je pucao glavom i zabio za 1-0. Facundo Caseres je pokušao očistiti loptu s gol-linije, ali samo ju je zakucao u mrežu.

U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je uspio izjednačiti. Hujber je na desnoj strani "ukrao" loptu Luki Ivanušecu, a zatim idealno uposlio Robertu Miškovića koji preciznim udarcem pogađa pored nemoćnog Domagoja Livakovića.

No, Dinamo je vrlo brzo nakon starta drugog dijela poveo. U 53. minuti Mauro Perković je oborio Komnena Andrića, a Oršić realizirao kazneni udarac za novi vodstvo gostiju. Korak bliže pobjedi Dinamo je stigao u 65. minuti kada je Caseres neopreznim startom zaradio drugi žuti karton, a time i isključenje.

Dinamo prvi na tablici

Sudac Lovrić je u 78. minuti dosudio novi kazneni udarac za goste nakon starta Joao Silve nad Brunom Petkovićem, ali je nakon pregleda video snimke promijenio odluku i Dinamovog napadača "nagradio" žutim kartonom zbog simuliranja.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 46 bodova i susretom manje, Osijek je drugi sa 43 boda, koliko ima trećeplasirana Rijeka. Hajduk je četvrti sa 41 bodom. Hrvatski dragovoljac drži začelje sa svega sedam bodova.

Tijek utakmice

Prva hrvatska nogometna liga, 22. kolo

Istra - Dinamo 1:2 (Mišković 45+2' / Oršić 30', 55')

Istra: Lučić; Silva, Perković, Galilea, Hujber; Mlinar, Perera, Caseres, Lisica, Mišković; Drena Beljo

Dinamo:: Livaković; Šutalo, Theophile-Catherine, Franjić; Ristovski, Ademi, Mišić, Bočkaj; Ivanušec; Andrić, Oršić

Kraj utakmice

90' Igrat će se čak šest minuta sudačke nadoknade.

87' Promjena i kod Dinama. Izlazi Oršić, a ulazi Baturina.

83' Dvije promjene kod Istre. Blagojević i Rovis zamijenili su Mlinara i Silvu.

81' I ne, nakon VAR-a ipak ništa od kaznenog udarca. Petković je još zaradio i žuti karton zbog simuliranja.

79' Još jedan jedanaesterac za Dinamo! Silva je srušio Petkovića. Ali, ipak će se provjeravati još ova situacija..

75' Prvi gol Dinama ipak će biti upisan Mislavu Oršiću, a ne kao autogol Caseresa.

66' Šta se sada dogodilo... I Livaković i Mahmoud dobili su žute kartone. Mahmoud je zaustavio Theophile-Catherinea koji je htio loptu dodati Livakovića i ovaj ga je povukao za dres i izbio loptu na tribine. Livaković je "poludio" i unio mu se u facu i skoro pa ga je Mahmoud ošamario...

63' Crveni karton za Istru! Caseres je napravio prekršaj nad Franjićem i dobio je drugi žuti karton.

60' Izgleda kako se kapetan Dinama Arijan Ademi ozlijedio, otišao je s terena šepajući, no nema još službene zamjene.

58' Kakva prilika Istre! Mogli su Puljani doći i do izjednačenja. Mišković je sa skoro 30 metara uz aut-liniju, iz okreta opalio po golu, ali je sjelo točno na gredu.

55' GOOL! Dinamo vodi 2:1, a penal je izveo Mislav Oršić koji vraća Modre u vodstvo.

Dinamo

54' Promjena sada i kod Dinama, iz igre je izašao Andrić, a ušao je Petković. Možda će on izvesti ovaj kazneni udarac.

53' Penal za Dinamo! Perković je srušio Andrića i sudac je pokazao na bijelu točku.

50' Promjena kod Istre: Hujber se ozlijedio pa ga mijenja Mahmoud.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

45+2' GOOL! Istra je izjednačila u zadnjim sekundama prvog poluvremena! Hujber je prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu za Miškovića koji zabija za 1:1!

38' Došli smo u jednu veliku seriju Dinamovih kornera gdje glavnu ulogu ima Mislav Oršić. Za sada je rezultat i dalje 1:0 za Modre.

Istra - Dinamo

30' GOOL! Dinamo vodi 1:0! Ristovski je ubacio loptu na Oršićevu stranu koji je samo glavom šutirao prema golu. Caseres je probao očistiti loptu s gol-linije, ali samo ju je zakucao u mrežu.

22' Nema prevelikih uzbuđenja na utakmici... Dinamo drži loptu u svojim nogama i ne ispuštaju ju iz svoga posjeda.

12' Odlična prilika sada za Dinamo! Andrić je dodao loptu Oršiću koji je išao na šut, a lopta se od bloka odbila do Bočkaja koji je snažno udario po golu i već svladao vratara, ali je Joao Silva izbio loptu s gol-linije.

7' Žuti karton zaradio je Perera zbog starta nad Ristovskim.

6' Dobar pokušaj Istre sada. Probali su gađati direktno na gol s kojih 20-ak metara, ali je Livaković to obranio.

2' Ružan početak utakmice... Theophile-Catherine e u skoku se išao izboriti za loptu, ali je ružno i nespretno završio ležati na travnjaku. Pad nikako nije izgledao lijep, ali izgleda kako će Theophile moći nastaviti utakmicu.

1' Počela je utakmica.

16.00 Stigli su sastavi, U napadu Dinama su Andrić i Oršić, Petković počinje na klupi.

________________________________________________________________________________

Nogometaši Dinama u nedjelju gostuju kod Istre i traže bodove kojima bi se odvojili na prvom mjestu ljestvice 1. HNL.

'LUDA' UTAKMICA NA RUJEVICI /

Rijeka se izjednačila s Dinamom: Murić majstorijama srušio Lokomotivu, o njegovom čudesnom golu iz kornera dugo će se pričati

Rijeka je u subotu pobijedila Lokomotivu i bodovno se izjednačila s Modrima. Obje momčadi imaju po 43 boda, ali Dinamo ima bolju gol-razliku i utakmicu manje i sada bi pobjedom u Puli pobjegao na tri boda od Riječana.

"Očekuje nas zahtjevna utakmica. U konačnici, sve utakmice u ligi su takve i moramo biti u svom optimalnom izdanju da dođemo do nova tri bitna boda. Istra kao i sve momčadi u ligi ima svoju kvalitetu. Ali prvenstveno razmišljamo o sebi, kako iz utakmice u utakmicu pružati kvalitetne partije, napredovati i podizati razinu svoje igre", poručio je trener Dinama Željko Kopić uoči gostovanja u Puli.