RIJEKA OSVOJILA BOD I ZASJELA NA VRH / Hrvatski dragovoljac prosuo veliku prednost, Riječanima poništen gol za potpuni preokret u 89. minuti

Tekstualni prijenos utakmice između Hrvatskog dragovoljca i Rijeke u 9. kolu Prve hrvatske nogometne lige mogli ste pratiti UŽIVO na portalu Net.hr

17.9.2021.
22:00
Matija Habljak/PIXSELL

U prvoj utakmici 9. kola Prve HNL Hrvatski dragovoljac i Rijeka igrali su u Kranjčevićevoj ulici 2-2 (2-0).

DVOBOJ U KRANJČEVIĆEVOJ /

Ovako izgleda okršaj Rijeke i Hrvatskog Dragovoljca

Domaći su poveli 2-0 golovima Vinka Petkovića (29) i Valentina Majstorovića (36-11m), a u nastavku su gosti poravnali preko Princea Ampema (57) i Domagoja Pavičića (60).

Iako je Rijeka dominirala u prvih pola sata nije uspjela postići pogodak, najbolju priliku imao je Drmić koji je u 19. minuti lijepim volejom sa 10-ak metara zatresao gredu, da bi Hrvatski dragovoljac u vrlo kratkom razdoblju, od 29. do 36. minute postigao dva gola i imao još jednu veliku priliku.

Domaći su poveli odličnom akcijom Petkovića koji je prihvatio loptu na sredini igrališta, povukao do 22-23 metra od gostujućih vrata, a zatim preciznim prizemnim udarcem pogodio sam donji desni kut Prskala.

Samo dvije minute potom Franić je prošao po desnom krilu i pokušao uposliti Štrkalja, ali je Krešić skrenuo loptu koja je umalo opet završila iza Prskala.

U 34. minuti Selahi je vrlo loše reagirao na rubu svog kaznenog prostora i srušio Majstorovića pa je domaći sastav dobio kazneni udarac, a siguran izvođač za 2-0 bio je upravo Majstorović.

Majstorović pogađa za 2:0

Povratak u 3 minute

Kako je domaćin brzo stigao do prednosti, tako je i Rijeka brzo poravnala u nastavku s dva sjajna pogotka. Prvo je Ampem u 57. minuti sa 25 metara pogodio gornji lijevi kut nemoćnog Šubarića, da bi tri minute potom Pavičić sa 22 metra prizmenim udarcem zatresao donji desni kut domaćih vrata.

Postigla je Rijeka u samoj završnici i treći gol, u 89. minuti je Vučkić odlično reagirao i petom poslao loptu prema vratima, no ona je na svom putu dodirnula Drmića koji se nalazio u zaleđu, pa je nakon četiri minute provjere VAR procijenio kako pogodak ne vrijedi.

Riječani prvi, Dragovoljac zadnji

Rijeka je i ovim remijem stigla na vrh ljestvice sa 17 bodova, jednim više od Dinama i Hajduka, ali Dinamo ima jedan susret manje odigran.

Hrvatski dragovoljac je ostao posljednji s pet bodova, koliko ima i deveti Slaven Belupo.

_____________________________________________________________________________________________________

Prva hrvatska nogometna liga, 9. kolo

Stadion u Kranjčevićevoj, petak, 20.00 sati

Hrvatski Dragovoljac - Rijeka 2:2 (Petković 29', Majstorović 35'; Prince 58', Pavičić 61')

Hrvatski Dragovoljac: Šubarić, Majstorović, Bagadur, Lukić, Vulikić, Franić, Viduka, Pasariček, Mioč, Petković, Štrkalj

Rijeka: Prskalo, Prince, Krešić, Velkovski, Vukčević, Pavičić, Selahi, Tomečak, Čerin, Abass, Drmić

90+7' Gotova je utakmica, Rijeka je odigrala 2:2 s Hrvatskim Dragovljcem na gostovanju u Zagrebu.

89' Rijeka je zabila, ali gol je poništen. Pavišić je pucao, ali lopta je na putu do mreže okrznula Drmića koji je bio u nedozvoljenoj poziciji.

85' Riječani su sada krenuli u 'juriš' na gol Dragovoljca, žele do kraja utakmice osigurati puni plijen.

80' Treneri obje momčadi sada su napravili dosta zamjena i tempo gre je pao.

74' Rijeka i dalje drži sve pod kontrolom i stišće obruč oko gola Dragovoljca.

65' Riječani traže potpuni prokret. Vukčić puca, Šubarić sjajno brani.

61' GOOOL Kakva utakmica, Rijeka je izjednačila! Pavičić precizno puca s 18 metara i zabija za 2:2.

58' GOOOL Rijeka je smanjila zaostatak. Za 2:1 je zabio Prince krasnim udarcem s više od 20 metara.

53' Rijeka je sjajno ušla u nastavak i opasno prijeti golu Dragovoljca.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

37' Riječani pokušavaju uzvratiti. Tomečak je ubacio, a Drmić pucao glavom, no nije precizan.

35' GOOOL Dragovoljac opet zabija. Gol za 2:0 postigao je Majstorović iz jedanaesterca. Selahi je skrivio penal nakon što je srušio Majstorovića u šesnaestercu, a on je sam sigurno realizirao najstrožu kaznu.

29' GOOOL Hrvatski Dragovoljac vodi. Petković je zabio nakon brze kontre Dragovoljca i kaznio promašaje Riječana.

Hrvatski Dragovoljac - Rijeka

19' Umalo gol. Vukčević je ubacio, Bagadur skrenuo loptu do Drmića, a on pogađa gredu.

16' Novi udarac Riječana. Pokušao je Drmić iz daljine, ali nije to bilo opasno po gol domaćina.

Trener Rijeke Goran Tomić

9' Prva opasnija prilika na utakmici. Centaršut s lijeve strane došao je do usamljenog Abassa u kaznenom prostou Dragovoljca, ali on ne pogađa okvir gola.

1' Počela je utakmica u Kranjčevićevoj.

19.00 Stigli su sastavi momčadi.

U prvoj utakmici devetog kola Prve hrvatske nogometne lige snage će na stadionu u Kranjčevićevoj u Zagrebu odmjeriti novi prvoligaš Hrvatski Dragovoljac i Rijeka.

Dragovoljac je nakon dolaska novog trenera Davora Mladine nanizao dvije uzastopne pobjede, a u još je boljem nizu Rijeka koja iza sebe ima tri uzastopna trijumfai nalazi se na trećem mjestu prvenstvene ljestvice, s jednakim brojem bodova kao prvoplasirani Dinamo i drugoplasirani Hajduk, koji ima utakmicu više.

Ako ostvare pozirtivan rezultat u ovoj utakmici, Riječani će zasjesti na čelo HNL-a.

"Velika su očekivanja s naše strane, želimo uzeti tri boda. Protiv Slavena smo vidjeli da ne postoje lagani protivnici. Hrvatski dragovoljac je u posljednje dvije gostujuće utakmice osvojio četiri boda i na domaćem terenu bio u egalu s Hajdukom što je dovoljno upozorenje za nas", rekao je uoči ovog susreta trener Rijeke Goran Tomić.

Dragovoljac u ovaj dvoboj ulazi kao zadnja momčad na tablici HNL-a, s bodom manje od pretposljednjeg Slavena i dva boda manje od sedme Istre. koja ima i dvije utakmice manje.

"Atmosfera u ekipi je odlična, dobro radimo i treniramo. povezali smo dvije odlične utakmice u kojima smo nagrađeni s 4 boda i ne mislimo stati na tome. očekujemo motiviranu Rijeku koja dolazi kao favorit, ali i nas će se nešto pitati", rekao je uoči sraza s Rijekom nogometaš Dragovoljca Karlo Perić.