HAJDUK OPET PRVI: / I to nakon jednog od najbizarnijih golova ikad! Slaven mislio da je izjednačio, vratar 'slavio' i - primio gol

U 13. kolu Prve hrvatske nogometne lige, na Poljudu su se sastali Hajduk i Slaven Belupo. Hajduk je slavio 2-0

26.10.2019.
14:41
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka pobijedili su u 13. kolu Prve HNL Slaven Belupo sa 2-0 (1-0) i sa 27 osvojenih bodova ponovno došao na prvo mjesto ispred Dinama koji ima 25, ali i dvije utakmice manje.

Hajduk je postigao pogodak iz prve prave prigode na utakmici kada je Caktaš u 14. minuti preciznom loptom uposlio Jaira koji je utrčao s desne strane i poslao loptu u mrežu kroz noge vratara Ježine.

Sedma uzastopna pobjeda na Poljudu

Bila je to jedina prigoda "bijelih" u prvom poluvremenu u kojem su gosti iz Koprivnice imali veći posjed lopte koji su zadržali i u drugom dijelu.

U 74 minuti igrači Slaven Belupa mislili su da su postigli gol i počeli slaviti pa je i vrtatar gostiju otišao do svoje klupe, ali udarac Glavčića nakon pogreške vratara Hajduka Posavca je pogodio vratnicu. Lopta je brzo došla na polovinu gostiju, a kapetan Juranović ju je poslao u prazna vrata na koja se nije uspio vratiti Ježina.

Bila je to sedma uzastopna pobjeda Hajduka na Poljudu u ovom prvenstvu.

Prva hrvatska nogometna liga, 13. kolo

Hajduk - Slaven Belupo 2:0

Hajduk: Posavec, Hamza, Nejašmić, Simić, Caktaš, Eduok, Juranović, Jairo, Ismajli, Čolina, Jradi

Slaven Belupo: Ježina, Božić, Bačelić-Grgić, Paracki, Jajalo, Lima, Radivojević, Puclin, Mikulić, Bogojević, Krstanović

90' Kraj utakmice na Poljudu, Hajduk se probio na prvo mjesto na tablici.

74' GOL Hajduk vodi 2:0 i nadomak je pobjede koja ga vodi na prvo mjesto HNL-a, barem dok Dinamo ne odigra svoju utakmicu. Strijelac je bio Juranović nakon kontranapada.

65' Sada je Hajduk imao izvrsnu priliku. Jairo se našao u sjajnoj šansi, ali pokušao je poentirati lobom što nije bilo dobro.

47' Zaprijetili su gosti preko Puclina, ali nije to bilo opasno.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

43' U samoj završnici poluvremena pokušali su gosti izjednačiti. S dvadesetak metara pucao je Krstanović, ali Posavec brani bez poteškoća.

38' Sada je Hajduk mogao do drugog gola, volejem s 12 metara pokušao je Jairo, ali gosti čiste s gol linije.

30' Hajduk kontrolira utakmicu, Nejašmić je počeo akciju koja je izgledala obećavajuće, ali se spetljao i lopta je otišla u aut.

14' GOL Hajduk vodi, za 1:0 pogodio je Jairo.

10' Hajduk je bolje započeo utakmicu, Bijeli su od samog početka kranuli po gol.

1' Počela je utakmica na Poljudu.

Nogometaše Hajduka, drugoplasiranu momčad na ljestvici 1. Hrvatske nogometne lige, u subotu u 15 sati očekuje utakmica sa Slaven Belupom na Poljudu.

U prvoj utakmici s istim protivnikom ove sezone u Koprivnici Hajduk je izgubio, a sada će sa Slavenom igrati nakon remija s Lokomotivom i gubljenja prvog mjesta u prošlom kolu.

Napeto nakon Lokosa

Utakmicu s momčadi iz Koprivnice najavio je trener Bijelih Damir Burić, koji je tijekom i nakon susreta s Lokomotivom doživio neugodnosti od vlastitih navijača.

PROCURILA SNIMKA INCIDENTA NAKON LOKOMOTIVE: /

Navijači Hajduka okružili Damira Burića, padale teške riječi

Dio pripadnika Torcide u jednom je trenutku krenuo sa skandiranjem treneru Buriću, kojeg su čak u jednom trenutku i gađali bocom. Pozivali su i na ostavku trenera i štošta mu dobacivali.

Društvenim mrežama, pak, sada kruži snimka koja je navodno nastala nakon spomenute utakmice. Na njoj se može vidjeti da su navijači okružili trenera i ušli u žestoku raspravu s njim.

‘Ima i drugih klubova koji su na našem nivou’

Burić je utakmicu s Belupom najavio s velikim respektom i vjerom u pobjedu te osvajanje tri boda.

“Naravno da nismo zadovoljni susretom protiv Lokomotive. Imali smo situaciju da rano povedemo, lopta od stative da uđe u gol utakmica ide u drugom smjeru, protivnik se otvori. Vidimo momčad koja uvijek želi tri boda, motivacija je uvijek tu. Dok je taj mentalitet mi ćemo biti nagrađeni. Kada ćemo biti, ne znam… Mi nismo sami ovdje, ima i drugih klubova koji su na našem nivou, a imaju ogromne probleme.”, prenosi Burićevu izjavu Dalmatinski portal.