DRAMA NA POLJUDU / Šibenik držao Hajduk u šaci do same završnice, Bijeli na kraju na krilima Krovinovića i Eleza došli do velike pobjede

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Net.hr

9.4.2022.
21:06
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka u susretu su 30. kola Prve HNL teže od očekivanog na Poljudu svladali Šibenik s 2:1 (1:0).

Strijelci za Hajduk bili su Filip Krovinović (32) i Josip Elez (87), dok je pogodak za Šibenik postigao Mario Ćurić (54).

Susret je odigran po jakoj kiši koja je prala travnjak i igrače od prve do posljednje minute, a Hajduk je svoju dominaciju u prvom poluvremenu uspio materijalizirati u 32. minuti. Sahiti je povukao napad po desnoj strani, dodao Livaji koji je uputio prizemni ubačaj na 10 metara na koji je natrčao Krovinović i zatresao mrežu.

PUNO PIROTEHNIKE NA DERBIJIMA /

Potvrđene kazne klubovima za posljednje kolo HNL-a: Najgore je prošao Hajduk zbog divljanja Torcide u Osijeku

Hajduk skočio za treće mjesto

Početkom nastavka Hajduk je propustio nekoliko vrlo izglednih prilika poglavito nakon prekida, a kazna je stigla u 54. minuti. Ponovno je začetnik akcije bio Sahiti, ali ovoga puta u negativnom smislu, on je neshvatljivo na 20-ak metara od svog gola s aut-linije poslao poluvisoku loptu u sredinu gdje se nije snašao Elez, pa je do lopte stigao kapetan gostiju Ćurić, utrčao s njom u kazneni prostor i rutinirao svladao Kalinića.

Nakon poravnanja u sastav Hajduka, kojemu je "igrala" samo pobjeda kako bi ostao u borbi za naslov prvaka, ušla je nervoza te je igra postajala sve nepovezanija. Ipak, jedan od brojnih prekida u završnici dvoboja ipak je donio pogodak. Krovinović je u 87. minuti ubacio iz kuta, a na tri metra je najviše skočio Elez i spustio glavom loptu u mrežu za konačnih 2-1.

Ovom pobjedom Hajduk je skočio na treće mjesto sa 56 bodova, četiri manje uz utkamicu više od vodećeg Dinama, dva manje od drugog Osijeka, a jednim više od četvrte Rijeke. Šibenik je, pak, ostao deveti sa 26 bodova, koliko ima i osma Istra 1961, dok posljednji Hrvatski dragovoljac ima 11 bodova manje.

Tijek utakmice

Hajduk - Šibenik 2:1 (Krovinović 32', Elez 88' / Ćurić 54')

Sastavi:

Hajduk: L. Kalinić, Lovrencsics, Katić, Elez, Melnjak, Grgić, Krovinović, Sahiti, Livaja, Biuk, N. Kalinić. Klupa: Subašić, Čolina, Vuković, Fossati, Kačaniklić, Simić, Mikanović, Mlakar, Ljubičić

Šibenik:  Rogić - Šimunović, Perić, Bilić, Kvesić - Mesa, Ćurić - Grezda, Vidović, Marin - Delić

Kraj utakmice

90+1' Veliku priliku propustio je sada Mlakar. Livaja ga je idealno poslužio, a napadač Bijelih iz velike blizine pogađa vratara gostiju.

87' GOOOOL! Elez je zabio za 2:1 Hajduka! Elez je najviše skočio nakon ubačaja iz kornera i glavom zakucao loptu u mrežu.

70' Promjena u sastavu Šibenika. U igru je ušao Julardžija umjesto Vidovića.

68' Livaja se sjurio u šesnaesterac, sjajno je uposlio Krovinovića čiji udarac lijevom nogom s 14 metara nije imao dovoljno jačine da bi ugrozio vratara gostiju.

57' Dvostruka promjena u sastavu Hajduka. U igru ulaze Vuković i Fossati umjesto Grgića i Biuka.

54' GOOOOL! Šibenik izjednačava rezultat na 1:1, a strijelac je Ćurić. Sahiti je vratio loptu za Eleza, ali ju nije dobro primio. Ćurić je dočekao pogrešku i poslao loptu u Hajdukovu mrežu pored Lovre Kalinića.

49' Šimunović je startao na Biuka s leđa i dobio žuti karton.

48' Velika prilika za Hajduk! Ubacio je Sahiti iz kornera, lopta se malo odbijala po šesnaestercu, na kraju je pogodila Grgića na dva metra od gol linije i lopta nikako nije uspjela ući u mrežu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Kod Šibenčana u igru ulazi Marcos Mina, umjesto Josipa Kvesića.

Kraj prvog poluvremena

45+1' Livaja se probio pored dvojice igrača te iz vrlo teške situacije za malo pogodio za povećanje vodstva.

40' Promjena u sastavu Hajduka. U igru je ušao Mlakar umjesto Nikole Kalinića koji se ozlijedio.

33' Žuti karton za Bilića koji je grubo startao na Nikolu Kalinića.

32' GOOOOL! Hajduk vodi 1:0 na kišnom Poljudu, a strijelac je Krovinović. Lovrencsics je osvojio loptu i povukao po desnoj strani, predao je Livaji je poslao precizan ubačaj pred vrata za Krovinovića koji s 11 metara neobranjivo pogađa.

28' Torcida je napravila veliku bakljadu na sjevernoj tribini Poljuda.

21' Katić je pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, bio je u dobroj poziciji, ali lopta je nakon udarca odskočila od travnjaka te izgubila snagu.

16' Grezda je snažno pucao s 18 metara, ali prolazi to pored lijeve vratnice.

15' Ogroman pljusak sada pada na Poljudu, bit će ovo težak okršaj za boje momčadi.

8' Riješio se Livaja nekoliko igrača Šibenika i probao opaliti sa 16 metara, ali to odlazi pored gola.

5' Velika prilika sada za Hajduk. Livaja je povukao kontru, dao je na desnu stranu za Sahitija koji vraća pred vrata za Nikolu Kalinića, no napadač Hajduka ostao je u malom raskoraku i ipak nije uspio uputiti udarac.

3' Otvorila se situacija za Splićane, krenuo je Kalinić sam prema naprijed, ali uspjeli su to izbiti igrači Šibenika. Odmah nakon toga još jedna odlična situacija, ali na drugoj strani. Šimunović je uputio opasan udarac s 18 metara, ali obranio je to Lovre Kalinić.

1' Počela je utakmica na Poljudu na kojemu pada kiša.