HAJDUK IZBORIO PROLAZ PROTIV BORBENIH PETRINJACA: / Burić ostao bez napadača nakon grubog starta

Pravi je to praznik nogometa bio za Petrinjce koji su ispunili gradski stadion, ali ni njihova podrška nije pomogla Mladosti da izbori prolazak u osminu finala.

25.9.2019.
17:30
Josip Regovic/PIXSELL

Mladost - Hajduk 0-2

Mladost: Kovačević, Pavlović, Bezić, Filipović, Cerjak, Lovrić, Abramović, Galonja, Špišić, Đusi, Marović. Klupa: Jurgan, Jandrić, Matić, Budan, Baniček, Hrnčević, Korečić.

Hajduk: Ljubić, J. Bašić, Vušković, Svatok, Dolček, Kalik, Jurić, Hamza, Teklić, Jradi, Jakoliš. Klupa: Duka, Eduok, Beširović, Delić, Jairo, Ismajli, Tahiraj

Čudo u Petrinji nije se dogodilo, iako je domaća Mladost časno pala u utakmici šesnaestine finala kupa protiv prvoplasirane momčadi hrvatskog prvenstva - splitskog Hajduka.

NIŠTA OD UTAKMICE RIJEKE U BUJAMA: /

Hrvatski doprvak objavio fotografiju i pojasnio zašto je odgođen Rožmanov debi na klupi

Utakmica nije umirala u ljepoti na grbavom trećeligaškom travnjaku, no nekako je Hajduk ipak uspio doći do pogotka u prvom dijelu. Bili su poveli golom Kalika nakon jako dobre akcije. Vušković je ubacio s desne strane za Australca koji je pucao glavom, vratar Mladosti Kovačević je odbio loptu, ali samo natrag do Kalika koji je pospremio loptu u mrežu za vodstvo gostiju nakon nešto više od pola sata igre.

[FOTO] VIŠE JE LJUDI GLEDALO NJU NEGO UTAKMICU: Fotografije zgodne policajke s Hajdukove utakmice obišle su Hrvatsku

Mladost nije pala bez ispaljenog metka

I Mladost je pokazala zube u 34. minuti. Iz prekida je ubacio Filipović, a na lopti je bio Bezić koji je pucao glavom s 10 metara, ali je lopta otišla pored gola.

Imali su domaćini svojih trenutaka i u drugom dijelu. Vratar Hajduka Ljubić morao je spašavati stvar u 55. minuti kad je njegov gol bio pod pravom opsadom.

U 85. minuti Jurić je pucao glavom, a golman Petrinje Kovačević bio je na visini zadatka i isčupao tu loptu iz samog kuta svojih vrata. No u sudačkoj nadoknadi nije mogao ništa. Jairo ga je elegantno prebacio za 0:2 i potvrdu prolaska Hajduka u Petrinji.

Loša vijest za trenera Hajduka Damira Burića jest ozljeda napadača Marina Jakoliša koji je morao napustiti teren početkom drugog dijela zbog neugodnog udarca u rebra koji je dobio u prvom dijelu.

Rijeka i Buje odgođeni

Utakmica šesnaestine finala Hrvatskog kupa između Rijeke i Buja odgođena je je zbog loših vremenskih uvjeta, objavio je hrvatski prvoligaš.

“Utakmica 1/16 finala između NK Buje i HNK Rijeka što se trebala odigrati danas u 15.30 sati odgođena je zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta i natopljenog travnjaka. Novi termin bit će poznat naknadno”, stoji u objavi Rijeke na Facebooku.

U ovoj utakmici trebao je debi imati slovenski stručnjak Simon Rožman koji je ovaj tjedan predstavljen kao trener Rijeke.

Rijeka sljedeću utakmicu igra u subotu protiv Varaždina u Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi.

Inter uvalio sedam komada Jadranu

Šibenik je u Požegi bio uvjerljivi porazivši Slavoniju sa 5:1. Golove za goste zabili su Celić (16'), Antunović (17'), Rak (31'), Juričić (76') i Španja (87'), dok je pogodak za Slavoniju zabio Dino Bognar u 44. minuti prvog dijela iz kaznenog udarca.

U sudaru drugoligaša BSK iz Bijelog Brda je pobijedio Cibaliju sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Marko Žuljević u 17. minuti, a samo nekoliko sekundi kasnije gosti su ostali s igračem manje.

Opatija je na svom terenu pobijedila Novigrad sa 3:1, a najljepšu utakmicu kola odigrali su Jadran iz Poreča i Inter iz Zaprešića, a na koncu su slavili gosti sa 7:3.

90' Jairo lagano poentira preko Kovačevića za kraj priče u Petrinji i prolazak Hajduka.

85' Fantastična obrana Kovačevića. Jurić je pucao glavom, a golman Petrinje bio je na visini zadatka i isčupao tu loptu iz samog kuta svojih vrata. Kod Hajduka je u međuvremenu izašao Dolček, a ušao Eduok.

82' Filipović je pucao preko gola iz slobodnog udarca s nekih 25 metara.

74' Kakva šansa sada za Mladost. Lopta je došla na pet metara, ali Lovrić nije mogao ugurati loptu u gol. Mladost je ozbiljno sad krenula na gol Hajduka.

69' Druga izmjena kod Mladosti. Izašao je Cerjak, a ušao Jandrić.

65' Bacimo pogled na ostale utakmice koje se danas igraju u Hrvatskom kupu. Evo rezultata:

Belišće - RNK Split 0:0 Bijelo Brdo - Cibalia 1:0 Jadran Poreč - Inter Zaprešić 3:5 Kurilovec - Istra 1961 2:2 Mladost Petrinja . Hajduk 0:1 Opatija - Novigrad 2:0 Slavonija Požega - Šibenik 1:3 Zagora - Zadar 1:1

61' Izmjena kod Mladosti. Iz igre izlazi Galonja, a ušao je Koričić. Mijenjao je i Hajduk, umjesto strijelca Kalika ušao je Beširović.

55' Par minuta Mladost je bila pred vratima Hajduka, a sve je završilo udarcem Bezića u blok s 10-ak metara.

52' Jairo je odmah došao u dobru priliku, pucao je s 12 metara lijevom nogom pored Kovačevićevih vrata.

46' Krećemo i u drugo poluvrijeme u Petrinji. Jednu promjenu napravio je Burić. Umjesto Jakoliša ušao je Jairo. Jakoliš je dobio neugodan udarac u rebra krajem prvog dijela i zbog toga neće moći nastaviti utakmicu.

HT Kraj je prvog poluvremena. Hajduk vodi 0:1 u Petrinji pogotkom Anthonyja Kalika iz 32. minute.

42' Novi napad Hajduka. Jradi je pucao glavom na centaršut Dolčeka, ali Kovačević je spreman.

34' I Mladost je pokazala zube. Iz prekida je ubacio Filipović, a na lopti je bio Bezić koji je pucao glavom s 10 metara, ali je lopta otišla pored gola.

32' Hajduk je poveo golom Kalika nakon jako dobre akcije. Vušković je ubacio s desne strane za Kalika koji je pucao glavom, vratar Mladosti Kovačević je odbio loptu, ali samo natrag do Kalika koji je pospremio loptu u mrežu za vodstvo gostiju nakon nešto više od pola sata igre

23' Prva polovica prvom poluvremena protekla je bez velikih uzbuđenja.

19' Bašić je ubacio s desne strane, ali domaća obrana je očistila opasnost.

12' Nakon ubačaja iz kornera glavom je zaprijetio Špišić, lopta je prošla malo iznad grede.

7' Jradija je tukao s 18 metara iskosa, prošla je lopta malo pored vratnice.

2' Pucao je Stanko Jurić s 14 metara nakon ubačaja s lijeve strane, ali je njegov pokušaj blokiran.

25.09.2019., Petrinja - Hrvatski nogometni kup, sesnaestina finala, GSNK Mladost – HNK Hajduk. Photo: Josip Regovic/PIXSELL

15:20 - Odgođena je utakmica Rijeke.

14:50 - Rijeka kreće u obranu naslova.