AUSTRALIJA - DANSKA 1-1: / Sjajni Schmeichel sačuvao bod Skandinavcima, ključno je viđeno korištenjem VAR-a

U susretu 2. kola C skupine SP nogometaši Danske i Australije odigrali 1-1 (1-1).

21.6.2018.
14:23

U ogledu 2. kola skupine C u Samari nogometaši Danske i Australije odigrali 1-1 (1-1), a australski Hrvat Mile Jedinak opet je zabio iz penala. Prva šansa na utakmici urodila je pogotkom, i to za Dansku. Nakon lijepe akcije najbolji danski nogometaš Christian Eriksen u 7. minuti odličnim udarcem sa 14 metara trese mrežu.

Prvu prigodu Australci su imali u 30. minuti. Leckie je odlično uposlio Krusea koji puca sa 13 metara, ali u blok danskih braniča. Ipak, Australija je poravnala u 38. minuti iz penala, koji je dosuđen nakon što je španjolski sudac Lahoz pogledao spornu situaciju na VAR-u. Ispostavilo se da je udarac glavom Leckieja, nakon kornera, danski veznjak Yussuf Poulsen zaustavio rukom. Siguran realizator penala bio je australski Hrvat i kapetan reprezentacije Mile Jedinak, koji je bio strijelac iz penala i u porazu 1-2 od Francuske.

U nastavku, u 52. minuti, Sisto je mogao Dansku ponovno dovesti u vodstvo, ali je iz dobre situacije pucao pored gola. Sisto je zaprijetio i u 72. minuti, pokušao je sa 18 metara plasiranim udarcem pogoditi donji kut, ali je bio trunku neprecizan. Australija je u posljednjih 20 minuta pokazala više želje i napadačkih ambicija, ali nije uspjela doći do pogotka. U 71. minuti Aaron Mooy je opalio sa ruba šesnaesterca, ali lopta je prošla malo iznad grede. A u 88. minuti danski vratar Kasper Schmeichel je dva puta odličnim obranama sačuvao mrežu. Prvo je obranio udarac Arzanija, a potom i pokušaj Leckieja.

Danska sada ima 4 boda, slijedi Francuska sa 3, Australija ima 1 bod, a Peru je bez bodova. U drugom susretu C skupine u 17 sati u Jekaterinburgu sastaju se Francuska i Peru.

Denmark - Australia Rezultati uživo

Rezultati by SofaScore

UŽIVO: Danska - Australija 1-1

Danska: Schmeichel; Kjaer, Christiansen, Dalsgaard, Larsen; Delaney, Eriksen, Schone; Poulsen, Sisto, Jorgensen

Australija: Ryan; Behich, Milligan, Sainsbury, Risdon; Mooy, Jedinak, Rogic; Kruse, Leckie, Nabbout

90' KRAJ UTAKMICE! Završilo je 1-1

89' Nove šanse za australsku reprezentaciju. Arzani s lijeve strane - sjajna obrana Schmeichela, potom isto nakon Leckieja.

82' Zadnjih desetak minuta baš sve je u znaku Australije koja prijeti, no ili je Schemichel siguran ili to prolazi pored gola.

71' Dobar udarac Aarona Mooyja, ali lopta leti iznad Schmeichelovog gola!

66' Opasna kontra Australije, Rogic dodaje za Mooyja, ali danska obrana čisti

50' Šansa za Dansku - Sisto dolazi do prilike za šut, ali promašuje čitav gol.

46' Počinje drugo poluvrijeme!

45' Kraj prvog poluvremena! Danska - Australija 1-1

38' GOOL! Mile Jedinak postiže svoj drugi pogodak na Svjetskom prvenstvu iz jedanaesterca, Australija izjednačuje!

37' Poulsen igra rukom u kaznenom prostoru Danske, nakon konzultacije s VAR-om, sudac dodjeljuje jedanaesterac za Australiju!

20' Nakon početne premoći Danaca, Australija se oporavila i igra bolji nogomet.

15' Šansa za Australiju, ali Leckiejev udarac je blokiran.

7' GOOOL! Nije dugo trebalo Dancima da zatresu mrežu Ryana. Akcija je počela na lijevom krilu, Jorgensen pronalazi natrčalog Eriksena koji sjajno šutira za 1-0.

1' Počela je utakmica!

0' Stigle su i početne postave