BRAVO MOMCI / Ovo je samo uvertira za večeras! Velika pobjeda mladog Dinama, ekspresno su napunili mrežu Chelseaja i slavili

Pratite uživo susret Dinama U19 i Chelseaja U19 na Net.hr-u

6.9.2022.
14:53
Goran Stanzl/PIXSELL

Mlada momčad Dinama je u utorak u utakmici 1. kola skupine E Lige prvaka mladih na stadionu u Kranjčevićevoj pobijedila Chelsea sa 4-2.

S KONJA NA MAGARCA /

Prije samo koju godinu bio je na glasu kao jedan od najboljih veznjaka: Nećete vjerovati gdje nastavlja svoju karijeru

Dinamovi juniori su rano došli u vodstvo, već u šestoj minuti susreta Lovro Gubijan je nakon dodavanja Topića zatresao suparničku mrežu. Na 2-0 diže Gabrijel Rukavina u 20. minuti.

Prvi gol za goste zabio je u 29. minuti Castledine, no samo pet minuta kasnije Anes Krdžalić zabija treći gol za Dinamo.

Fantastična predstava mladića

Odmah na početku drugog poluvremena, u 48. minuti Topić je strijelac za Dinamo nakon asistencije Čuljka.
U 79. minuti sudac je dosudio kazneni udarac za Chelsea nakon što je Gubijan napravio prekršaj na Castledineu, no Dinamov vratar Luka Pršija obranio jedanaesterac Judeu Soonsupu Bellu.

Tri minute nakon toga, Castledine je zabio svoj drugi gol na utakmici za 4-2.

Sljedeću utakmicu Dinamovi juniori igraju 14. rujna protiv Milana u gostima.

Chelsea je bio osvajač ovog natjecanja dva puta 2015. i 2016. godine, dok je Dinamo najdalje dogurao do četvrtfinala 2019. Tada ga je izbacio baš Chelsea.

Ove godine u juniorskoj Ligi prvaka su prvi put dva kluba iz Hrvatske. Osim Dinama juniorsku Ligu prvaka igra u Hajduk koji je plasman u ovo natjecanje osigurao kao državni prvak i prvi susret igra 12. rujna protiv Gebale iz Azerbajdžana. Dinamo se plasirao zahvaljujući plasmanu seniora.

Uživo: Liga prvaka za mlade

Dinamo:Chelsea (4:2)

(Gubijan 6', Rukavina 20', Krdžalić 34', Topić 48'/ Castledine 28', 82')

Sastavi:

Dinamo: Pršlja; Gubijan, Cvetko, Katinić, Živković, Čaić, Rukavina, Lukanić, Čuljak, Krdžalić, Topić

Chelsea: Curd; Hughes, Gilchrist, Humphreys, Sturge, Dyer, Thomas, Hall, Soonsup-Bell, Tauriainen, Castledine

---------------------------------

KRAJ!

94' - Velika prilika za Chelsea, sjajno je prošao Ampah koji je zamijenio Soonsup-Bella, ali nije bilo nikoga da ugura loptu u mrežu

90' - Igrat će se još pet minuta

89' - Požutio je Gubijan

87' - Dinamo je malo prodisao nakon pritiska gostiju

82' - GOOOOL! Chelsea je uspio smanjiti prednost nakon kornera! Casledine je ponovno strijelac za Engleze

81' - Rukavina i Cvetko su napustili igru, ušli su Ručkovački i Ilečić

78' - Nema pogotka! Chelsea je imao priliku s bijele točke, ali je Pršlja fantastično obranio pokušaj Soonsup-Bella! Upravo je devetka Engleza izborila kazneni udarac nakon što se sjajno snašao u šesnaestercu

76' - Kapetanu Chelseaja pružena je liječnička pomoć

71' - Pritisak je Chelseaja, koji je nakon slobodnog udarca nanizao dva kornera

70' - Gosti su sada imali slobodan udarac, pokušali su ubaciti, ali je lopta sve preletjela

65' - Čuljak i Topić su napustili igru, zamijenili su ih Vrbančić i Šakota

64' - Chelsea je sada malo pritisnuo, ali nema pravih prilika za Engleze

54' - Brkljača je ušao umjesto Čaića

54' - Prijetio je sada Chelsea, ali je Pršlje sjajno obranio dva pokušaja Engleza

48' - GOOOOL! Dinamo vodi 4:1! Strijelac je Fran Topić koji se sjajno snašao nakon dodavanja Čuljaka

47' - Odmah je zaprijetio Chelsea, ali se Soonsup-Bell spetljao

46' - Uključili smo se u drugom poluvremenu susreta Lige prvaka za mlade između Dinama i Chelseaja. Mladi Modri vode 3:1 nakon sjajnog prvo dijela.