DINAMO SE POIGRAO S RIJEKOM NA MAKSIMIRU: / Ademi superbrzim golom srušio rekord, Boysi pjevali 'Živjela NDH'

4:0

Dinamo: Livaković - Moharrami, Teophile, Dilaver, Leovac - Moro - Kadzior, Ademi, Majer, Oršić - Kulenović

Rijeka: Pandur - Joao Escoval, Velkoski, Smolčić - Raspopović, Halilović, Capan, Lončar, Štefulj - Gorgon, Čolak

Dinamo je apsolutno demolirao Rijeku na Maksimiru i tako zadržao suvereno poziciju na vrhu ljestvice Prve HNL. Modri su slavili rezultatom 4:0, a strijelci su bili Ademi, Kadzior, Oršić i Gojak.

Nije još utakmica ni počela, a lopta je već bila u gostujućoj mreži. Kapetan Dinama Arijan Ademi nakon samo 24 sekunde u svom se stilu ubacio iz drugog plana i na asistenciju Kulenovića pospremio loptu u gol za vodstvo Dinama 1:0. Bio je to najbrži gol u Prvoj HNL ove sezone.

Lako je bilo za pretpostaviti da je Rijeka nakon tog pogotka ostala u šoku. Rožmanova momčad nije uputila niti jedan udarac u prvom dijelu prema Dinamovom golu.

TUDOR ODGOVORIO NA PITANJE KOJE JE SVE ZANIMALO PRIJE UTAKMICE: /

'Nedostajao nam je gol, a sad ću vam reći zašto on nije igrao'

Mogao je Ademi doći i do drugog pogotka da je iskoristio sjajan ubačaj Majera u 27. minuti, no njegov udarac glavom nije bio dovoljno dobar da udvostruči vodstvo Modrih.

Zanimljiva je bila situacija u 28. minuti. Kulenović je, naime, zatresao mrežu nakon dobrog ubacivanja Oršića, no sudac Duje Strukan je zaustavio igru i nakon dvije minute ipak dosudio zaleđe.

Petkovićevo drugo poluvrijeme

Riječani su u drugom dijelu pokazali da su se probudili i počeli kombinirati i slagati akcije, ali nije im to bilo dovoljno da se primaknu Dinamovom golu. Oko 60. minute vidjeli smo dosta pozitive i negative za Dinamo. Bruno Petković je ušao u igru, a nisu se na tribinama proslavili navijači Dinama koji su pjevali:

"Hrvatska mati me rodila, Hrvatska zemlja me othranila, Hrvat sam bio i Hrvat ću biti, Živjela NDH."

Petkovićevim ulaskom Dinamo je postao puno opasniji u napadu.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Damian Kadzior lijepim pogotkom u 81. minuti na asistenciju Brune Petkovića nakon što je Dinamov centarfor u stilu beka prošao po lijevoj strani i sjajno centrirao. Na 3:0 je povisio Mislav Oršić u 86. minuti prebacivši gostujućeg vratara nakon što mu je Petković sjajno spustio glavom jednu visoku loptu i poslao ga u odličnu situaciju.

Točku na 'i' stavio je Amer Gojak u posljednjim trenucima susreta golom nakon akcije u kojoj je opet većinu posla napravio Petković.

Na ljestvici vode Modri sa 59 bodova, Hajduk je drugi sa 45 boda, dok je Rijeka treća sa 41 bodom. Lokomotiva je četvrta sa 40 bodova, dok je Osijek ostao peti sa 39 bodova.

90+' Novi pogodak za Dinamo. zabio je Gojak i to bi bilo to za danas. Pobjeda Dinama 4:0.

84' Oršić zabija za 3:0, no opet je Petković bio u glavnoj ulozi. Blizu centra se nekako izborio za prostor i visoku loptu savršeno spustio za Oršića koji je mogao pitati Pandura gdje će mu pucati. Odlučio se na lob i zabio za totalni raspad Rijeke na Maksimiru.

81' Novi pogodak za Dinamo i to bi trebao biti kraj priče na Maksimiru. Petković se našao na nekarakterističnoj poziciji za njega, na lijevom boku. Prošao je po strani i lijevom nogom savršeno centrirao za Kadziora koji s pet metara volejem zakucava loptu u mrežu za 2:0.

65' Ademijev pogodak za 24 sekunde rekord je ove sezone. Nitko nije zabio brže od Dinamovog kapetana.

60' Evo nam i Brune Petkovića. Ušao je s klupe umjesto Kulenovića.

56' Rijeka je malo hrabrije krenula u drugom dijelu. Kombinira momčad Simona Rožmana i uspjeli su povezati nekoliko dobrih akcija, ali morat će puno bolje od toga ako misle zabiti Dinamu. Još uvijek nisu uputili udarac prema golu Dinama.

46' Krećemo u drugo poluvrijeme, Pogledajte akciju s Maksimira u fotogaleriji:

HT Hajduk i Osijek odigrali su bez golova u Gradskom vrtu. Pročitajte više u člancima:

HT Gotovo je prvo poluvrijeme na Maksimiru. Već u prvoj minuti poveo je Dinamo, a od Rijeke nismo vidjeli ništa.

40' Oršić je pucao nakon pogreške Pandura s ruba kaznenog prostora, ali samo u riječki blok.

28' Kulenović zabija gol na asistenciju Oršića, ali ne, ne, čekajte malo. Duje Strukan je odlučio provjeriti to na VAR-u. Dosuđeno je zaleđe na kraju svega i gol je poništen. Ostaje 1:0 za Dinamo. Cijeli pregled VAR-a trajao je dvije minute i mogle su se vidjeti frustracije nekih igrača koji su okružili suca Strukana.

27' Još jednom u velikoj prilici Ademi! Svi su gledali u pomoćnog suca hoće li podignuti zastavicu, ali nije se to dogodilo. Dinamov je kapetan ušao iz drugog plana, pucao glavom na ubacivanje Majera, ali ovaj put je bio neprecizan.

23' Jedna vrlo ružna i živčana reakcija Capana nakon prekršaja donijela mu je žuti karton.

17' Dinamu se nikamo ne žuri, kontroliraju Modri situaciju na terenu i ne daju Riječanima da dođu u priliku za izjednačenje.

8' Rijeka je u šoku nakon ranog pogotka. Trebat će sad čudo Rožmanovoj momčadi da se vrate u utakmicu.

1' Počela je utakmica na Maksimiru i već je pao pogodak za Dinamo. Samo 24 sekunde trebale su Ademiju da dovede Modre u vodstvo. Ušao je kapetan Dinama sjajno u kazneni prostor i zabio.

16:21 - Stigli su sastavi. Petković je kod Dinama ostao na klupi drugu utakmicu zaredom.

Nogometaši Dinama domaćini su Rijeci u drugom derbiju dana. U susret ulaze nikad motiviraniji, a zašto, rekao je trener Nenad Bjelica: "Imamo dva poraza od Rijeke, dosta svježa i dosta bolna, i želimo sutra na terenu pokazati da smo bolji od njih. Dobro smo se pripremili ovaj tjedan. Svi su na raspolaganju osim Perića, Marina i Gvardiola. Moći ćemo na terenu imati jako kvalitetnu ekipu i ekipu s jako dobrom energijom".

Tekstualni prijenos susreta možete pratiti na portalu Net.hr od 17:30.