Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Net.hr

Dinamo: Nevistić - Ristovski, Theophile, Mmaee, Pierre-Gabriel - Mišić, Sučić - Pjaca, Baturina, Hoxha - Petković

Qarabag: Buntić - Silva, Mustafadze, Medina, Jafargulijev - Romao, Andrade - Leonardo Andrade, Benzia, Zoubir - Juninho

BITKA ZA LIGU PRVAKA /

Jerko Leko: 'Dinamo je spreman, samo mora paziti na jednu bitnu stvar protiv Qarabaga'

Dinamo je na Maksimiru u prvoj utakmici playoffa potopio azerbajdžanski Qarabag rezultatom 3-0 i napravio korak bliže Ligi prvaka. Uzvratna utakmica igrat će se za osam dana u Azerbajdžanu.

Opasno su krenuli gosti pa su već u drugoj minuti imali priliku povesti na Maksimiru kada je Leandro Andrade pucao po golu, ali je sudac odmah dignuo zastavicu i poništio gol zbog zaleđa. Samo dvije minute kasnije odgovorio je Dinamo pokušajem Mmaeea koji je pucao s 50ak metara, ali je lopta otišla iznad gola. Ogromnu priliku su Plavi imali u 17. minuti kada je nakon sjajne akcije Baturina iskosa opalio prema golu, ali je Qarabag spasila greda. Dinamo je ponovno zaprijetio vratima gostiju u 22. minuti kada je Sučić proslijedio loptu Pjaci, ali je ona ipak otišla u out. Nastavili su Plavi sa sjajnim akcijama pa je četiri minute kasnije Pierre-Gabriel opalio s 20ak metara ali je to otišlo direktno u Buntića koji je to bez problema uhvatio. Kako su Plavi krenuli u utakmicu bilo je samo pitanje vremena kada će doći do prvog pogotka, a taj je trenutak došao u 30. minuti kada je Pjaca opalio po golu, ali se lopta odbila od golmana, no ponovno se tu našao Pjaca koji je bez oklijevanja to pospremio u gol.

Samo četiri minute nakon gosti su došli do velike prilike, ali je Nevistić odlično to obranio i spasio Dinamo. Umalo je Qarabag došao do izjednačenja u 43. minuti kada je Dinamo napravio grešku i prilikom dodavanja izgubio posjed lopte koju je zatim uzeo Juninho koji je nakon toga potegnuo s centra, šutirao s ruba šesnaesterca, ali je promašio cijeli gol. Samo dvije minute kasnije gosti su imali novu sjajnu priliku kada je Patrick Andrade glavom pucao, ali je lopta prohujala pored stative.

Nastavio je Dinamo s odličnom igrom i u drugom poluvremenu. Plavi su u 52. minuti mogli povećati vodstvo kada je Baturina opalio s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla pokraj gola. Zaprijetio je Qarabag u 56. minuti kada je iz slobodnog udarca pucao Benzia, lopta je prošla živi zid, ali je stativa spasila Dinamo. Samo minutu kasnije Baturina je imao novu priliku za povećanjem vodstva, ali je njegov udarac išao direktno u Butića. Nevistić je ponovno spasio Plave u 64. minuti kada je obranio Juninhov snažan udarac koji bi bez intervencije Nevistića sigurno otišao u gol. Nije to poljuljalo Dinamo pa je četiri minute nakon sjajnu šansu imao Kulenović, ali je njegov pokušaj išao pored gola.

Oslabila je Dinamova obrana pa su novu priliku gosti imali i u 71. minuti kada je Juninho proslijedio loptu ispred Nevistića , ali je obrana Plavih to riskantno očistila. Klackao se Dinamo neko vrijeme, živio na rubu, ali je onda dao odgovor u 75. minuti kada je Baturina uposlio Kulenovića koji nije previše razmišljao i odmah zatresao mrežu Qarabaga. Poraslo je samopouzdanje domaćina pa su pet minuta nakon potpuno potopili Azere. Prvo je Cordoba u 80. minuti opalio prema golu, ali mu je golman obranio šut, a onda je Kulenović od odbijanca zakucao loptu u gol.