[FOTO] DINAMO - LOKOMOTIVA 2:0: / Plavi osvojili bodove protiv Lokosa u teškim uvjetima

Dinamo je pobijedio Lokomotivu

2.2.2021.
19:56

19. KOLO HNL-A; Stadion Maksimir

DINAMO - LOKOMOTIVA 2:0

DINAMO: Livaković - Stojanović, Lauritsen, Theophile, Gvardiol - Majer, Burton, Ademi, Ivanušec - Oršić, Gavranović

LOKOMOTIVA: Santini - Osmanković, Papadopoulos, Marić- Malikji, Đira, Sammir, Cokaj, Pivarić - Chajia, Šimić

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Nogometaši Dinama u večerašnjem su susretu 19. kola Prve HNL rutinski u Maksimiru svladali Lokomotivu sa 2:0 (1:0). Strijelci su bili Gavranović (9) i Atiemwen (64).

[FOTO] MAGLA SVUDA, MAGLA OKO NAS: U Maksimiru vladali jako teški uvjeti za igru

Susret je odigran po vrlo maglovitom vremenu, a Dinamo je do prednosti stigao iz prve prave akcije na utakmici kada je Gavranović preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora zatresao mrežu.

Dvoboj bio odlučen u 64. minuti

Dvoboj je rezultatski bio odlučen u 64. minuti kada je vratar Lokomotive Santini uspio tek odbiti pokušaj Gavranovića, a na odbijenu loptu natrčao je Atiemwen koji je s pet metara pogodio prazan gol.

S ova tri boda Dinamo se vratio na vrh ljestvice koji je na dva sata "okupirao" Osijek koji je ranije u utorak sa 3-0 svladao Slaven Belupo. I Dinamo i Osijek imaju po 42 boda iz 19 susreta, no Dinamo ima bolju razliku pogodaka.

Lokomotiva je ostala pretposljednja, deveta sa 15 bodova, koliko ima i osmi Varaždin dok posljednja Istra 1961 ima dva boda manje, ali i dvije utakmice manje.

93' - Gotov je dvoboj.

90' - Igrat će se još tri minute.

89' - Ulazimo u 90. minutu.

85' - Hajrović je probao gurnuti u prostor, ali spriječio je to obrambeni igrač Lokomotive.

83' - Kalaku je tukao sa 18 metara, ravno u ruke Livakovića.

80' - Pokušaj lokosa sa lijeve strane, ravno u ruke Livakovića.

76' - Magla se kao malo povukla, ali i dalje uvjeti nisu dobri.

72' - Izlazi Mario Gavranović kod Dinama, ulazi Hajrović.

70' - Lokomotiva sad ima više loptu u svojim nogama, ali ništa konkretno ne rade lokosi.

65' - Nova prilika za Dinamo. Lopta je bila ubačena s desne strane, visok u skoku bio je Ademi, Santini je to ipak izbio, a Gavranović povratno tukao neprecizno- Deset udaraca Dinama, niti jedan još Lokomotive.

64' - GOOOL - Atiemwen zabija za 2:0 Dinama. Tek što je ušao, već je matirao Santinija.

58' - Dinamo od devete minute vodi 1:0 pogotkom Marija Gavranovića. Ademi je u toj situaciji otvorio prostor.

57' - Tahiraj je ušao umjesto Samira.

53' - Lokomotiva i dalje bez udarca na gol.

49' - Ademi je sad pucao sjajno, bilo je to blizu. Dobra akcija u kojoj je lopta došla do kapetana Plavih koji je tukao sa nekih 17 metara. Pljesak klupe Dinama za ovaj pokušaj.

48' - Dinamo kao i na početku susreta, odmah je krenuo po novi gol.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme.

40' - Smirila se utakmica, Gavranović sad šepa.

31' - Lokosi čekaju svoju šansu iz polukontri i kontri.

28' - Glavni sudac Vidulin danas će se morati osloniti samo na ono što on vidi i njegovi pomoćnici u gustoj magli, jer je VAR zasad izvan funkcije. Pitanje je kada će proraditi...

27' - Lauritsen je tukao glavom nakon ubačaja Oršića s lijeve strane, blizu je to bilo.

24' - Plavi kombiniraju, lopta iza leđa koju stiže Burton. Sad je prekršaj. Lokosi imaju napad. Gube odmah loptu.

20' - Lokomotiva je povukla kontru 3-3, ali onda su se igrači negdje izgubili u magli, doslovno. Iz drugog kuta smo tek vidjeli da je Dinamo spriječio napad. Jako je teško pratiti utakmicu, magla je gusta.

19' - Teophile Catherine uputio je udarac sa 17 metara, odlazi to iznad gola.

10' - Dinamo napada i ne dopušta da lopta dođe u noge lokosa. Visoko stoje u obrani, skroz su linije pritisnuli naprijed.

9' - GOOOL -Gavranović s ruba šesnaesterca zabija za rano vodstvo Plavih 1:0. Trener Mamić se nadao što ranijem golu, a on se dogodio u devetoj minuti. Dinamo je žestoko napadao preko desne strane i odlučno probio linije, a gol je došao ovaj put sa sredine, od nasljednika Luke Modrića. Majer je osvojio sredinu, pa poslao loptu na Gavranovića koji je bio na rubu šesnaesterca. Okrenuo se švicarski reprezentativac, namjestio se na lijevu nogu i lijepo u magli pogodio lijevi donji golmanov kut. Santini je bio nemoćan, a Osmanković i Papadopoulos i Osmanković su zakasnili kod reakcije.

4' - Majerov ubačaj s lijevog boka izbacili su s lakoćom igrači Lokomotive. Dinamo napada u uvodnim minutama.

1' - VAR je djelomično izvan funkcije zbog teških uvjeta na terenu.

1' - Počela je utakmica u Maksimiru. Magla je i u Zagrebu, iako je nešto bolja vidljivost na Maksimiru, nego što je to bio slučaj u Osijeku ranije.

Trener Dinama Zoran Mamić i njegovi dečki nemaju vremena razmišljati o šoku koji su doživjeli protiv Šibenika u Maksimiru prošlu subotu. Utakmice se igraju svaka tri dana, a sad slijedi gradski derbi protiv Lokomotive. Osijek je u ranijoj utakmici pobijedio Slaven Belupo 3:0 i skočio na prvo mjesto HNL-a. Dinamovci se zbog tog rezultata hvataju za glavu, znaju da ne smiju kiksati.