DINAMO KIKSAO I U HNL-u / Modri u ludoj završnici uzeli samo bod protiv Istre na Maksimiru

Tekstualni prijenos utakmice između Dinama i Istre u 13. kolu 1. HNL mogli ste pratiti na portalu Net.hr

24.10.2021.
17:01
Josip Regovic/PIXSELL

Nogometaši Dinama ostali su bez očekivanih domaćih bodova u 13. kolu Prve HNL. Dvoboj na maksimirskom stadionu Dinama i Istre 1961 završio je bez pobjednika (1-1).

Oba pogotka su postignuta u završnom dijelu dvoboja. Gosti su poveli u 79. minuti kada je zabio Dion Drena Beljo, dok je Dino Perić izjednačio u 84. minuti.

Dinamu poništen gol

Od samog početka Dinamo je stisnuo pulsku momčad, ali nije to bila neizdrživa inicijativa za goste. U 6. minuti je prvi zaprijetio Andrić, potom je pokušao Baturina, dok je u 26. minuti poništen pogodak Andriću zbog zaleđa.

Dinamo - Istra

Vratar Istre 1961 Lučić je djelovao od prve minute vrlo sigurno tako da je zaustavio sve ono što su igrači Dinama uputili u okvir vrata. Pred kraj poluvremena opet je zaprijetio Andrić, potom i Oršić, ali ostalo je 0-0.

Šok za Modre

Od početka drugog dijela opet se Andrić najčešće nalazio u šansama, a u 50. minuti je gostujući sastav imao najbolju šansu, no Lisica nije pogodio na pravi način. Imao je Andrić novu šansu u 75. minuti, ali je i njegov udarac glavom zaustavio Lučić.

I nakon svega uslijedio je šok na drugoj strani. Brza akcija gostiju je završila tako što je Beljo rutinski plasirao loptu pokraj Livakovića za 1-0 gostiju u 79. minuti. Samo pet minuta kasnije Dinamo je izjednačio. Ivanušec je ubacio, a Perić se naklonio i glavom pogodio za 1-1 što je bio konačan rezultat.

Dinamo se bodovno izjednačio s Rijekom (po 24), ali ima utakmicu manje, dok ima i tri boda manje od vodećeg Osijeka, ali i dvije utakmice manje. Istra 1961 je ostala osma (12 bodova).

Tijek utakmice

Prva hrvatska nogometna liga, 13. kolo

Zagreb, stadion Maksimir, nedjelja, 15.00

Dinamo - Istra 1:1 (Perić 84' / Beljo 79')

Dinamo: Livaković, Moharrami, Andrić, Mišić, Theophile, Bulat, Franjić, Baturina, Perić, Špikić, Oršić

Istra: Lučić, Hujber, Perera, Blagojević, Mišković, Galilea, Marin, Mahmoud, Beljo, Lisica, Joao Pedro

Kraj utakmice

90' Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.

84' GOOL! Modri vraćaju semafor na početno stanje i sada je 1:1, strijelac je bio Perić koji je sjajno zabio glavom.

79' GOOL! Puljani su uspjeli zabiti i na Maksimiru vode 0:1. Marin je izašao kroz sredinu i poslao loptu za Belju koji je sam išao pred gol Dinama i uspio zabiti.

75' Ne ide pa ne ide.. Andrić je pucao glavom, ali je Lučić uspio zaustaviti i ovo.

71' Nove izmjene kod Dinama: Tolić i Menalo ulaze u igru, a Špikić i Mišić napuštaju teren.

69' Ništa se zanimljivo nije dogodilo u posljednjih deset minuta igre. Dinamo i dalje traži gol, ali bezuspješno.

60' Dvije izmjene kod Dinama: Luka Ivanušec umjesto Baturine i Amer Gojak umjesto Bulata.

57' Ipak ništa od toga... Blagojević je izveo slobodni udarac, ali ide direktno u živi zid.

56' Franjić je srušio Mahmouda na samom rubu šesnaesterca i dobiva žuti karton! Istra ima slobodan udarac.

50' Evo lijepe prilike gostiju! Lisica je šutirao s desne strane, ali lopta odlazi pored gola.

48' Andrić je danas odlično raspoložen. Probao je sada pucati iz daljine snažnim udarcem, ali Lučić brani i to.

45' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

44' Šta se sada sve dogodilo! Prvo je Špikić petom ostavio za Andrića koji je šutirao isprve, ali Lučić još jednom brani! Odmah nakon toga je Oršić gađao suprotan kut, ali je otišlo točno pored gola.

38' Zaprijetila je i Istra! Beljo je bio najviši u skoku nakon ubačaja s desnog boka i zapucao, ali mu je Theophile u zadnji tren ušao u blok i glavom izbio loptu u korner.

29' Baturina gađa s ruba šesnaesterca, ali Lučić još jednom odlično spašava svoju momčad.

26' Modri su uspjeli zabiti, ali ništa od toga pogotka zbog zaleđa Andrića...

23' Lisica je prošao po boku, a Franjić ga je srušio prije nego što je uspio ući u kazneni prostor. Istra je izvela slobodni udarac, ali to odlazi daleko preko gola.

15' Modri zbilja žele sva tri boda u Maksimiru! Moharami je ubacio s desne strane za Baturinu koji pokušava zabiti glavom, ali je lopta otišla pored vratnice.

6' Odmah nova prilika za Modre! Andrić je pokušao pucati iz okreta, no Lučić je nogom zaustavio taj pokušaj.

5' Dinamo stiska od samoga početka. Priliku je odmah imao Oršić. Moharrami se probio po desnom boku i centrirao loptu u sredinu gdje se nalazio Oršić. Pucao je glavom, ali je njegov pokušaj zaustavio Lučić.

1' Počela je utakmica.

_____________________________________

Nogometaše zagrebačkog Dinama u nedjelju, nakon razočaravajučeg poraza od Rapida u Europskoj ligi, očekuje dvoboj s Istrom 1961 u Prvaoj hrvatskoj nogometnoj ligi.

MODRI U GADNIM PROBLEMIMA /

Stručnjak detektirao glavni razlog Dinamovog debakla u Beču: 'Oni to stalno rade, evo što moraju promijeniti'

Modri u ovu utakmicu ulaze kao treće momčad na ljetvici HNL-a s četiri boda, ali i četiri utakmice, manje od prvoplasiranog Osijeka.

Istra je osma momčad na tablici.

"Napravili smo sve da momčad vratimo 'u život', da se fokusiramo na prvu sljedeću utakmicu. Sigurno je da poraz u Beču nećemo staviti pod tepih, ali nemamo vremena očajavati, u nedjelju je nova utakmica, novi dan za dokazivanje, i to je dobro u sportu, odmah slijedi fokus na nove izazove. Tu nema puno prostora za kalkuliranje, Dinamo uvijek igra na pobjedu, pogotovo u prvenstvu. Moramo napraviti sve da se s pobjedom vratimo u normalu“, izjavio je trener Dinama Damir Krznar uoči dvoboja s Istrom.

Trener Istre Gonzalo Garcia je ovako najavio utakmicu:

"Znamo da je teška utakmica pred nama, ali mi znamo što želimo i imamo svoj cilj. Idemo se boriti i natjecati, postići dobar rezultat."