DINAMO NAKON SENZACIJE PROTIV SPURSA SLAVIO U DERBIJU KOLA: / Petković zabio za pobjedu pa se ozlijedio, stradao i veznjak Gorice

Dinamo se vratio na prvo mjesto sa 60 bodova, Osijek ima dva boda manje, dok je Gorica treća sa 48 bodova

21.3.2021.
19:35

Tri dana nakon povijesne pobjede nad Tottenhamom 3-0 koja je Dinamo odvela u četvrtfinale Europske lige, "Modri" su u derbiju 26. kola Prve HNL na stadionu Maksimir pobijedili Goricu sa 1-0 vrativši se na vrh ljestvice. Pogodak odluke za Dinamovu sedmu uzastopnu pobjedu zabio je Bruno Petković u 47. minuti utakmice.

Dinamo u prvenstvu nije izgubio gotovo dva mjeseca, od kraja siječnja otkad su ih Šibenčani iznenadili i svladali 2-1, dok je Gorici ovo bio prvi poraz u zadnjih 10 kola.

Teška ozljeda Suka

"Modri" su već u prvoj minuti mogli do vodstva. Petković je nakon samo 30 sekundi susreta izašao sam pred golmana Banića, no vratar Gorice je obranio njegov udarac. U nastavku akcije lopta se odbila do Ivanušeca, koji je pucao i pogodio stativu. U petoj minuti opasno je zaprijetio Majer, a u 18. minuti i Oršić. No obojica su bila neprecizna. Gorica je u 30. minuti imala odličnu priliku kada je Mater projurio po krilu, ali je loše dodao u sredinu.

Trenutak odluke dogodio se u 47. minuti. Ristovski je ubacio, a Petković ispred svog čuvara glavom zabio za 1-0. Najbolju priliku gosti su imali u sudačkoj nadoknadi kada je Matar pogodio vratnicu. Nažalost, u 52. minuti teško se ozlijedio gostujući veznjak Suk kojeg je odvela Hitna pomoć. Igrač Gorice je na 18 metara pokušao pucati, a u njegov udarac je uletio Čabraja.

Dinamo se vratio na prvo mjesto sa 60 bodova, Osijek ima dva boda manje, dok je Gorica treća sa 48 bodova. Rijeka je sada četvrta sa 39 bodova, tri više od petoplasiranog Hajduka, no Splićani imaju i dvije utakmice manje. Varaždin je ostao na devetom mjestu sa 22 boda, dva više od "fenjeraša" Lokomotive.

UŽIVO

Stadion Maksimir, Zagreb, 26. kolo Prve HNL, 17:30

Dinamo - Gorica 1:0 (Petković 47')

Sastavi:

Dinamo: Livaković - Ristovski, Theophile, Perić, Čabraja - Jakić - Atiemwen, Majer, Mišić, Oršić - Petković

Gorica: Banić - Muhammed, Steenvoorden, Jovičić, Krizmanić - Babec, Suk - Špikić, Kalik, Lovrić - Dieye

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kraj utakmice

90+1' Velika šansa za Dinamo! Banić je još jedanput obrani čistu šansu Gavranovića, a Atiemwen pucao pokraj gola.

81' Gavranović je zamijenio Petkovića, a Ademi Majera.

79' Novi žuti karton za Goricu, dobio ga je Hrvoje Babec zbog starta nad Petkovićem. Pao je i doletio na rame, previja se na travnjaku od bolova.

73' Još dvije promjene kod Gorice, Junior Martinsson i Jiloan Hamad zamijenili su Anthonyja Kalika i Kristijana Lovrića.

71' Pokušao je Lovrić iz slobodnjaka, ali otišlo je to pored lijeve vratnice.

70' Matar Dieye dobio je žuti karton nakon starta nad Theophileom, bilo je to dosta bolno za Dinamovog stopera.

68' Žuti karton dobio je Matija Dvorneković.

63' Dvije izmjene kod Dinama: izašli su Jakić i Ivanušec, a ušli Atiemwen i Franjić. Sljede izmjene i kod Gorice: Cheick Keita i Matija Dvorneković ušli su umjesto Matthewa Steenvoordena i Darija Špikića.

57' Majer je odigrao za Petkovića, no njegov udarac zaustavio je Banić.

55' Dobra prilika glavom za Matara, ali Livaković sjajno brani!

54' Lovrić je imao dobru priliku iz slobodnog udarca, ali je pogodio je u živi zid.

53' Sylvanus Nimely zamijenio je Joeya Suka.

50' Nezgodan duel Suka i Čabraje pred šesnaestercem Dinama. Suk je punom nogom potegnuo Čabraju koji je ostao u bolovima. Kulušić je dosudio slobodan udarac za Goricu, a liječnici su na terenu. Suk će dobiti i žuti karton, a onda i izaći iz igre. Suka su stavili na nosila i u vozilo jer sam ne može s terena.

47' GOOL! Dinamo vodi 1-0, a strijelac je Bruno Petković! Ristovski je nabacio s desne strane, a Petković pogodio glavom iz blizine.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

40' Iz slobodnog udarca s 25 metara pucao je Oršić, ali previsoko tako da nije bilo potrebe za Banićevom reakcijom.

30' Najbolja šansa Gorice! Matar je pobjegao Dinu Periću od centra, uputio udarac, Livaković je obranio do odbijene lopte došao je Lovrić, koji je, činilo se, gurnut s leđa s dvije ruke na rubu šesnaesterca, ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

26' Probao je Mišić iz daljine, ali Banić sigurno brani.

23' Korner za Modre. Majer je dobro ubacio, a Theophile je bio u dobroj poziciji za udarac, završilo je u bloku.

22' Lijepu akciju odigrali su Petković, Majer i Oršić, koji je i pucao, a Ivan Banić obranio.

19' Zbog faula na Steenvoordenu požutio je Bruno Petković.

13' Žuti karton dobio je Musa Muhammed zbog prekršaja nad Oršićem. Muhammeda neće biti u sljedećem kolu, ovo mu je bio treći akumulirani žuti karton.

5' Pokušao je s 20-ak metara Majer, ali prošlo je pokraj stative.

2' Uzvraća odmah i Gorica. Špikić je probio po desnoj strani, ubacio u sredinu, no Lovrić je za milimetar zakasnio na tu loptu.

1' Odmah u prvom napadu Dinamo je imao dvije fantastične šanse! Prvo je Petkovića u čistoj situaciji "jedan na jedan" briljantno zaustavio Ivan Banić, a onda se zatresla i vratnica koju je pogodio Majer.

1' Počela je utakmica.