UZVRAT U SUBOTU / Dinamo neobjašnjivo pao u drugom poluvremenu: AEK ih potpuno nadigrao i stigao do preokreta i pobjede

Uzvratna utakmica igra se u subotu u Ateni

15.8.2023.
17:50
Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama poraženi su od grčkog AEK-a s 1-2 (1-0) u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigranoj u utorak pred 13.311 gledatelja na stadionu Maksimir.

JASNA PORUKA /

Jurjević poslao upozorenje: 'Dinamo je pod povećalom, prvi sljedeći korak je prazan stadion, a onda ono najgore'

Dinamo je vodeći pogodak postigao u 39. minuti, a strijelac je bio Marko Bulat koji iz slobodnog udarca s oko 25 metara, kad je pogodio gornji desni kut AEK-ovih vrata.

No, preokret je uslijedio u drugom poluvremenu. Grčki prvak je do izjednačujućeg pogotka došao u 59. minuti, a strijelac je preciznim udarcem s 14 metara bio Švicarac Steven Zuber. Pobjedu grčkom prvaku donio je u 90. minuti Konstantinos Galanopoulos udarcem sa sedam metara.

Uzvratni dvoboj je na rasporedu u subotu, 19. kolovoza, s početkom u 20.45 sati, na AEK Areni u Ateni.

U slučaju povoljnog rezultata i plasmana u zadnje kolo kvalifikacija za Ligu prvaka, Dinamo će se za plasman u grupnu fazu elitnog europskog klupskog natjecanja boriti protiv belgijskog Antwerpa, a te su utakmice na rasporedu 22. ili 23. kolovoza te 29. i 30. kolovoza.

LIVE

Dinamo - AEK

1-2

Dinamo: Livaković - Moharrami, Ristovski, J. Šutalo, Mihajličenko - Ljubičić, Mišić - Špikić, Bulat, Ivanušec - Petković

AEK: Stanković - Sidibe, Vida, Moukoudi, Hajsafi - Elliason, Szymanski, Jonsson, Pineda - Zuber - Levi Garcia

Gotova je utakmica. Dinamo je nakon preokreta izgubio od AEK-a 2-1

90' + 3 - Mogli su Grci i do trećeg gola, Vida je pucao iz blizine glavom, ali Livaković to odbija u korner.

90' - Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

90' - AEK do preokreta i vodstva. Još jednom su Grci izigrali obranu Dinama, Galanopoulos je dobio loptu na desetak metara iskosa s desne strane i neobranjivo pogodio za 1-2

89' - Araujo je pucao iz daljine, lopta je na putu do gola pogodila Ristovskog i otišlo je to u korner.

84' - Velika prilika za AEK. U izglednoj prilici našao je Garcia koji je okrenuo braniča Dinama, pa pucao s 10-ak metara, no još jednom sjajno reagira Livaković.

84' - Mijenja i Bišćan. Kaneko je ušao umjesto Mišića.

83' - Trostruka izmjena kod AEK-a. Szymanski, Pineda i Zuber su izašli, a priliku u završnici dobili su Mantalos, Pizarro i Araujo.

81' - Pineda je pokušao s 20-ak metara zaprijetiti Livakoviću, ali odlazi to daleko od gola.

79' - Dinamo puno lošije djeluje u drugom poluvremenu, Grci imaju potpunu dominaciju na terenu.

72' - Još je jednom ispala obrana Dinama, Pineda je izbio sam pred Livakovića i zabio, no pomoćni sudac podigao je zastavicu, pa ostaje 1-1.

71' - Dvostruka izmjena kod Dinama. Ivanušec i Bulat su izašli, a ulaze Baturina i Sučić

67' - Opet mijenja AEK. Jonssona je zamijenio Galanopoulos.

63' - Opet prijeti Dinamo, ovog puta udarac Emrelija glavom očešao je vratnicu i otišao pokraj gola.

62' - Dinamo je brzo odgovorio, prvo je udarac Bulata obranio Stanković, a onda se u sjajnoj prilici našao i Ljubičić, čiji je udarac blokiran na crti, no i da je zabio gol ne bi vrijedio zbog zaleđa.

60' - AEK izjednačio! Moharrami je dao lošu loptu za Mišića na 25 metara od gola. Grci su iskoristili tu grešku, lopta je došla do Zubera, koji vara Ristovskog i neobranjivo uz stativu pogađa za 1-1.

56' - Sidibe je preuzeo odgovornost za slobodan udarac na rubu šesnaesterca, ali ponovno je to završilo u živom zidu.

56' - Mijenjaju Grci, Elliason je napustio teren, a ušao je Amrabat.

55' - Dobili su Grci slobodan udarac na 25 metara. Sidibe je pucao i pogodio Ivanušeca u ruku na rubu šesnaesterca. Tako su Grci dobili još bolju prililku.

53' - Igrači AEK-a bolje su ušli u nastavak utakmice, uglavnom se igra na polovici Dinama.

46' - Krenulo je drugih 45 minuta. Bišćan se odlučio na jednu promjenu, Špikića je zamijenio Emreli.

Kraj prvog poluvremena - Iza Dinamo je sjajnih 45 minuta u kojima su imali apsolutnu dominaciju, a sve su okrunili sjajnim golom Bulata u 39. minuti.

45' +3 - Kakva prilika za 2-0. Mihajličenko je dobio loptu u šesnaestercu, poslao braniča AEK-a na pod pa pucao, ali udarac je bio slab i lagan zadatak za Stankovića.

39' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL! Dinamo vodi 1-0. Bulat je fantastično pogodio iz slobodnjaka s 25 metara. Pogodio je veznjak Plavih preko živog zida neobranjivo u gornji kut s više od 20 metara.

36' - Uzavrele su strasti na Maksimiru, jedan od Almeydinih pomoćnika izgubio je živce nakon jednog kontakta Šutala i Garcije, koji sudac nije okarakterizirao kao prekršaj za Grke. Pinheiro je odmah došao do grčke klupe i pokazao mu crveni.

32' - Omjer udaraca prema golu je 7-1 u korist Dinama, no mreže na Maksimiru još uvijek miruju.

26' - Kakva prilika za Dinamo. Ristovski je snažno opalio s 10-ak metara, no na putu do gola lopta je pogodila Mihajličenka i tako je igrač Plavih spriječio veliku opasnost po gol AEK-a.

• Kako je to izgledalo u svečanoj loži pogledajte u galeriji ispod.

20' - Zaprijetio je Petković s ruba šesnaesterca, ali Stanković je to odbio u korner.

16'- Odgovorili su sada Grci. Zuber je jednim dodavanjem izbacio obranu Dinama i dao do samog Garcije, čiji udarac sjajno brani Livaković.

15' - Ljubičić se sjajno probio do peterca AEK-a i ubacio u sredinu, no Stanković to kratko odbija. Šteta što na odbijenoj lopti nije bilo nikog od igrača Dinama.

10' - Prvih deset minuta prošlo je u apsolutnoj dominaciji Plavih, no izuzev prilike u prvoj minuti nisu ozbiljnije ugrozili gol AEK-a.

Zašto je dio sjevera bio prazan? Više ovdje.

5' - Dinamo je jako dobro krenuo uz gromoglasnu podršku navijača. Grci su stisnuti na vlastitu polovicu.

1' - Krenula je utakmica, a Dinamo je prvi zaprijetio već nakon 25 sekundi preko Bulata čiji udarac s 20-ak metara brani Stanković.

19.59 - Održana je minuta šutnje, bio je tu i tamo koji povik, no sve je prošlo bez ekscesa.

19.45 - Na Sjeveru se skupljaju donacije za pomoć uhićenim Boysima, jedan navijač bio je vrlo velikodušan. Više ovdje.

19.20 - Igrači AEK-a dočekani uz zvižduke, Bad Blue Boysi istaknuli transparent.

18.50 - Stigli su sastavi, Igor Bišćan odlučio je na klupi ostaviti nespremnog Baturinu, a u prvih 11 našao se Bulat.

18.15 - Četiri navijača AEK-a pokušali su se dokopati Maksimira. Više ovdje.

17.45 - Dinamo danas lovi 150. pobjedu u europskim natjecanjima.

17.30 - Grci su uoči utakmice zatražili minutu šutnje za preminulog Michalisa Katsourisa, a prema informacijama grčkih medija UEFA je prihvatila njihov zahtjev.

17.30 - U Zagrebu je za vrijeme utakmice posebna regulacija prometa. Više pročitajte ovdje.

17.30 - S posljednjim informacijama s Maksimira javila se reporterka RTL-a Ines Goda-Forjan.

17.30 - Utakmicu na Maksimiru sudit će Portugalci, glavni sudac bit će Joao Pinheiro, a pomagat će mu Bruno Jesus i Luciano Maia. VAR sudac je Tiago Martins, a AVAR Hugo Miguel.

17.30 - Poštovati čitatelji Net.hr-a, pred nama je prva utakmica trećeg pretkola Lige prvaka između Dinama I AEK-a. Danas se zapravo trebao igrati uzvrat, ali zbog nereda prošlog tjedna u Ateni, prva utakmica prošlog utorka je odgođena i igrat će na stadionu AEK-a u subotu 19. kolovoza.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.