HAJDUK-RIJEKA 2:0 / Hajduk dominirao i u samo deset minuta probio Rijekin blok, gostujući crni niz se nastavlja

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

14.9.2022.
14:44
Miroslav Lelas/PIXSELL

U odgođenom susretu 2. kola SuperSport HNL-a Hajduk je na Poljudu pobijedio Rijeku sa 2-0 probivši se na drugo mjesto na ljestvici.

VATRENI DEBI /

Evo kako su navijači Hajduka reagirali kad je spiker na Poljudu pročitao ime čovjeka koji je naslijedio Dambrauskasa

Strijelci za Hajduk bili su Stipe Biuk (66) i Nikola Kalinić (76).

Obje momčadi su u Jadranski derbi ušle s novim trenerima. Mislavu Karoglanu je ovo bila premijera na klupi Hajduka nakon što je Valdas Dambrauskas u ponedjeljak smijenjen, dok je Talijan Serse Cosmi preuzeo Rijeku prošli tjedan. Iskusni talijanski stručnjak je vodio Rijeku u jednoj utakmici, u domaćem porazu od Osijeka (0-3), a sada ga je čekalo i "vatreno krštenje" u derbiju na Poljudu koje neće pamtiti po dobrome.

Od početka domaćin bolji

Domaćin je daleko bolje ušao u susret. Već u drugoj minuti Hajduk je zaprijetio, no Mlakar je pucao previsoko. Samo minutu kasnije Melnjak je pucao glavom na prvoj vratnici, međutim nije bio precizan. U osmoj minuti okušao se i Livaja, ali je pogodio vanjski dio mreže. U desetoj minuti zaprijetio je i Sahiti, no nije bilo promjene rezultata.

U 24. minuti Livaja je imao priliku iz slobodnog udarca gotovo sa samog ruba kaznenog prostora, no pogodio je zid. Jedinu priliku u prvom dijelu gosti su imali u 34. minuti, Obregon je ušao u kazneni prostor iskosa, pucao je, ali je Lovre Kalinić bio spreman.

Dvije minute kasnije vidjeli smo i sjajnu priliku Hajduka. Sahiti je probio po desnoj strani, a zatim povratnom loptom uposlio Biuka, no mladi igrač Hajduka je promašio zicer. Hajduk je u prvom dijelu imao 68 posto posjeda lopte, uputio je šest udaraca, Rijeka jedan, te imao četiri kornera, dok su gosti izveli jedan udarac iz kuta, no nije bilo promjene početnog rezultata.

Drugi dio

Hajduk je imao prvu priliku i u nastavku, Melnjak je u 54. minuti lijepo ubacio, Livaja je pucao glavom, no Labrović je obranio. Šest minuta kasnije Hajduk je imao i najbolju priliku na utakmici. Fantastično je Sahiti kroz "srce" suparničke obrane proigrao Livaju koji je izašao sam ispred Labrovića, međutim obranio je vratar Rijeke, a u nastavku je Galešić otklonio opasnost.

Silan pritisak Hajduka urodio je plodom u 66. minuti kada je Stipe Biuk nakon solo prodora sjajno pogodio suprotni kut za 1-0. Krilni napadač Hajduka uzeo je loptu na svojoj polovici, projurio po krilu, prošao Galešića, ušao u šesnaesterac i zatim sjajno pogodio suprotan Labrovićev kut.

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 76. minuti. Livaja je odlično uposlio Nikolu Kalinića, a ovaj mirno pogodio pored gostujućeg vratara. Sve nade u mogući preokret za Rijeku su nestale u 84. minuti kada je Talijan Gabriel Lunetta isključen zbog drugog žutog kartona.

Hajduk drugi

Hajduk je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto sa 16 bodova, devet manje od vodećeg Dinama. No, Splićani imaju i susret manje.

Varaždin je treći sa 15 bodova, dok je Slaven Belupo na četvrtom mjestu sa 14 bodova. Rijeka je posljednja s pet bodova.

-------------------

STADION POLJUD, PRVA HNL 2. KOLO

HAJDUK - RIJEKA 2:0

SASTAVI:

Hajduk: Kalinić - Čolina, Fossati, Simić, Melnjak - Krovinović, Awaziem - Biuk, Mlakar, Sahiti - Livaja.

Rijeka: Labrović - Vlasenko, Galešić, Vukčević, Selahi, Hodža, Bušnja, Lunetta, Djouahra, Ampem, Obregon.

------------------

TIJEK UTAKMICE

94' Utakmica je gotova!

90' Igrat će se još 4 minute. Kalik dobiva četvrti žuti karton ove sezone

90' Potegao je Kalik s 20 metara, ali otišlo je preko vrata.

88' Izlaze Biuk i Krovinović, u igri su mladi Ivan Krolo i Pukstas.

84' Talijan Gabriel Lunetta ide ranije pod tuš zbog jako grubog starta i drugog žutog, gosti su s igračem manje.

82' Anthony Kalik je od svog ulaska u igru donio novu energiju u redovima domaćina.

76' Nikola Kalinić je pogodio nakon asistencije Marka Livaje.

71 ' Awaziem je došao u napad i pucao prema vratima, Labrović siguran.

69' Gužva u kaznenom prostoru domaćina nakon prekida. Kalinić hvata loptu u ruke.

66' Biuk je naredao par igrača u prodoru s krilne pozicije i predivno pogodio drugi kut Labrovićevog gola.

63' Djouahra ubacuje u šesnaesterac Hajduka, utakmica se otvara.

61' Krovinović ubacuje loptu iz kornera, Kalinić odmah nakon ulaska prijeti glavom, otišlo je preko gola.

56' Prve zamjene kod Hajduka, u igri su Lovrencics i Nikola Kalinić.

54' Melnjak pronalazi Livaju, on puca glavom točno u Labrovića.

53 ' Biuk je prošao šar igrača gostiju, ali pucao samo u blok.

52' Traje početno ispitavanje snaga kroz prvih par minuta drugog dijela.

46' Počelo je drugo poluvrijeme! Ušao je u riječki vezni red iskusni Marijo Vrančić umjesto Bušnje.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43' Trener Cosmi ljutito skida svoju jaknu nakon pogreške svojih igrača.

41' Sahiti je zavrtio obranu Rijeke i pucao, ali opet u mrežu s vanjske strane.

35' Prizvali smo! Prilika za Hajduk. Biuk je imao zicer s desetak metara, otišlo je tik uz vratnicu.

34' Ozbiljna šansa za Obregona, pucao je točno u Lovru Kalinića. Zapisujemo prvi udarac Rijeke danas.

31' Tempo utakmice je malo pao. Možda je ovo samo zatišje pred buru.

26' Trener gostiju je promjenio boju lica. Urla na Obregona.

23' Pucao je Krovinović i pogodio Obregona u ruku koji također dobiva žuti karton

22' Niko Galešić je još jedan stoper s javnom opomenom. Napravio je prekršaj na Livaji.

17' Rijeka je čvrsta i agresivna, rade puno prekršaja.

15' Andrija Vukčević je požutio zbog udarca Mlakara u lice.

11 ' Splićani stišću od samog početka, Rijeka se samo brani.

10' Sahiti ambiciozno puca s 30metara, nije bilo loše. Mrvicu preko gola Labrovića.

8' Livaja pokušava nakon slobodnog udarca, lopta ide u vanjsku stranu mreže.

3' Nakon udarca iz kuta prijetili su domaćini, no nije to bilo precizno.

2' Na samom startu Jan Mlakar je nakon odbijene lopte imao priliku, ali pucao je preko vrata gostiju.

1' Utakmica je počela!