DINAMO SRUŠIO OSIJEK U DERBIJU KOLA I PREUZEO VRH TABLICE: / Kadzior pogodio za tri boda, Bjelici se ozlijedio važan igrač

Aktualni prvaci u 13. kolu su preuzeli vrh tablice i nalaze se bod ispred Hajduka

27.10.2019.
18:30
Sanjin Strukic/PIXSELL

U zadnjem dvoboju 13. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali Osijek s 1-0 (1-0) i vratili se na čelo ljestvice.

Dinamo je rutinirano slavio protiv Osijeka na Maksimiru golom Kadziora u 42. minuti, a utakmicu je obilježila i ozljeda Amera Gojaka, važnog igrača u sastavu Dinama koji je napustio igru nakon 17. minuta.

Livaković spasio pobjedu

U prvom dijelu Dinamo je propustio dvije velike prilike, ali su udarci Petkovića u 11. i Oršića u 35. minuti završili pred vratnice. Ipak, u 42. minuti nakon brzo izvedenog auta "zaspala" je cijela obrana Osijeka, Petković je proigrao Poljaka Damiana Kadziora koji pogađa za vodstvo Dinama. Poljak je mogao do drugoga gola u 61. minuti, ali je iz slobodnog udarca s 20-tak metara pogodio vratnicu. U zadnjim trenucima susreta igrač Osijeka Špoljarić je imao priliku za izjednačenje, no njegov udarac iz velike blizine obranio je Livaković.

Dinamo vodi s 28 bodova, bodom više i utakmicom manje od Hajduka, dok je Osijek ostao četvrti s 20 bodova.

Rezultati by SofaScore

Prva hrvatska nogometna liga, 13 kolo Dinamo - Osijek 1:0

Dinamo: Livaković, Šitum, Theophile-Catherine, Dilaver, Moubandje, Gojak, Moro, Kadzior, Olmo, Oršić, PetkovićOsijek: Ivušić, Talys, Majstorović, Lončar, Šutalo, Ndockyt, Pilj, Škorić, Žaper, Mance, Marić

90' + 3' Kraj utakmice, Dinamo je pobijedio 1:0, osvojio tri boda i preuzeo vrh tablice.

88' Potpuna ofenziva Osijeka u završnici, Tko zna, da su tako krenuli ranije, možda rezultat ne bi bio ovakav.

84' Osijek sada ima inicijativu i traži izjednačenje u završnici utakmice.

77' Sporna situacija u šesnaestercu Dinama. Mbakogu je pao nakon duela s Moubandjeom, ali s8udac se nije oglasio.

69' Osječani su se ohrabrili, pokušali su Škorić, a ranije i Mance, ali rezultat se ne mijenja.

66' Dinamo u potpunosti kontrolira utakmicu, Osijek ne pokazuje prevelike ambicije u ovim trenucima.

61' Mogao je Kadzior postići i drugi gol, pucao je iz slobodnog udarca s 25 metara, ali pogodio je stativu.

53' Udarac domaćina, pucao je Moro, ali nije išlo to u okvir gola.

49' Dinamo je nastavio napadački i u drugom poluvremenu. Očito žele utakmicu riješiti što prije.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završeno je prvo poluvrijeme nakon kojeg Dinamo ima minimalnu prednost.

42' GOL Osijek nije izdržao, Dinamo vodi pogotkom Kadziora koji je pravovremeno utčao u kazneni prostor nakon brze akcije i dodavanja Petkovića.

35' Nova sjajna šansa za Dinamo. Oršić je pobjegao obrani Osijeka, ali ponovno nije bilo preciznosti u nogama domaćih nogometaša.

27' Modri imaju potpunu inicijativu, gosti su se orijentirali na obranu.

18' Atraktivno je sada pucao Moubandje, ali volejem je dinamov Švicarac pogodio Osijekovog Majstorovića u glavu pa mu se morala pružati pomoć.

17' Umjesto Gojaka u igru je ušao Ivanušec.

16' Problem za Bjelicu, ozlijedio se Amer Gojak. Dinamov igrač samo je sjeo na travnjak i tražio zamjenu.

11' Oršiću je sada blokiran udarac, nakon čega puca i Petković, ali pored gola. Akcija je obećavala mnogo, no Osječani su sačuvali mrežu.

7' Osijek uzvraća. Pucao je s ruba šesnaesterca Pilj, ali Livaković sigurno brani.

5' Prvi pokušaj Dinama u utakmici, pucao je Bruno Petković, ali ne pogađa okvir gola.

2' Utakmicu sudi Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline.

1' Počela je utakmica na Maksimiru.

Nogometaši Dinama i Osijeka u nedjelju od 17.30 odigrat će derbi 13. kola Prve hrvatske nogometne lige. Uoči tog susreta Modri su drugoplasirana momčad na tablici i pobjedom mogu prestići Hajduk i zasjesti na čelo ljestvice. S druge strane, Osijek je četvrti i pobjedom bi prestigao Rijeku koja je trenutno treća.

"Radujemo se još jednoj utakmici na našem stadionu pred našim navijačima. Nadamo se da će doći u većem broju nego u zadnjim utakmicama. Mislim da to naša momčad apsolutno zaslužuje. Vrijeme odigravanja je nedjelja, bit će dobro vrijeme za dolazak na stadion. Nadam se da će nam navijači biti vjetar u leđa protiv protivnika koji će sigurno do kraja biti u borbi za najviša mjesta u prvenstvu", prenosi izjavu trenera Dinama Nenada Bjeliceslužbena stranica Modrih.