VATRENI RAZBILI MAĐARE I DOŠLI NA KORAK DO EURA: / Modrić i Petković bacili krcati Poljud u trans, Modri zabio gol za pamćenje

Hrvatska vodi na ljestvici sa 13 bodova, Slovačka je druga sa 10 bodova, Mađarska ima devet, a Wales sedam bodova

10.10.2019.
22:31
Ivo Cagalj/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija na korak je do plasmana na Europsko prvenstvo 2020. godine nakon što je u susretu 6. kola E skupine pred 33.000 gledatelja na stadionu Poljud pobijedila Mađarsku sa 3-0. Pogotke su za Hrvatsku postigli Luka Modrić (5) i BrunoPetković (24, 42). Ivan Perišić je u 55. minuti promašio kazneni udarac, a Mađar LaszloKleinheisler je isključen u 57. minuti.

DALIĆ IZNENADIO IZJAVAMA NAKON POBJEDE VATRENIH: /

'Pitanje je još koliko ću ja biti izbornik...'

Hrvatska nogometna reprezentacija vratila se pobjednički nakon četiri i pol godina na splitski Poljud, a u ozračju prepunog stadiona i 33 tisuće navijača izabranici ZlatkaDalića su svladali Mađarsku s uverljivih 3-0. Svjetski doprvaci su rutinski dominirali od prve minute i pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno, a Hrvatska je do pobjede došla u prvom dijelu kada su kaznili sve pogreške Mađara.

Prekinuli crni niz

"Vatreni" su konačno prekinuli i "crni" niz sa Poljuda, gdje su od 12 odigranih utakmica do večeras dobili samo jednu. Također, pobjeda protiv Mađarske Hrvatsku odvodi nadomak plasmana na EURO, koji mogu osigurati već u nedjelju u Walesu - i prije zadnje utakmice u skupini sa Slovacima u Rijeci. "Vatrene" su na tribinama splitskog stadiona bodrili i predsjednica KolindaGrabar-Kitarović, premijer Andrej Plenković i predsjednik Sabora GordanJandroković.

Dalić je utakmicu ipak započeo s iskusnim Rakitićem i Rebićem, dok su na klupi ostali Vlašić i Brekalo.

Utakmica je odigrana u fantastičnoj atmosferi prepunog Poljuda, a "Vatrene" su na tribinama splitskog stadiona bodrili i predsjednica KolindaGrabar-Kitarović, premijer Andrej Plenković i predsjednik Sabora GordanJandroković.

Idealan početak

Dvoboj je započeo idealno za Hrvatsku, golom već u 5. minuti. Kapetan Modrić je ukrao loptu neopreznom stoperu Kadaru, sjurio se prema vratima i lako svladao mađarskog vratara. U 24. minuti nova greška mađarske obrane i Hrvatska vodi s 2-0. Rebić je oduzeo loptu Lovrencsicsu i brzo proslijedio loptu do Petkovića, koji petom vara vratara Gulascija.

U 40. minuti veliku priliku je propustio Petković, koji je minijaturom prošao Kadara i uputio udarac s pet metara koji Gulacsi zaustavlja nogom. No, u 42. minuti Petković dolazi do drugog gola na utakmici - Perišić je oštro ubacio s desne strane, Kadar nespretno zahvaća loptu koja vara Gulacsia, a Petković krajnim naporom ipak zahvaća loptu koja odsjeda u mreži. Tako je Hrvatska iz četiri prilike u prvom dijelu stigla do tri gola, a u sva tri postignuta pogotka kumovale su pogreške mađarskih defenzivnih igrača.

U 54. minuti Kleinheisler ruši Rebića u kaznenom prostoru, a Perišićev udarac s 11 metara brani Gulasci. U 57. minuti zbog prigovora Kleinheisler dobija crveni karton, a u 67. minuti praćen ovacijama poljudskog stadiona iz igre izlazi Luka Modrić. U igru su ušli i Vlašić i Brekalo, čiji udarac u 82. minuti brani Gulacsi, a u 85. minuti Kovačić pronalazi Rebića, čiji udarac iskosa prolazi tik pored vratnice. U 90. minuti udarac Orbana glavom prolazi pored vratnice u najopasnijem pokušaju Mađara u cijeloj utakmici.

Remi Slovačke i Walesa

U drugom susretu iz naše skupine Slovačka i Wales su u Trnavi odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 25. minuti golom KiefferaMoorea, a izjednačio je Juraj Kucka u 53. minuti. Slovaci su od 88. igrali bez isključenog NorbertaGyombera.

Hrvatska vodi na ljestvici sa 13 bodova, Slovačka je druga sa 10 bodova, Mađarska ima devet, a Wales sedam bodova, ali i utakmicu manje. Na začelju je Azerbajdžan s jednim bodom.

U idućem kolu "vatreni" će u nedjelju gostovati u Cardiffu kod Walesa, a do konca kvalifikacija Hrvatsku očekuje još utakmica protiv Slovačke u Rijeci 16. studenog.

UŽIVO

HRVATSKA – MAĐARSKA 3:0

Hrvatska: Livaković - Barišić, Vida, Lovren, Jedvaj - Rakitić, Brozović, Modrić - Perišić, Rebić, Petković.

Mađarska: Gulasci - Korhut, Orban, Kadar, Lovrencsics - Sallai, Vida, Kleinheisler, Dzsudusak - Holman, Szalai.

Kraj

89' Orban je nakon ubačaja zaprijetio glavom, centimetri su ga dijelili do gola.

88' Pokušao je Rebić opet, ovaj put iz daljine, ali je lopta otišla visoko preko gola.

86' Rebić je bio u sjajnoj prilici. Tuka je iskosa s lijeve strane, gađao je daljnji kut, ali je lopta na koncu otišla pokraj gola.

84' Hrvatska traži četvrti gol. Traje okupacija mađarskog gola.

82' U drugoj utakmici ove skupine Slovačka je došla do izjednačenja protiv Walesa.

10.10.2019., stadion Poljud, Split - Kvalifikacijske za Europsko prvesntvo, skupina E, 6. kolo, Hrvatska - Madjarska. Zlatko Dalic Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

80' Vatreni drže stvari pod kontrolom. Čeka se kraj utakmice.

73' Rakitić je također izašao iz igre uz ovacije Poljuda. Nikola Vlašić je ušao umjesto njega.

68' Sallai je dobro opalio iz daljine, Livaković je po prvi put na utakmici morao reagirati.

66' Modrić je napustio igru uz gromoglasno skandiranje tribina. Kovačić je ušao umjesto njega.

65' Navijači već slave pobjedu Vatrenih, zapjevali su 'Večeras ne naša fešta...'

61' Brekalo je ušao umjesto Perišića. Bayernov napadač ispraćen je s ovacijama.

56' Kleinheisler je morao napustiti teren zbog drugog žutog kartona.

55' Gulasci je obranio Perišićev promašaj s bijele točke. Šteta

54' Penal za Vatrene. Kleinheisler je srušio Rebića s leđa u 16-ercu. Perišić će dobiti priliku.

10.10.2019., stadion Poljud, Split - Kvalifikacijske za Europsko prvesntvo, skupina E, 6. kolo, Hrvatska - Madjarska. Luka Modric Photo: Igor Soban/PIXSELL

51' Rakitić je tukao preko gola s ruba 16-erca.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42' GOOL Perišić je ubacio s desne strane u peterac, nakon pogreške Mađara Petković se najbolje snašao i proslijedio loptu u mrežu.

40' Rebić igra strašno. Opet je probio lijevu stranu, ubacio je u peterac, Petković je tukao, ali Gulasci to zaustavio.

36' Wales je poveo u Slovačkoj što je odlična stvar za Hrvatsku.

35' Szalai pobjegao obrani, s leđa ga je povukao Lovren, ali je Mađar bio u zaleđu pa sudac nije pokazao na bijelu točku.

24' GOOL Petković je prekrasno zabio petom. Rebić je prošao po lijevom stranom i ubacio u kazneni prostor, a Petković je majstorski petom prevario obranu i vratara Gulascija.

23' Mađar Vida je tukao glavom nakon ubačaja iz kuta, lopta se na kraju odbila u korner. Imali su Vatreni sada dosta sreće.

20' Vatreni su uputili pet šuteva, imaju loptu u svom posjedu 64% vremena.

19' I predsjednica je na Poljudu.

10.10.2019., stadion Poljud, Split - Kvalifikacijske za Europsko prvesntvo, skupina E, 6. kolo, Hrvatska - Madjarska. Kolinda Grabar Kitarovic, Jakov Kitarovic Photo: Igor Soban/PIXSELL

18' Perišić je tukao, ali se lopta od bloka odbila u korner.

16' Barišić je lijepo ubacio u 16-erac, Perišić je došao do lopte, ali je na kraju propala prilika.

15' Neki bi sve dali da su na Poljudu večeras.

13' Ivan Perišić tukao iz obećavajuće pozicije, ali mu je šut završio u bloku.

11' Posjed lopte je na strani Vatrenih 59:41%.

10' Atmosfera na tribinama je sjajna. Vatreni za sada dominiraju i publika može biti sretna.

5' GOOOL Vatreni su poveli. Nakon što su u trećoj minuti opasno zaprijetili došli su do vodstva. Modrić je primio loptu poslije pogreške jednog braniča i sjurio se prema vrataru, Gulasci nije imao šanse jedan na jedan s kapetanom.

1' Počela je utakmica.

20:40 - Izvode se himne, još nas minute dijele do utakmice.

19:56 - Gužva je ispred Poljuda.

19:49 - Modrić i društvo se lagano zagrijavaju za susret.

19:38 - Vatreni su stigli na stadion.

19:29 - Stigli su sastavi. Dalić je priredio jedno iznenađenje, neće igrati niti Brekalo, niti Vlašić već je u igri Ante Rebić.

19:00 - Split je pod opsadom, uživo smo na mjestu događaja, više pročitajte

18:52 - Čini se kako će od prve minute ipak igrati Ivan Rakitić. Bilo je dvojbi trebaju li startati on ili Nikola Vlašić, koji je trenutno možda i u najboljoj formi od svih Vatrenih. Možda će Vlašić zaigrati na desnom krilu, ali tu je konkurencija golema u Rebiću i Brekalu, no uskoro će sve biti poznato.

18:41 - Evo kako izgleda svlačionica Vatrenih uoči utakmice.