CSKA NAPUNIO MREŽU OSIJEKA I NAPRAVIO VELIKI KORAK PREMA PLAY-OFFU / Potpuni potop Bjeličine momčadi u Sofiji, Ivušić četiri puta vadio loptu iz mreže

Tekstualni prijenos utakmice između CSKA iz Sofije i Osijeka mogli ste pratiti UŽIVO na portalu Net.hr

5.8.2021.
18:01
Srecko Niketic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici trećeg pretkola Konferencijske lige pretrpjeli 2-4 (1-3) poraz na gostovanju kod CSKA u Sofiji.

NEVJEROJATNIH 3 MINUTE /

Od ponora do nade pa nazad: Dugo će se još pričati o onom što se dogodilo Osijeku

Strijelci za CSKA bili su Mazikou (30), Carey (39), Caicedo (42) i Jomov (74), dok su pogotke za Osijek postigli Turicov (41-ag) i Topčagić (90+3).

Domaći sastav svoju je bolju igru okrunio od početka utakmice okrunio golom Mazikoua, napadač bugarskog sastava prihvatio je loptu na 30-ak metara od Osijekova gola, sjurio se u kazneni prostor pritom se riješivši nekoliko suparničkih igrača i zatimjakim udarcem sa 10-ak metara svladao Ivušića.

Na 2-0 CSKA je povisio u 39. minuti, Turicov je dobio loptu na desnom krilu, ubacio na pet metara gdje je u skoku najviši bio Carey i glavom poslao loptu u mrežu.

Povratak pa posrtaj

Osijek se nakratko vratio u igru samo dvije minute potom,  Fiolić je izveo udarac iz kuta, kapetan Škorić je bio u skoku s dvojicom domaćih igrača te natjerao Turicova da udarcem glavom svlada vlastitog vratara.

No, tih 2-1 stajalo je tek nešto više od minute, ponovno je CSKA probio lijevu stranu Osijekove obrane, ovoga puta za prostor za centaršut izborio se Jomov i točno u glavu pogodio Caiceda koji nije propustio upisati se u strijelce.

Gol nade

U drugom poluvremenu CSKA je poveo sa 4-1 ponajprije zahvaljujući brzonogom Caicedu koji je projurio po lijevoj strani i zatim povratnom loptom na pet metara pronašao Jomova kojemu nije bilo teško zatreti praznu mrežu.

Nadu u povljan konačni ishod Osijeku je povećao Topčagić golom za konačnih 4-2 u trećoj minuti sudačke nadoknade. Veliku pomoć imao je napadač Osijeka od strane domaćeg vratara Bussatta koji je loše procijenio istrčavanje na ubačaj Miloša, promašio loptu koja je potom pala ravno na glavu Topčagića.

Uzvrat je u Osijeku za tjedan dana.

___________________________________________________________________________

Konferencijska liga, 3 pretkolo

CSKA Sofija - NK Osijek 4:2 ( Mazikou 30', Carey 39', Caciedo 43', Yomov 74'; Škorić 41', Topgačić 90'+3')

CSKA: Busatto, Mazikou, Antov, Mattheij, Turitsov, Carey, Geferson, Youga, Wildschut, Caicedo, Bai

Osijek: Ivušić, Jurčević,Lončar, Škorić, Miloš, Jugović, Žaper, Bohar, Kleinheisler, Fiolić, Mierez

90' + 5' Kraj utakmice, CSKA je pobijedio 4:2.

90' + 3' GOOOL Osijek je smanjio na 4:2! Topgačić je zabio glavom nakon ubačaja Miloša. Puno ovaj gol znači Osijeku.

90' Pokušaj Osijeka u samoj završnici. Pucao je Žaper, a njegov šut je blokiran.

85' Ponovno Carey radi velike probleme Osječanima. Nakon prodora je poslao povratnu loptu prema Čataković, ali on promašuje cijeli gol.

83' Bjelica radi još jednu promjenu. Iz igre izlati Jugović, a ulazi Mance.

83' Smirila se igra u Sofiji, osječani pokušavaju smanjiti zaostatak, ali njihove akcije nisu pretjerano opasne.

74' GOOOL CSKA je zabio četvrti pogodak, Yomov je nakon sjajnog prodora Cacieda zabio za 4:1 i doveo svoju ekipu na milimetar do prolaska u play-off Konferencijske lige.

65' Pokušaj Osijeka. Miloš je dobro ubacio, ali Topčagić je ostao kratak.

64' Moglo je biti sada jako opasno za Osječane. Carey je dobro prošao i pucao, ali njegov šut je blokiran. Nakon toga lopta stiže do Wildschuta  koji puca, ali također pogađa blok.

62' Osijek ima inicijativu u drugom poluvremenu, a igrači CSKA vrebaju na priliku iz kontranapada.

59' Bjelica radi trostruku zamjenu. Iz igre izlaze Kleinheisler, Fiolić i Mierez, a ulaze Pilj, Bočkaj i Topčagić

57' Prvi pokušaj CSKA u nastavku, ali bez velike opasnosti po Ivušićev gol. Caciedo je neprecizno pucao glavom.

50' Fiolić puca glavom, Busatto to hvata bez problema. Dobro je Osijek ušao u nastavak utakmice.

47' Prvi su zaprijtili Osječani, pucao je iz daljine Kleinheisler , ali nije precizan.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena niti u jednoj momčadi.

45' Kraj prvog poluvremena, CSKA vodi 3:1.

43' GOOOL CSKA je vratio prednost od dva gola, za 3:1 je zabio Caciedo.

41' GOOOL Osijek je smanjio na 2:1, Škorić je glavom matirao Bussata nakon centaršuta Fiolića.

39' GOOOL CSKA vodi 2:0, Carey je povećao vodstvo domaćina. Zabio je glavom iz blizine nakon sjajnog ubačaja Turicova s desne strane.

38' Osječani izgledaju uzdrmano i ne uspijevaju složiti smisleniju kaciju.

33' Pokušava Osijek brzo uzvratiti, Miloš je ubacio prema Mierezu, no Antonov to čisti u korner.

30' GOOOL CSKA vodi 1:0. Mazikou je prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i izvrsnim udarcem s 12 metara matirao Ivušića.

28' Kakva šansa za CSKA! Caicedo je bio u velikoj prilici, pucao je glavom iz blizine, ali nije precizan.

24' Još jedan opasan pokušaj CSKA, pucao je Carey s petnaestak metara, ali to nije išlo u okvir gola.

15' CSKA je sada puno opasnija momčad, Osječani su fokusairani na obranu vlastitog gola.

10' Velika prilika za CSKA. Nakon ubačaja iz kornera Mattheij je opasno pucao glavom, a Ivušić je to sjajno obranio.

9' Opasan pokušaj domaćina. Pucao je Carey, Ivušić brani.

8' Osijek izgleda kao puno opasnija momčad. Kleinheisler se dva puta probio u šesnaesterac domaćina i zaprijetio, ali mreža CSKA se ne trese.

5' Energičan početak utakmice s puno pogrešaka s obje strane i nismo vidjeli niti jednu opasniju akciju.

1' Počela je utakmica.

_______________________________________________________________________________________________________

17.45 Stigli su sastavi.

Nogometaše Osijeka u četvrtak (19 sati) očekuje prva utakmica 3. pretkola Konferencijske lige, gostovanje kod CSKA u Sofiji.

Osijek i CSKA snage će odmjeriti na na stadionu Vasil Levski, gdje inače utakmice igra veliki CSKA-ov rival, Levski.

"Sigurno da oni nisu najsretniji što se igra na stadionu njihovog gradskog rivala. Nadamo se da ćemo iskoristiti to što i oni praktički ne igraju na domaćem travnjaku. Doduše, bit će njihovih navijača i ovdje u velikom broju, ali kada igraš na svom terenu praktički poznaješ svaku rupu i svaki detalj. Možda bi to mogla biti određena prednost za nas",rekao je u najavi utakmice trener Osijeka Nenad Bjelica.

Osijek ove sezone u Europi još nije primio niti jedan pogodak, a u svim utakmicama njihov vratar samo je jednom vadio loptu iz svoje mreže.

Bjelica optimističan

"Nisu ni oni primili gol u Europi, ali smo mi imali puno težeg protivnika. Njihov je ipak bio razinu niže. Pokazali smo dosad dosta veliku defanzivnu stabilnost, prema naprijed se sigurno još možemo poboljšavati i hoćemo. Svakako nam to daje nadu u prolazak i da budemo optimistični pred ovu utakmicu", prenosi izjavu Nenada Bjelice službena klupska stranica Osijeka.

Pobjednik ovoga dvoboja u play-offu Konferencijske lige igrat će protiv pobjednika susreta između velškog The New Saintsa i češke Viktorije Plzen.