LIVERPOOL OSIGURAO NASLOV PRVAKA: / Chelsea srušio Pepov City i donio Redsima trofej koji su čekali 30 godina

Nogometaši Liverpoola postali su novi engleski prvaci

25.6.2020.
23:00
BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

NAVIJAČI NAPALI LOVRENA ZBOG PORUKE NA POLUVREMENU: /

Vatrenom ovo nije trebalo: 'Izbriši to odmah'; ubrzo im odgovorio

Chelsea je svladao Manchester City sa 2-1 (1-0) u posljednjoj utakmici 31. kola Premier lige, čime je Liverpool sedam kola prije kraja osigurao svoj 18. naslov engleskog prvaka, a prvi nakon 30 godina čekanja.

Liverpool je sa 86 bodova ostao 23 boda ispred branitelja naslova Manchester Cityja, čime je i teoretski osigurao svoj prvi naslov prvaka otkako je osnovana Premier liga (1992.). 'Crveni' su posljednji naslov osvojili davne 1990. godine, a od tada su pet puta završavali prvenstvenu utrku na drugom mjestu.

Najbliže su naslovu bili prošle sezone, kad su pod vodstvom sadašnjeg trenera Juergena Kloppa ostali bez trofeja, iako su skupili čak 97 bodova, samo jedan manje od Guardiolinog Cityja. Ni godinu dana poslije, Liverpool se vratio još snažniji te je nakon prošlogodišnjeg osvajanja Lige prvaka, konačno osvojio i taj dugo očekivani trofej u domaćem prvenstvu.

Slavlje navijačima Liverpoola već sedam kola prije kraja i direktnog obračuna s Manchester Cityjem omogućio je Chelsea koji je prema 16. pobjedi u sezoni pred praznim tribinama Stamford Bridgea krenuo u 36. minuti, kad je Amerikanac hrvatskih korijena Christian Pulisic iskoristio neodlučnost dvojice posljednjih igrača u obrani Manchester Cityja, oteo im loptu te sprint preko pola terena završio preciznim udarcem u donji lijevi kut gostujućih vrata.

U drugom poluvremenu City je umalo u dvije minute došao do velikog preokreta. Kevin De Bruyne je u 55. minuti sjajno izvedenim slobodnim udarcem sa 25 metara izjednačio na 1-1, a samo dvije minute poslije je Raheem Sterling u kontranapadu pogodio vratnicu.

Pogodak odluke pao je u 78. minuti, nakon što je dosuđen kazneni udarac za Chelsea, a Fernandinho isključen jer je namjerno igrao rukom kako bi spriječio pogodak. Precizan s bijele točke bio je Willian.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za Chelsea igrao od 73. minute, kad je zamijenio Barkleyja.

Chelsea je sa 54 boda ostao na četvrtom mjestu s pet bodova prednosti pred Manchester Unitedom u borbi za Ligu prvaka. Manchester City je ostao na 63 boda, čak 23 manje od novog prvaka Liverpoola. Treći je Leicester sa 55 bodova.

Uživo

Chelsea - Manchester City 2:1

Chelsea: Kepa; Azpilicueta, Rüdiger, Christensen, Alonso; Kanté, Mount, Barkley; Willian, Pulisic, Giroud.

M.City: Ederson; Walker, Fernandinho, Laporte, Mendy; Gündoğan, Rodri; Mahrez, De Bruyne, Bernardo; Sterling.

Rezultati by SofaScore

Kraj

78' GOOL Williana je zabio iz penala.

76' Chelsea je opet bio u ogromnoj prilici i opet su Građani s crte izbili loptu. Nakon pregledavanja s nimke sudac je pokazao na bijelu točku jer se ispostavilo da je Fernardinho rukom izbio loptu. Također dobio je crveni karton.

74' Kovačić je ušao u igru umjesto Barkleya.

71' Walker je spasio CIty kada je izbio loptu s gol linije koju je prema mreži uputio Pulišić.

68' Manchester City opasno stišće.

55' GOOL Kevin De Bruyne je zabio prekrasan gol iz slobodnog udarca. Lopta je završila u rašljama.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

36' GOOL Pulišić je povukao kontru iz svoje polovice, riješio se nekolicine čuvara i sjajnim udarcem s ruba šestnaesterca poslao loptu u donji desni kut.

33' Nakon kornera Azpilicueta je tukao glavom, Ederson je opet dobro reagirao.

32' Barkley je opasno zaprijetio, Ederson je obranio nevjerojatnom reakcijom.

18' Fernardinho je tukao glavom pod samu gredu, ali je Kepa sjajno reagirao i izbio u korner.

13' Willian je opasno ubacio, ali je Gündoğan uspio izbiti u korner.

11' Nema prilika na Stamford Bridgeu.

6' City dominira od prve minute.

1' Počela je utakmica.

20:24 - Kovačić je na klupi.