RIJEČANI PROTUTNJALI ZAGREBOM: / Prvaci strahovali u prvom poluvremenu, a onda je uslijedio uragan

U posljednjoj utakmici 11. kola hrvatskog prvenstva nogometaši Rijeke su na stadionu u Kranjčevićevoj deklasirali Rudeš s 5-1.

1.10.2017.
19:01
Luka Stanzl/PIXSELL

RUDEŠ - RIJEKA 1-5

RUDEŠ: Picak - Borevković, Barbarić, Mesarić, Glauder - Muić, Segado - Turčin, Kamenar, Lulić - Budimir

RIJEKA: Sluga - Vešović, Župarić, Elez, Zuta - Bradarić, Mišić - Acosty, Pavičić, Heber - Puljić

STRIJELCI: 0-1 Mišić (9), 1-1 Budimir (29), 1-2 Gavranović (50), 1-3 Heber (54), 1-4 Heber (60), 1-5 Gavranović (89)

Rudeš se u prvom poluvremenu dobro držao protiv prvaka, no u nastavku susreta bilo je dovoljno samo 15 minuta da Rijeka riješi pitanje pobjednika.

Rijeka je kružila oko kaznenog prostora, a onda je Zuta vratio loptu za Mišića koji je opalio s ruba kaznenog prostora i matirao Picaka. Rudeš je do izjednačenja došao u 29. minuti kada je Lulić ubacio iz kornera, Kamenar je pucao glavom, a Budimir ostao sam na drugoj stativi i smjestio loptu u mrežu.

Gavranović i Heber dvostruki strijelci

Rijeka je na startu drugog dijela ubacila u višu brzinu i šanse za Rudeš više nije bilo. U 50. minuti Mišić je sjajno proigrao Gavranovića koji je ostao sam i mirno zabio za novo vodstvo prvaka. Samo četiri minute kasnije Zuta je odigrao loptu za Bradarića koji ju je ostavio za Hebera. Napadač Rijeke sjajno je potegnuo i lopta je od vratnice završila u mreži.

U 60. minuti Vešović je ubacio s desne strane, a Heber se istegnuo i poslao loptu pored vratara Rudeša. Priču je u 89. minuti zaključio Gavranović koji je pobjegao obrani Rudeša i zabio drugi put na utakmici.

Uspješni i Osječani

U prvom nedjeljnom dvoboju Osijek je u Gradskom vrtu svladao Istru 1961 s 2-1, ostvarivši prvu ligašku pobjedu nakon dva remija. Prvo ime utakmice bio je Haris Hajradinović koji je pogađao svoju i suparničku mrežu. Hajradinović je doveo domaće u vodstvo u posljednjim trenucima prvog dijela iz kaznenog udarca koji je skrivio Puclin igrajući rukom. Hajradinović je u 49. minuti zabio za 2-0, a potom je u 80. minuti zatresao i vlastitu mrežu.

Na ljestvici vodi Dinamo s 29 bodova, Rijeka je druga s 25, dok Hajduk i Osijek imaju po 20 bodova.

UŽIVO:

90+2' - KRAJ UTAKMICE, RIJEKA JE POBIJEDILA s 5-1.

89' - Gavranović je pobjegao obrani Rudeša i drugi put poentirao na utakmici.

89' - GOOOOOL! RIJEKA VODI S 5-1.

81' - Pokušaj Črnica glavom otišao je preko grede.

74' - Fazli je ostao sam u kaznenom prostoru, ali Sluga je još jednom dobro reagirao.

60' - Vešović je ubacio s desne strane, a Heber se istegnuo i poslao loptu pored vratara Rudeša.

60' - GOOOOOL! RIJEKA VODI S 4-1.

54' - Zuta je odigrao loptu za Bradrića koji ju je ostavio za Hebera. Napadač Rijeke sjajno je potegnuo i lopta je od vratnice završila u mreži.

54' - GOOOOOOL! RIJEKA VODI S 3-1.

50' - Mišić je sjajno proigrao Gavranovića koji je ostao sam i zabio.

50' - GOOOOOOL! RIJEKA VODI S 2-1.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME, REZULTAT JE 1-1.

40' - Pucao je Bradarić iz poluvoleja, ali je lopta otišla pored vratnice.

37' - Prilika za Rudeš. Kamenar je proigrao Turčina koji se našao sam pred Slugom, ali vratar Rijeke je još jednom odlično reagirao.

32' - Zuta je ubacio na drugu stativu, Acosty je ostao sam, ali nije dobro pucao.

29' - Lulić je ubacio iz kornera, Kamenar je pucao glavom, a Budimir ostao sam na drugoj stativi i swmjestio loptu u mrežu.

29' - GOOOOOOOL! RUDEŠ JE IZJEDNAČIO NA 1-1.

28' - Budimir je pucao s 25 metara, lopta je u visokom luku išla u gol, ali Sluga je dobro reagirao.

17' - Lulić je pucao s 20 metara, ali Sluga je bio siguran.

9' - Rijeka je kružila oko kaznenog prostora, a onda je Zuta vratio loptu za Mišića koji je opalio s ruba kaznenog prostora i matirao Picaka.

9' - GOOOOOOL! RIJEKA VODI S 1-0.

2' - Velika prilika za Rudeš. Kamenar je ostao sam u kaznenom prostoru, ali Sluga je dobro reagirao i obranio njegov udarac.

1' - POČELA JE UTAKMICA.

0' - Trener Matjaž Kek je uoči utakice uputio oštru kritiku svojim igračima. Više pročitajte OVDJE.