BARCELONA BAYERN 0:3 / Velika večer u Ligi prvaka: Bayern deklasirao Barcelonu šesti put zaredom, totalna drama u Madridu

Tekstualni prijenos Lige prvaka mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

26.10.2022.
20:49

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka Bayern je na Camp Nou pobijedio Barcelonu sa 3-0 osiguravši prvo mjesto u skupini C.

Bavarci su i prije ovoga kola osigurali prolaz, a ovom pobjedom i "jedinicu". Barca je pak prije početka susret doznala da je ostala bez osmine finala nakon što je Inter u Milanu porazio Viktoriju Plzen sa 4-0.

Bayern je poveo u 10. minuti golom Sadio Manea. Gnabry je sjajnom loptom pronašao senegalskog napadača, koji je za nekoliko centimetara izbjegao zaleđe, a potom izbio pred Barcinog golmana i zabio za 1-0. U 31. minuti nakon još jedne kontre zabio je i Eric Maxim Choupo-Moting.

VAR poništio penal

U 44. minuti engleski sudac Anthony Taylor je dosudio kazneni udarac za Barcu nakon što je De Ligt srušio Lewandowskog. Međutim, nakon VAR provjere promijenio je svoju odluku. Konačnih 3-0 postavio je Benjamin Pavard u sudačkoj nadoknadi. Josip Stanišić je igrao za njemački sastav od 79. minute.

Uoči zadnjeg kola u ovoj skupini sve je jasno. Bayern je prvi sa 15 bodova, Inter ima 10, Barcelona ima četiri boda i kao sigurna treća nastavit će ovosezonsku avanturu u Europskoj ligi, dok Viktoria ostaje zadnja i završava svoj europski put.

U skupini A Napoli je pobijedio Rangers sa 3-0, a istim rezultatom je Liverpool u Amsterdamu porazio Ajax.

Liverpool prošao dalje

Za Napoli su zabili Giovanni Simeone (11, 16) i Leo Ostigard (80). Borna Barišić je igrao za Rangers od 76. minute, a Antonio Čolak od 68.

U drugom susretu Liverpool je identičnim rezultatom porazio Ajax. Domaćin je otvorio utakmicu sjajnom prilikom Stevena Berghuisa u trećoj minuti, međutim nije imao sreće, pogodio je desnu stativu. Liverpool je poveo u 42. minuti. Jordan Henderson je nabacio u šesnaesterac, a loptu je dočekao Mohamed Salah pogodivši u donji desni kut. Samo dvije minute kasnije moglo je biti i 2-0. no Darwin Nunez nije iskoristio veliku šansu, pogodio je lijevu stativu. U nastavku susreta Darwin Nunez (49) i Harvey Elliott (52) su zabili za "Redse".

Napoli i Liverpool idu dalje, a u zadnjem kolu će na Anfieldu odlučiti o pobjedniku skupine. Napoli ima tri boda više, a prvu utakmicu je dobio 4-1. Ajax je treći s tri boda, dok je Rangers na nuli.

Drama u Madridu

U skupini B Atletico Madrid i Bayer Leverkusen su odigrali 2-2, a domaćin je u devetoj minuti nadoknade imao kazneni udarac kojeg Yannick Carrasco nije realizirao ostavši bez plasmana u osmini finala.

Bayer je vodio 1-0 i 2-1, no Atletico je dva puta izjednačio, a potom imao priliku za pobjedu koja bi ga ostavila u igri za prolaz osminu finala. Ovako je ostao bez prilike za prva dva mjesta. Za "apotekare" su zabili Moussa Diaby (9) i Callum Hudson-Odi (29), a za Atletico Yannick Carrasco (22) i Rodrigo de Paul (50).

Uoči zadnjeg kola vodi Brugge sa 10 bodova, Porto ima 9, Atletico 5, a Bayer 4. U zadnjem kolu sastaju se Porto - Atletico i Bayer - Club Brugge.

-----------

UŽIVO LIGA PRVAKA

Barcelona - Bayern Munchen 0:3

BARCELONA (4-3-3): Ter Stegen - Bellerin, Koundé, Alonso, Balde - Kessié, Busquets, De Jong - Dembele, Lewandowski, Pedri

BAYERN (4-2-3-1): Ulreich - Mazraoui, Upamecano, De Ligt, Davies - Kimmich, Goretzka - Gnabry, Musiala, Mane - Choupo-Moting

-----------

Kraj utakmice.

95' Pavard zabija nakon kornera, konačna potvrda Bayernove dominacije.

94' Mane se našao u prilici, Ter Stegen brani.

91' Fati puca nakon odbijanca, samo u blok.

90' Raphinha ubacuje u peterac, čiste obrambeni igrači gostiju.

83' Griješi Ter Stegen u predaji lopte, spašava De Jong novi zgoditak Bavaraca.

82' Izlazi Lewandowski, ulazi Pablo Torre.

80' Gnabryjev opasan pokušaj zatvara Ter Stegen.

79' Ušao je Josip Stanišić, Mazraoui ide na klupu. Velika prilika za našeg Hrvata da osjeti što je Nou Camp.

74' Fati šutira, Gravenberch blokira.

71' De Jong pokušava, samo u blok.

70' Fati puca lijevicom, trese mrežu s krive strane.

67' Eric Garcia ulazi umjesto Koundea, Ansu Fati je na terenu, a van izlazi Dembele. Gravenberch je u igri, teren napušta Musiala.

63' Igru su napustili Goretzka, Upamecano i Choupo-Moting kod Bavaraca, unutra su Muller, Sabitzer i Pavard. Xavi je s druge strane izvadio Busquetsa i Pedrija, u igru je poslao Raphinhu i Ferrana Torresa.

58' Gosti su očistili izglednu akciju Barcelone iz svog šesnaesterca.

55' Prekrasan pogodak Gnabryja, poništen je zbog zaleđa koje je sugerirano iz VAR sobe.

53' Busquets potpuno neprecizno šutira preko vrata.

52' Domaćini čekaju svoju šansu iz kontranapada. Gnabry je pucao, a Barcelona jurnula u tranziciji, nije bilo većih opasnosti.

50' Barcelona se opet poigrava u obrani i griješi, gosti ne iskorištavaju.

46' Počeo je drugi dio.

Prvo poluvrijeme je završeno.

44' Glavni sudac, Anthony Taylor je svirao penal na Lewndowskom, ali VAR se javlja i odluka je da nema penala za Katalonce.

43' Velika prilika za Bayern. Mane je pucao, Musiala skupio odbijanac, ali sve je obranio Ter Stegen.

39' Dembele je najopasniji igrač Barcelone, jedini je na razini gostiju trenutno.

36' Xavi s klupe bodri svoje izabranike, tjera ih da nastave dalje.

31' Bayern vodi 2:0, lijepo su Bavarci kombinirali iz tranzicije, pogodio je Choupo-Moting. Ovo mu je peti gol u zadnje četiri utakmice od kada igra u prvoj postavi. Inače je čekao svoju šansu s klupe.

26' Otvorila se utakmica nakon pogotka, Barcelona radi probleme preko Dembelea.

22' Oštri startovi igrača Bayerna prema domaćininima, sudac ih je morao smirivati.

20' Šansa za Bayern, prijetio je Choupo-Moting, otišlo je pored lijeve vratnice.

17' Slobodan udarac za Barcelonu, čiste gosti van granica igrališta.

10' Bayern vodi! Mane je sjajno iskoristio loptu u prostor od Gnabryja.

7' Bayern dominira u posjedu, a trenutno traje početno ispitivanje snaga.

2' Kounde se poigravao u zadnjoj liniji, Mane je skoro došao do čiste šanse.

1' Lopta je krenula s polovice igrališta!

0' - Čeka se početak utakmice.