SRAZ S MILANOM / 'Ustaše zgrozile Europu!': U regiji Dinamov poraz ostao u sjeni ponašanja navijača

Mediji u regiji više su pažnje posvetile navijačkim neredima

14.9.2022.
21:50
Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Milana svladali su pred svojim navijačima Dinamo 3-1 (1-0) u susretu 2. kola skupine E Lige prvaka.

Talijanski prvak je vodio 2-0 golovima Oliviera Girouda iz jedanaesterca u 45. te Alexisa Saelemaekersa u 47. minuti. Nakon sjajne akcije s Petkovićem na 1-2 je smanjio Mislav Oršić u 56. minuti, ali je Tommaso Pobega u 77. vratio Milan na dva razlike (3-1) i postavio konačan rezultat.

Mediji u regiji o srazu Dinama i Milana pišu kako je Milan bio prejak za Dinamo.

LIGA PRVAKA /

Sjajna atmosfera vlada na San Siru: Pogledajte prekrasne kadrove s tribina talijanskog nogometnog hrama

"Dinamo nije mogao do iznenađenja, Milan je prejak", piše Telegraf.rs. Navode kako se Dinamo dobro držao u prvom poluvremenu, te da se nije predavao protiv Milana koji ga je u konačnici uspio nadvladati.

"Milan spriječio snove Dinama o novoj senzaciji u Ligi prvaka, vratio se Krunić", piše Klix.ba referirajući se u naslovu na bosanskohercegovačkog reprezentativca Radu Krunića, koji je za Milan igrao posljednjih 15 minuta

"Milan siguran protiv Dinama", piše u naslovu Alo.rs dok u tekstu dodaju kako se Dinamo ipak nije predavao.

"Milan na suvi kvalitet slomio 'modre'", piše B92. Ističu gol Mislava Oršića, dok dupli pas Brune Petkovića opisuju majstorskim.

"Dinamo nemoćan na San Siru, Milan došao do rutinske pobjede", piše Dnevni Avaz te u tekstu dodaju da je Dinamo pretrpio prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.

Ipak, mnogi srpski mediji u regiji više su pažnje posvetili Dinamovih navijača u Milanu.

"Ustaše zgrozile javnost fašističkim pozdravom! UEFA mora da reaguje, ovo je neprihvatljivo", piše srpski Informer, dok Alo u naslovu ističe: "Navijači Dinamo Zagreba fašističkim pozdravom zgrozili Europu".

Navode kako je poraz Dinama ostao u sjeni neprimjerenog ponašanja Dinamovih navijača koji su, kako navode, marširali Milanom i pokazivali fašistički pozdrav.