URAGANSKI DEBI NENADA BJELICE: / Osijek demolirao Rijeku. Novo remek-djelo Bočkaja, zabio golčinu iz slobodnjaka

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 38. minuti kada je Arsenić isključen zbog oštrog starta nad Grezdom

12.9.2020.
19:00
Davor Javorovic/PIXSELL

U prvom od dva derbija 4. kola Prve HNL Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Rijeku sa 3-0 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Bio je to debi Nenada Bjelice na klupi Osijeka i odmah pobjeda protiv jedne od najboljih momčadi u prvenstvu. Golove za Osijek zabili su Vedran Jugović (5), Petar Bočkaj (39) i Ramon Mierez (75). Dodajmo kako je Rijeka od 38. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Zoran Arsenić.

Domaćin je poveo iz prve prilike na utakmici. Silva je ubacio na rub kaznenog prostora, gdje je Jugović primio loptu, prošao kroz dvojicu suparničkih braniča i mirno svladao lijepo svladao Ivana Nevistića.

12.09.2020., Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo, NK Osijek - HNK Rijeka. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Isključenje i bomba

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 38. minuti kada je Arsenić isključen zbog oštrog starta nad Grezdom. Sudac Matoc je prvo pokazao žuti karton, ali je nakon VAR provjere utvrdio kako je to bio prekršaj za težu sankciju.

Bočkaj je prekršaj 'pretvorio' u pogodak sjajno pogodivši sa 25 metara gornji desni kut.

Dva gola zaostatka i igrač manje bili su preveliki zaostatak za Rijeku. U drugom dijelu domaćin je potvrdio pobjedu golom Miereza u svom debiju za Osijek nakon ubačaja Silve.

Bila je to prva pobjeda Osijeka ove sezone, dok je Rijeka upisala drugi poraz.

Večeras je na rasporedu i najveći derbi hrvatskog nogometa, ogled Hajduka i Dinama na stadionu Poljud.

Prva HNL, četvrto kolo, stadion Gradski vrt, Osijek

OSIJEK - RIJEKA 3:0

Sastavi:

OSIJEK: Ivušić, Igor Silva, Škorić, Majstorović, Talys, Žaper, Jugović, Kleinheisler, Grezda, Bočkaj, Erceg.

RIJEKA: Nevistić, Escoval, Arsenić, Galović, Galešić, Tomečak, Pavičić, Čerin, Štefulj, Andrijašević, Čolak.

Uživo

90' - U međuvremenu je Osijek navalio i traži četvrti gol, ali Rijeka se nekako odupire.

80' - Ušli su Beljo i Jurčević.

75' - GOOOL! Mierez je pogodio glavom nakon sjajnog centaršuta Silve. Sam je bio na drugoj stativi, Silva ga je lijepo uočio i to je bilo to. Pitaju se sada Riječani tko je kriv za ovo.

69' - Eto problema za Osijek, Bočkaj je izašao zbog ozlijede. Izašao je usput i Kleinheisler. Ušli su Grgić i Pilj.

68' - Mierez je dao Grezdi sjajnu loptu ovaj je izbio sam pred golmana, ali je Nevistić obranio.

64' - Sijeva s druge strane. Pavičić pogađa gredu, nakon velike gužve i flipera u kaznenom prostoru Osijeka.

62' - Prva šansa za Osijek, Kleinheisler je ušao u kazneni prostor s loptom i odlučio je pucati, a imao je bolja rješenja i promašio je.

55' - Bjelica mijenja Ercega i uvodi Miereza, mora malo osjvežiti momčad ne izgledaju baš najbolje.

49'- Osijek je podosta loše izašao u nastavku. Rijeka s igračem manje izrazito je ofenzivna i dominira u nastavku. Galović je sada promašio s desetak metara cijelu loptu, da je pogodio tko zna gdje bi završilo.

46' - Počela je utakmica. Odmah na startu Čolak promašuje iz voleja nakon sjajnog centaršuta.

45' + 3' - Ercegu je sada Nevistić skinuo zicera, lako je moglo biti 3:0. Kraj je prvog dijela.

45' - Tomečak silom zaustavlja Kleinheislera u kontri i dobiva žuti karton. Igrat će se još tri minute.

38' - GOOOOL! Bočkaj bombom iz slobodnjaka povisuje na 2:0. Opalio je s 25 metara u rašlje Nevisitća, prekrasan i neobranjiv gol.

36' - Uhhh. Rijeka je ostala bez Arsenića. Branič je uklizao đonom i skršio Grezdu, sudac mu je prvo dao žuti karton, ali zatim ga je nakon VAR provjere poništio i dao mu izravni crveno.

27' - Evo nešto i od Rijeke. Galešić je prijetio, šutirao je i pogodio Škorića, gosti su tražili ruku i penal, ali ništa od toga, sve je čisto.

23' - Erceg je opalio preko gola. Grezda je primio loptu u kaznenom prostoru i vratio je Ercegu koji je šutirao, ali bio je neprecizan.

20' - Čolak je sada probao škaricama dohvatiti jedan centaršut, ali traljavo je to bilo.

13' - I dalje je Osijek bolji, ima kontrolu nad igrom, lijepo kombiniraju, polako prodiru prema vratima Rijeke.

6' - GOOOL! Osijek vodi, Jugović je strijelac. Silva i Bočkaj su odigrali lijepi dupli pas, Silva je zatim centrirao na vrh kaznenog prostora gdje je Erceg malo nespretno primio loptu, ali je Jugović naletio i zabio sjajan gol prebacivši Nevistića.

5' - Puno bolje Osijek izgleda nego prošlih nekoliko utakmica, dobro je to Bjelica posložio.

1' - Počela je utakmica...

Nenad Bjelica svoju će prvu utakmicu na klupi Osijeka odigrati pred domaćom publikom u Gradskom vrtu protiv Rijeke, a za službenu je klupsku web stranicu izjavio kako vjeruje da će njegova momčad uzeti tri boda.

"Stvarno se veselim toj prvoj utakmici i samo mi je žao što će biti pred praznim tribinama. Momčad je tijekom tjedna kvalitetno trenirala, mislim da su igrači dovoljno toga upili i primili točno onoliko informacija koliko im je zasad potrebno", rekao je Bjelica.

"Vjerujem u maksimalno zalaganje, kao i da ćemo doći do tri boda. Ozbiljan sam u svom poslu, očekujem da to budu i igrači i da potpuno koncentrirani odrade svaki trening jer tada i na utakmici možeš uvijek biti maksimalno ozbiljan. Navijači mogu očekivati izniman angažman svakog pojedinca, odgovornost i veliku želju za pobjedom. Takav Osijek očekujem od prve utakmice na klupi svoga kluba. Znamo kvalitetu Rijeke koja je konstanta u vrhu hrvatskog nogometa, međutim, znamo i svoje mogućnosti i snagu. Vjerujem da su nam šanse za pobjedu, ukoliko budemo na svojoj najvišoj razini, najveće moguće", rekao je novi trener Nenad Bjelica.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.