ČOVJEK DOMINIRA / UEFA je objavila listu najboljih igrača u prošloj sezoni: Naš Luka ponovno je u samom vrhu

Tri igrača borit će se za nagradu najboljeg igrača protekle sezone

12.8.2022.
16:17
Sanjin Strukic/PIXSELL

Luka Modrić je i s 37 godina na leđima odradio još jednu briljantnu sezonu za Real Madrid. Kraljevski klub je osvojio La Ligu te je u finalu Lige prvaka svladao Liverpool i tako došao do nove titule prvaka Europe. Našem Luki bila je to peta Liga prvaka, a ponovno je pokazao da su godine za njega samo broj.

ČESTITKA IZ NYONA /

UEFA kaznila Hajduk: Poljud za spektakl protiv Villarreala neće biti pun

Real je nakon priprema u SAD-u sjajno ušao u novu sezonu. Svladali su Eintracht Frankfurt s 2:0 i tako osvojili europski Superkup.

Modrić se nada da može održati sjajnu formu sve do zime, kada počinje Svjetsko prvenstvo u Kataru. Luka će od 21. studenog s Vatrenima pokušati napraviti još jedno veliko iznenađenje, a ujedno će mu to vjerojatno biti i posljednje SP u karijeri.

Velika pohvala

No, usprkos svemu, Modrić igra u sjajnoj formi, što je potvrdila i UEFA. Krovna europska nogometna organizacija je objavila imena najboljih igrača iz protekle sezone, a za nagradu najboljeg borit će se Karim Benzema, Thibaut Courtois i Kevin de Bruyne.

Karim Benzema i Carlo Ancelotti

Benzema je u fantastičnoj sezoni Reala zabio 44 pogotka te čak 15 u Ligi prvaka koju je osvojio Kraljevski klub. Fantastičan je bio i njegov suigrač, Courtois, koji je briljantno branio tijekom godine, a posebno se pamte njegova herojstva iz finala Lige prvaka.

De Bruyne je pak bio najbolji igrač Manchester Cityja, koji je osvojio Premier ligu i dogurao do polufinala Lige prvaka. Naš Luka nalazi se na petom mjestu, ispred njega je Robert Lewandowski. Podsjetimo, Luka je ovu nagradu osvojio 2018. godine.

Igrača godine biraju odabrani novinari iz cijele Europe te predstavnici klubova koji sudjeluju u UEFA-inim natjecanjima. Dobitnik će se saznati 25. kolovoza.