ZANIMLJIVO / U Konferencijskoj ligi branila četiri hrvatska golmana: Svi slavili, samo bivši Vatreni nije primio gol

21.9.2023.
21:53

Turski Fenerbahce pred svojim je navijačima pobijedio danski Nordsjaelland 3-1 u susretu prvog kola skupine H Konferencijske lige.

NEVJEROJATNA UTAKMICA /

Kakvo čudo u Mostaru, Zrinjski od 0-3 do pobjede: Povijesni gol za Plemiće zabio bivši veznjak Hajduka

Cijelu utakmicu za domaći sastav je branio hrvatski reprezentativac Dominik Livaković koji je jedini pogodak primio kada je turska momčad već vodila 3-0. Golove su za Fenerbahce postigli Miguel Crespo u 24., Batshuayi u 30. i Aziz u 47. minuti.

U toj skupini je uspješan domaćin bio i bugarski Ludogorec koji je svladao Spartak iz Trnave s 4-0. Simon Sluga je branio cijelu utakmicu za Ludogorec i sačuvao je svoju mrežu netaknutom, dok su na drugoj strani zabijali dva puta Poljak Piotrowski te po jednom Jordanov i Rwan Cruz.

Hrvatski vratar je nastupio i u skupini G, Dominik Kotarski je branio za PAOK koji je u gostima svladao finski HJK u Helsinkiju s 3-2. Utakmica je riješena u završnici kada je Despodov u 81. zabio za 2-1 PAOK-a, a potom Brandon Thomas u 94. minuti za 3-1. U završnici je tek Kotarski primio gol iz jedanaesterca za konačnih 3-2 Grka.

U toj skupini G Eintracht je u Frankfurtu svladao Aberdeen 2-1, a gol odluke dao je Koch u 61. minuti. Cijelu utakmicu za Eintracht je odigrao Hrvoje Smolčić.

Bez pobjede je u skupini F ostala Fiorentina na gostovanju kod Genka. Vodila je Fiorentina, uz dva gola Ranierija, 2-1 do 85. minute, ali je tada pogodak za 2-2 postigao McKenzie. Za goste iz Firence u 72. minuti u igru je ušao hrvatski nogometaš Josip Brekalo.

Hrvatski vratar Marko Marić branio je za Zrinjski, čime je upotpunio sjajnu večer našim čuvara mreže u ovom natjecanju.

Skupina E
Legia - Aston Villa 3-2 (Wszolek 3, Muci 26, 51 / Duran 6, Digne 38)
Zrinjski - AZ Alkmaar 4-3 (Kožulj 48, 81, Čorluka 68, Hrvanović 71 / Van Brederode 10, Mijnans 32, De Wit 44)

Skupina F
Ferencvaros - Čukarički 3-1 (Varga 44-11m, Kwabena 45+7, Pešić 79 / Ivanović 26)
Genk - Fiorentina 2-2 (Zeqiri 12, McKenzie 85 / Ranieri 7, 23)

Skupina G
Eintracht - Aberdeen 2-1 (Marmoush 11-11m, Koch 61 / Polvara 22)
HJK - PAOK 2-3 (Bande 35, Radulovic 90+9-11m / Koulierakis 55, Despodov 81, Thomas 90+4)