Turska se spasila od poraza, BiH jedva do slavlja nad Lihtenštajnom

Interesantan dan u kvalifikacijama za Euro 2024.

8.9.2023.
22:55

Vatreni su deklasirali Latviju rezultatom 5-0, ali Turska ne može biti zadovoljna predstavom na domaćem terenu.

UVJERLJIVO /

Sjajna Hrvatska ispratila Latviju s Rujevice s pet golova u mreži

U drugom susretu iz naše skupine Turska i Armenija su u Eskisehiru remizirale 1-1. Armenija je povela u 49. minuti golom Artaka Dašhjana, a izjednačio je Bertug Yildrim u 88. minuti.

Za tri dana hrvatsku reprezentaciju očekuje gostovanje u Armeniji, dok će Latvija dočekati Wales.

Na ljestvici skupine D vodi Turska sa 10 bodova iz pet utakmica, Hrvatska je druga sa sedam bodova iz tri susreta, a sedam bodova ima i Armenija, ali iz četiri ogleda. Slijede Wales sa četiri boda iz četiri dvoboja, te Latvija bez bodova. Podsjetimo, prve dvije reprezentacije iz svake skupine izborit će direktan plasman na EURO 2024. u Njemačkoj.

Borba za drugo mjesto

Bosna i Hercegovina je teškom mukom svladala momčad Lihtenštajna, rezultatom 2-1. U 3. minuti vodeći je pogodak postigao Džeko, a u 18. minuti autogol je zabio Luchinger. Konačnih 2-1 postavio je Wolfinger u 21. minuti utakmice i tako je ostalo do samog kraja.

U toj skupini još su igrali Slovačka i Portugal (0-1), te Luksemburg i Island (3-1).

Portugalci su prvi sa maksimalnim učinkom i bez ijednog primljenog gola, slijede Slovačka i Luksemburg sa 10, te BiH sa 6 bodova. Island ima 3, a Lihtenštajn 0 bodova.

Škoti praktički sigurni

Reprezentacija Škotske uvjerljivo je slavila na Cipru rezultatom 0-3, i tako ostala na stopostotnom učinku te vodi na tablici s 15 bodova. U ranije odigranom susretu danas, Španjolci su deklasirali Gruziju rezultatom 1-7 i oni su prvi pratitelji Škota na tablici sa šest bodova, ali i dvije utakmice manje.