TRENER MILANA NAKLONIO SE REBIĆU PA ONDA CITIRAO NELSONA MANDELU: / 'Ante nije bio sretan mojom odlukom, ali..'

11.5.2021.
13:13

U derbiju 35. kola talijanske Serie A protekle nedjelje nogometaši Milana svladali su Juventus s uvjerljivih 3:0 na gostovanju u Torinu, a sjajan pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Milan je poveo u završnici prvog poluvremena, kad je mladi Španjolac Brahim Diaz preciznim udarcem pogodio gornji lijevi kut vrata Juventusa. U 58. minuti je Kessie mogao udvostručiti vodstvo Milana, ali je Szczesny obranio loše izveden kazneni udarac.

Rebić je ušao s klupe u 66. minuti umjesto Zlatana Ibrahimovića, a u 78. je sjajno pogodio za vodstvo 2:0 svoje momčadi. Rebić se izvukao s pozicije napadača prema sredini, Bennacer mu je dodao, a Hrvat je pogodio s 20-ak metara u same rašlje. Vratar Juventusa mogao je loptu samo popratiti pogledom. Rebićev pogodak pogledajte OVDJE.

ZLATANOVA REAKCIJA NA REBIĆEV SJAJAN GOL: /

Vatreni je izveo strašan potez, Ibra nije mogao ostati ravnodušan

'On je član udarne postave'

"Antina reakcija u nedjelju bila je sjajna. On je član udarne postave Milana i on to zna, ali ja sam pripremio utakmicu onako kako sam smatrao da je najbolje za momčad. Ante nije bio sretan (jer je bio na klupi op.a.), ali ušao je u utakmicu vrhunski“, rekao je Pioli na konferenciji za medije u utorak.

Trener Milana odgovorio je i na pitanje zašto je ostavio hrvatskog reprezentativca na klupi.

"Moramo funkcionirati dobro, moramo znati svoja ograničenja i snage protivnika. Citirao bih Nelsona Mandelu koji je rekao da čovjek koji se boji riskirati ne može biti vođa“, rekao je, između ostalog, Pioli.

Milan u srijedu ima na rasporedu gostovanje kod Torina. Utakmica počinje u 20:45.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.