KANONADA U LONDONU / Tottenham pregazio Everton: Nottingham Forest u četvrtfinalu FA kupa

Tottenham razbio Everton 5-0 u Premier ligi. Nottingham Forest plasirao se u četvrtfinale FA kupa

7.3.2022.
23:29

Nogometaši Tottenhama svladali su danas u dvoboju 28. kola Engleske lige na svom stadionu u Londonu Everton s čak 5-0.

DRAMATIČAN ISTUP /

Antonio Conte u očaju: 'Moram razgovarati s klubom. Previše sam pošten da bih samo zatvorio oči na sve i nastavio primati plaću. Ovo je neprihvatljivo'

U 14. minuti započela golijada

Autogolom Michaela Keanea (14) započela je domaća kanonada, nastavili su je Son Heung-min (17), te Harry Kane (37, 55) sa svojim 175. i 176. golom u ligi, dok se u strijelce upisao i Sergio Reguilon (46) .

Za Spurse je to bila najveća pobjeda protiv Toffeesa od davne 1958. godine. Kao rezultat toga, momčad Antonija Contea izjednačila se sa šestoplasiranim West Ham Unitedom po bodovima na tablici.

Huddersfield poveo u Kupu, ali...

Osim spomenute utakmice, u ponedjeljak se igrala i jedna utakmica FA kupa. Nogometaši Nottingham Foresta plasirali su se u četvrtfinale natjecanja, nakon što su na svom terenu svladali Huddersfield sa 2-1.

Poveo je Huddersfield golom Toma Leesa u 13. minuti, a pobjedu Nottinghamu donijeli su golovi Sama Surrridgea u 29. i Ryana Yatesa u 37. minuti. Nottingham Forest će u četvrtfinalu dočekati Liverpool, a taj meč je na rasporedu 19. ožujka.

Everton je, pak, tek 17. u ligi s 22 boda.