TKO ĆE KOME, AKO NE SVOJ SVOME: / Mišić srušio Osijek, Radonjić zabio Istri 1961

U dvije nedjeljne uvodne utakmice u sklopu 3. kola HNL-a Rijeka je u Gradskom vrtu slavila protiv Osijeka 1-0 golom bivšeg igrača Osijeka Josipa Mišića u 40.

31.7.2016.
21:45

Tko će kome, ako ne svoj svome! Tom rečenicom najbolje bi smo opisali odigrane utakmice Rijeke i Osijeka i Istre 1961 i Lokomotive. Ante Mišić zabio je "svom" Osijeku za slavlje riječkih bijelih 1-0, dok je Dejan Radonjić zabio svojoj Istri 1961 u drugom poluvremenu za bod na Aldo Drosini. Ali idemo redom.

Rijeka se napunila samopouzdanjem uoči Bašakšehira

Rijeka je nakon gostovanja u Istanbulu ovog četvrtka i remija 0-0 protiv Bašakšehira u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige trebala jednu pobjedu kako bi u što boljem raspoloženju dočekala uzvrat na Rujevici koji je na rasporedu u četvrtak.

‘DINAMOVA AGONIJA MORA SE PREKINUTI’: Bernardić prozvao Mamića i Bandića

Što su naumili, to su i ostvarili. Josip Mišić zabio je jedini gol na susretu za 3 pobjedu u prvenstvu ove sezone, prvo mjesto ljestvice i maksimalnih 9 bodova. Osijek je, tako, doživio i svoj prvi poraz u HNL-u ove sezone u koju su ušli sjajno slavljima na gostovanju protiv Istre 1961 0-1 i u Zaprešiću protiv Intera 0-2.

Istra propustila iskoristiti umor Lokosa

Istra se dočepala prvih bodova u tekućoj sezoni, ali propustila je iskoristiti umor igrača Lokomotive koji već tjednima igraju u ritmu vikend-četvrtak. Domaći nogometaši poveli su u prvom dijelu nakon jedne pogreške vratara Lokomotive Zagorca koji je, na jednu svijeć, neoprezno istrčao, sudario se s vlastitim igračem, a Theophilus Solomon dočepao se lopte i lakoćom ju pospremio u gornji dio Zagorčeva gola.

Radonjić ušao i - zabio!

U nastavku susreta ušao je Dejan Radnjić, igrač koji je svoju igračku afirmaciju stekao upravo u Istri 1961 i u 72. minuti postigao pogodak za bod u ovom susretu.

NET.HR EKSKLUZIVNO DOZNAJE: Mamić otima Rijeci njihovu veliku zvijezdu!

Karlo Bartolec odlično je probio po desnoj strani i ubacio loptu na peterac, a Radonjić je zabio glavom, nadvisivši u skoku protivničke nogometaše.