REKAO JE SVOJE / Sudački ekspert tvrdi: 'Dinamo je oštećen u Velikoj Gorici, a Hajduk nije trebao dobiti kazneni udarac'

Dinamo je pobjedom u Velikoj Gorici došao nadomak titule

25.4.2022.
21:15
Screenshot: HRT (emisija Stadion)

Nogometaši Dinama došli su do teško izborene 1-0 pobjede na gostovanju kod Gorice koja ih je približila obrani naslova prvaka Hrvatske.

KAKAV KAOS /

Sudac podijelio par crvenih pa ga isprebijali: Član stožera ga udario šakom, interveniralo osiguranje

Pobjedu Dinamu, baš kao i na nedavnom gostovanju kod Rijeke, donio je kapetan Arijan Ademi pogotkom u 85. minuti. Hajduk je pak s druge strane remizirao sa Slaven Belupom u Koprivnici, susret je završio bez pobjednika, ali i bez pogodaka.

Dinamo je ostao prvi na ljestvici sa 69 bodova, drugi je Osijek sa 64, dok je treći Hajduk s bodom manje.

Dinamo oštećen

Sudačke odluke posljednjeg kola HNL-a komentirao je sudački ekspert Mario Strahonja u HRT-ovoj emisiji Stadion. On je uvjeren da je aktualni hrvatski prvak oštećen na gostovanju kod Gorice te kako su u 79. minuti trebali dobiti kazneni udarac.

"Dinamu je trebao biti dosuđen kazneni udarac. Jovičić je povukao Lauritsena, a glavni sudac je to morao vidjeti. Čak i ako nije vidio, morao se konzultirati s VAR sobom. Glavni sudac je napravio veliku pogrešku", veli Strahonja.

Osvrnuo se Strahonja i na utakmicu u Koprivnici, odnosno gostovanje Hajduka kod Slaven Belupa. Hajdukovci su se nadali kaznenom udarcu zbog igranja rukom, ali Strahonja tvrdi da je glavni sudac dobro reagirao.

"Sudac je bio dobro pozicioniran i vidio je da je lopta prvo pogodila trbuh igrača, a potom ruku. To je bila njegova instinktivna reakcija, a Jović je dobro odlučio", zaključio je.