STUTTGART RAZBIO BORUSSIJU: / Mladi hrvatski reprezentativac asistirao u velikoj pobjedi u Dortmundu

Stuttgart je neočekivanom četvrtom pobjedom u sezoni i 17 bodova došao na šesto mjesto

12.12.2020.
17:57

Nogometaši Stuttgarta s uvjerljivih su 5-1 (1-1) kao gosti svladali Borussiju Dortmund u najvećem iznenađenju na subotnjim utakmicama 11. kola njemačkog prvenstva, a mladi hrvatski reprezentativac Borna Sosa bio je asistent za treći pogodak.

KRASAN GOL BIVŠEG DINAMOVCA U BUNDESLIGI: /

Olmo je majstorski zabio za Leipzig, ovaj pogodak vrijedi pogledati nekoliko puta

Kongoanski napadač Silas Wamangituka je doveo Stuttgart u vodstvo s bijele točke u 26. minuti. Borussia je izjednačila u 39. minuti preko Amerikanca Reyne. No, u drugom poluvremenu su gosti postigli još tri pogotka. U 53. minuti je ponovno Wamangituka bio strijelac za 2-1. Na 3-1 je povisio Forster u 60. minuti na dodavanje Sose, a za 4-1 je u 64. minuti strijelac bio Francuz Coulibaly. Konačnih 5-1 postavio je Gonzalez u prvoj minuti sučevog dodatka.

Borna Sosa je odigrao cijelu utakmicu za Stuttgart koji je neočekivanom četvrtom pobjedom u sezoni i 17 bodova došao na šesto mjesto, odmah iza Borussije Dortmund koja je peta sa 19 bodova.

Borna Sosa

Olmova majstorija

Na vodeću se poziciju sa 24 boda privremeno probio RB Leipzig koji je na svom stadionu svladao Werder sa 2-0. Sabitzer je u 26. minuti realizirao kazneni udarac, a u 41. minuti je za 2-0 strijelac bio Dani Olmo. To je prvi ovosezonski pogodak u Bundesligi bivšeg igrača zagrebačkog Dinama.

RB Leipzig ima bod više od Bayerna, koji će od 18.30 sati gostovati kod Uniona u Berlinu.

Borussia Moenchengladbach je osvojila samo bod kod kuće protiv Herthe. Guendouzi je u 47. minuti donio vodstvo gostima, a u 70. minuti je izjednačio Embolo.

Grifo (79-11m) i Jeong (90+2) su bili strijelci u domaćoj pobjedi Freiburga koji je sa 2-0 nadigrao Arminiju, a Rexhbecaj (55) je donio važnu gostujuću pobjedu Koelnu kod Mainza u borbi za opstanak u elitnom razredu njemačkog nogometa.